Bu Yatırımlarla Finansal Geleceğinizi Dönüştürün

Kendinizi kumsalda, emeklilik yaşına geldiğinizde bir bardak soğuk ve köpüklü bir şeyler yudumlarken hayal ediyorsanız, muhtemelen şu anda finansal geleceğiniz hakkında düşünmeye başlamanız gerekir. Özellikle, gerçekten iyi bir temel atmak isteyenlerin, maksimum getiri elde etmek için paralarını yatırmayı düşünmeleri gerekir.

Neyse ki aşağıdaki kılavuz bunu yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle, sağlam bir finansal gelecek için yatırımlarınızı nereye yapmanız gerektiğini görmek için okumaya devam edin.

Eşler Arası Kredi

Eşler arası kredi, sahnede nispeten yeni bir stratejidir. Başkalarının ödünç alması için para yatırmayı gerektirir. Genellikle küçük işletme kredisi olarak.

Bu bir orta risk yatırımıYani, ödediğinizin büyük bir artışını geri alamasanız da, her şeyi kaybetme olasılığınız daha düşüktür. Yatırım yapma konusunda daha gergin olan ve ayak parmaklarını suda denemek isteyenler için iyi bir seçim.

Görüntü kaynağı

Ayrıca, paranızla yapıcı bir şey yaptığınızı bilmenin ve yeni başlayan bir işletmenin zeminden çıkmasına yardımcı olmanın ek faydasına sahipsiniz. Bunu birçokları için çekici bir seçim haline getirebilecek bir şey.

Tasarruf

Süre tasarruflar genellikle bir yatırım olarak sayılmazlar, eğer doğru yaparsanız, yine de paranızın karşılığını alabilirler. Başarılı olmak için, piyasadaki çeşitli tasarruf hesapları arasındaki farkı anlamanız ve bunları kendi yararınıza kullanmanız oldukça önemlidir.

Resim kaynağı

Örneğin, ihtiyaç duyduğunuz her an paranıza erişmenizi sağlayan anlık tasarruf hesapları vardır. Ancak, bunlar genellikle iyi bir faiz oranına sahip değildir, bu da paranızın uzun vadede en iyi kullanımı olmadığı anlamına gelir.

Genellikle daha yüksek faiz oranına sahip oldukları için ISA’lar daha iyidir. Belirli kural ve yönetmeliklere tabi olmalarına rağmen. Yani yılda yalnızca belirli bir miktar koyabilirsiniz. Bazılarının ayrıca çekebilecekleriniz ve bunu daha sonra doldurup yükleyemeyeceğinizle ilgili kapakları vardır. Bu yüzden yatırım yapmadan önce bunlara aşina olmaya değer.

Burada resim

Sigorta

Hayat sigortası genellikle yatırımlardan ayrı görülen ama aslında aynı şekilde çalışan başka bir şeydir. Sonuçta gelecek için bir güvenlik planına sahip olmak için para ödüyorsunuz. Fikir, aylık olarak ödeyeceğiniz bir poliçe seçmenizdir. Bu, daha sonra, sözleşmenizin süresine bağlı olarak, hastalanırsanız, ehliyetsiz kalırsanız ve fatura ödemesi yapamazsanız veya vefat ederseniz ailenize ödeme yapar.

Her zaman düşünülmesi en kolay şey olmadığı ve hiç kimse en kötü durum senaryosu hakkında konuşmayı sevmediği kabul edilir. Bununla birlikte, sıralanması yalnızca küçük bir zaman alır ve aylık küçük bir yatırım, herhangi bir şey olursa, borçlarınızın ve ailenizin halledileceği konusunda size gönül rahatlığı sağlar.

Emlak

Mülke yatırım yapmak, finansal geleceğinize şimdi hazırlanmak istiyorsanız kesinlikle düşünmeniz gereken bir şeydir. Aslında birçok insan bu tür yatırımı hisse senedi veya tahvillere tercih eder çünkü paralarını ev veya apartman gibi gerçek ve fiziksel bir şeye yatırırlar. Bu, piyasa çökse bile onlara güvenlik sağlayabilecek bir şeydir, çünkü hala seçerlerse yaşayabilecekleri somut bir yere sahip olacaklardır.

Elbette, mülklere yatırım yapmanın, her biri kendi risk seviyelerine sahip olan birçok farklı yolu vardır. Saygısızlık böyle bir stratejidir. Bu, ihtiyacı olan bir mülk satın aldığınız zamandır yenileme çalış, o işi yap ve sonra onu kâr için sat. Genellikle mümkün olan en kısa sürede.

