Büyük Markalar İçin 4 Pazarlama Türü

Küçük veya büyük herhangi bir işletmenin başarısı doğru pazarlama yapmaktır.

Dışarıda, ürününüzden veya hizmetinizden büyük ölçüde faydalanacak geniş bir kitle var, ancak henüz markanız hakkında bilgi sahibi değiller ve biliyorlarsa, tekliflerinize abone olma noktasına kadar onunla düzgün bir şekilde etkileşime girmemişler.

Zaten büyük bir markanız varsa, onu daha da geliştirmek için kullanabileceğiniz 4 tür pazarlama aşağıda verilmiştir:

1. Sosyal Medya Pazarlaması

Şu anda dünyada var olan şüphesiz etkili pazarlama stratejilerinden biri sosyal medya pazarlamasıdır. Bunun nedeni, tüm dünya nüfusunun dörtte birinden fazlasının sosyal medyayı kullanmasıdır. Bu sayı, çok küçük çocuklardan yaşlı nesile kadar tüm yaş gruplarından insanları kapsar.

Sosyal medya pazarlaması, diğer pazarlama biçimleri kadar karmaşık değildir. Onun güzelliği, her şeyden önce ucuz olmasıdır. Ulaşılan kitle de büyüktür ve reklamlarınız hedeflenen müşterilerinize ulaşmak için özelleştirilebilir.

2. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Pazarlaması

SEO pazarlama stratejisi, nişinizdeki belirli anahtar kelimelerin sıralamasını sıralar.

Ürün veya hizmetlerinizi tanıtmak için bir web sitesi işleten veya YouTube gibi diğer medya platformlarını kullanan büyük bir marka olarak, arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak için içeriğinizi optimize etmeyi en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Sıralama ne kadar yüksek olursa, görünürlük o kadar fazla olur ve bu da daha fazla trafik ve artan dönüşüm anlamına gelir.

3. E-posta Pazarlama

Müşterilere mektup gönderen geleneksel pazarlama modeliyle karşılaştırıldığında, onlardan posta adresleri toplamanızı ve gönderim ücretleri için büyük miktarlarda harcama yapmanızı gerektiren bir süreç olan e-posta ile pazarlama daha kolay ve daha etkilidir.

Bir marka olarak, hedef kitlenizden kolayca e-posta adresleri toplayabilir ve onlarla iletişim kurmak için bunları bir iletişim noktası olarak kullanabilirsiniz. E-posta göndermenin neredeyse hiçbir maliyeti yoktur.

Bir e-posta pazarlama hizmetine abone olabilir, tüm müşteri e-posta adreslerini bir veritabanında saklayabilir, özelleştirilmiş e-postanızı oluşturabilir ve tek bir tıklamayla hepsine gönderebilirsiniz.

Mobil cihazlardan ve bilgisayarlardan gelen trafiğin çoğu bir şirketin web sitesine ve hatta fiziksel mağazasına akarken, e-posta pazarlama sisteminizden çok sayıda müşteri alacağınızdan emin olabilirsiniz.

4. Tıklama Başına Ödeme (PPC) Pazarlaması

Bu pazarlama stratejisi, diğerlerine kıyasla çok daha pahalıdır, ancak kesinlikle zaten kurulmuş olan markanıza bazı iyi sonuçlar kazandıracaktır. Temelde Google, Yahoo veya Bing gibi bir arama motorunun ilk sayfasına bir reklam yerleştirerek çalışır ve reklam bağlantısına bir tıklama yapıldığında, bir marka olarak tıklama için ödeme yaparsınız.

İşletmenizin bir arama motoru sayfasının üstüne yerleştirilmiş olması, birçok insanın görmesi için görünürlüğünüzü artırdığı için başlı başına büyük bir avantajdır. Her tıklamanın maliyeti yüksektir, bu nedenle markanızın bu pazarlama stratejisi için iyi bir bütçesi olması gerekir. Bununla birlikte, marka bilinirliğinizi artıracağı ve hedef kitlenizle güven oluşturacağı için her kuruşa değer.

Sonuç

Bu 4 pazarlama türü, büyük markanız için iyi sonuç verecektir. Bu pazarlama stratejilerinin tamamlayıcı bir yönü, markanızın yararlanmayı kaçıramayacağı hareket pazarlamasıdır. Nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. bu site.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.