Kulağa kolay geliyor ama yapmaya değer bir şey gibi gerçekten değil. Esas olarak, proje yönetimi, finansal ve pratik becerilerin böyle bir karışımı olduğu için. Sonuçta, öncelikle konumu, durumu ve fiyatı göz önünde bulundurarak uygun bir mülk bulmanız gerekiyor. O zaman onu satılabilir bir duruma getirmeniz gerekir. Kendinizin bazı kısımlarını yapabileceğiniz ve ardından geri kalanı için, elektrik işleri veya tesisat gibi tamamlanması gereken şeyler için profesyonellerle koordine etmeniz gereken bir şey.

Özellikle, eşyaların yenileme tarafı genellikle daha uzun sürebilir ve ilk beklenenden daha pahalı olabilir. Sonunda satıştan beklediğiniz kârı tüketebilecek bir şey. Bunun yanı sıra, bu tür bir yatırımı orta ila yüksek riskli hale getiren bir getiri elde etmek için bir miktar para yatırmanız gerektiği gerçeğidir. Yani yatırım yapmadan önce dikkatlice düşünmelisiniz.

Yurt Dışı Emlak

Gayrimenkul yatırımı için bir başka seçenek de denizaşırı bir yer satın almaktır. Bu mülkler çevrilebilir ve satılabilir, ancak coğrafi uzaklık nedeniyle bunu yapmak genellikle daha zordur. Bu nedenle, halihazırda iyi durumda olan bir tanesini satın almak ve ardından konuma bağlı olarak ya bir mesken kaygısı ya da bir tatil evi olarak kiralamak daha mantıklıdır.

Konumlarla ilgili olarak, klasik tatil bölgeleri büyük şehirler gibi iyi bir seçimdir. Bu alanlarda her zaman kiralık mülklere ihtiyaç duyulacağından, yatırımınızdan tutarlı bir gelir elde etme olasılığınız artar.

Görüntü kaynağı

Tabii ki, mülkün günlük işleyişiyle kendiniz başa çıkamayacaksınız, ancak neyse ki aşağıdaki gibi mülk yönetim şirketleri var. HDB kiralama orada, bu sizin için pazarlayabilir. Bu tür bir denizaşırı yatırımın üstesinden gelmeyi biraz kolaylaştırmak.

Risk açısından, kiralamak için bir mülk satın almak genellikle taklit etmekten daha düşük bir risktir çünkü fikir, kira gelirinin ipoteği ödediği yönündedir. Ardından, ipotek ödendikten sonra, her şeye sahip olacaksınız ve sizi satmak ve elde ettiğiniz kârı uygun gördüğünüz şekilde kullanmakta özgür bırakacaksınız.

Hisse senetleri

Resim kaynağı

Hisse senetleri ve hisse senetleri muhtemelen yapılacak en iyi bilinen finansal yatırım türüdür. Şaşırtıcı olsa da, aslında neyin gerekli olduğunu herkes anlamıyor.

Temel olarak, şirketin bir hissesini satın alırsınız, genellikle birden çok hisse. Bu daha sonra şirkete ne yapacaklarını seçebilecekleri bir nakit enjeksiyonu sağlar.

Aynı zamanda, şirketin yönetiminde size bir söz verir, daha fazla hisseye sahip olduğunuzda size daha büyük bir çoğunluk sağlar. Kararlar oylanırken kullanılabilecek bir şey.

Resim bağlantısı

Bununla birlikte, çoğu yatırımcı bunları gerçekten bu şekilde kullanmaz. Bunun yerine, onları borsada satın alır ve takas ederler, bu her zaman bir akış halinde olan bir şeydir. Fikir, düşük bir fiyata satın alıp daha yüksek bir fiyata satmanız gerektiğidir ve işte karınızı burada elde edersiniz.

Tabii ki, türüne bağlı olarak hisse senetleri ve Buna yatırım yaptığınız hisseler oldukça yüksek riskli bir girişim olabilir. Özellikle pazar istikrarsızsa veya kısa sürede iyi bir kar elde etmek istiyorsanız.

Aslında, birçok finans danışmanı hisse senetlerine ve hisse senetlerine yatırım yapma riskini, uzun vadeli. Bunun nedeni, piyasanın yaklaşık 9 yıllık bir süre içinde veya daha uzun bir süre içinde arttığını iddia etmeleridir. Yatırımınızı sürdürmek için minimum süre 9 yıldır. Dolayısıyla, paranızı bu kadar uzun süre içinde tutabilirseniz, bir zarar yerine kar görme olasılığınız daha yüksektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.