Reklamı kapat
Reklamı kapat
Haberin Merkezi
Haberin Merkezi

Çamaşır makinesi tambur kazan temizleme

Çamaşır makinesini koronavirüse karşı uygun şekilde dezenfekte etme Hükümet çamaşır yıkamak için bir dizi talimat verdi, peki ya çamaşır makinesi? çamaşır makinesi kazan temizleme , tambur temizleme , kazan temizleme , Çamaşır ve çamaşır makinesi de koronavirüsten arındırılmış değil. Hükümetten, bu günlerde işlerine şahsen katılanlar için bir dizi hijyenik-sıhhi gösterge verdiler. Bunların arasında, çamaşırların 60 ile 90 […]

26 Temmuz 2021 - 19:41 'de eklendi ve 167 kez görüntülendi. A+A-

Çamaşır makinesi tambur kazan temizleme

Çamaşır makinesini koronavirüse karşı uygun şekilde dezenfekte etme

Hükümet çamaşır yıkamak için bir dizi talimat verdi, peki ya çamaşır makinesi? çamaşır makinesi kazan temizleme , tambur temizleme , kazan temizleme ,

Çamaşır ve çamaşır makinesi de koronavirüsten arındırılmış değil. Hükümetten, bu günlerde işlerine şahsen katılanlar için bir dizi hijyenik-sıhhi gösterge verdiler. Bunların arasında, çamaşırların 60 ile 90 ºC arasında yıkanması gerekir, ancak gerçek şu ki tüm kumaşlar bu sıcaklığa dayanamaz.

Peki ya kıyafetlerin konduğu çamaşır makinesi? İddiaya göre kontamine olan giysiler giydirilirse, virüs makinede kalır mı? Dezenfekte etmek zorunda mısın? Ve nasıl yapılır?

Cevap tamamen açık değil. Deterjanla yüksek sıcaklıklara maruz bırakıldığında virüs zayıflayabilir, ancak Barselona Klinik Tıp ve İmmünoloji Enstitüsü’nde önde gelen bir stajyer doktor ve İmmünoloji uzmanı https://macunum.com/  web sitesinde belirttiği gibi , virüsün belirli yüzeylerdeki direncini bilmediğinden, hassas bölgelerde alkol, sabun veya çamaşır suyu gibi “kolayca zayıflatan” ürünler kullanmak en iyisidir. çamaşır makinesi kazan temizleme , tambur temizleme , kazan temizleme ,

Bu nedenle, dışarı çıktığımız çamaşırları çamaşır makinesine koyduktan sonra, iyice dezenfekte etmek en iyisidir:

1. Çamaşır suyu ve sirke ile temiz bir bez kullanın ve tamburun, kapağın ve lastiklerin içini silin. Çamaşır suyu ile dezenfekte edilir ve sirke kokuyu nötralize etmeye yarar.

2. Deterjan kutusu için ideal olan bu karışımdan bir miktar ekleyerek kısa program ve yüksek sıcaklık veya varsa temizleme programı ayarlamaktır. Beko gibi beyaz eşya üreticileri de bu ürünlerin karışımını bir kovaya batırmanızı tavsiye ediyor.

3. Son bir adım olarak, elektrikli ev aletleri konusunda daha deneyimli olanlar için ideal olan, fişi prizden çekmek, sökmek ve filtreyi bu ürünlerle (genellikle altta bulunur) temizlemektir. Öncelikle tıkanmasını önlemek için ilgili suyun dışarı çıkmasına izin vermelisiniz.

tamburun temizlenmesi

Ne içeriyor?

Kazan/tambur temizliği, tambur veya kazanın içindeki deterjan, küf ve kir kalıntılarını gidermek için tasarlanmıştır.

Tambur içinde kir birikmesini önlemek için:

 • Bir sonraki yıkamaya kadar çamaşırları içeride biriktirmeyin, sepeti temiz bırakın.
 • Her yıkamadan sonra içeriyi havalandırmak ve kurutmak için kapıyı açık bırakın.
 • Kısa yıkamalar kullanıyorsanız, genellikle çok daha düşük olan çamaşır ve deterjan yüküne dikkat edin.

Neden yaptın?

LG çamaşır makinelerinin küvet / tamburunun işlenmesi küf ve bakteri birikimini engellese de, belirli kullanım koşullarında bu temizliğin yapılması tavsiye edilir: çamaşır makinesi kazan temizleme , tambur temizleme , kazan temizleme ,

 • Cihaz, yüksek nemli alanlarda kullanılır.
 • Bu tür bir bakım uzun zamandır yapılmamıştır.
 • Aşırı deterjan veya yumuşatıcı kullanımı.
 • Sık kısa yıkamalar (küçük çamaşırları yıkamak ve az deterjan kullanmak tavsiyelerine uymadan).

Nasıl yapılır?

 • Tamburda olabilecek giysileri çıkarın.
 • Deterjan haznesine yaklaşık 50 ml  (bir fincan kahve)  çamaşır suyu  (aktif oksijen kullanılması önerilmez) dökün  .
 • Tank temizleme programını başlatın (ekipman kılavuzunuza bakın, genellikle bir tuş kombinasyonu veya seçilebilir bir programdır).
 • Çamaşır makinesinin kazan temizleme işlemi yoksa, çamaşır suyunu doğrudan kazan veya tambura koyun ve Pamuklu programı ile maksimum sıcaklıkta bir yıkama programlayın  .

Çamaşır makinesinin içi nasıl temizlenir (hayır kendi kendini temizlemez)

Bize yalan söyleme. Lütfen yapma. Çünkü gerçeği biliyoruz. Çamaşır makinesini asla temizlemeniz gerekmediğini biliyoruz. Biraz ironik gelebilir ama çamaşırlarınızı yıkamak için kullandığınız şey kirli. Ve çok. Bütün evi temizlemek ve çamaşır makinesini terk edilmiş ve üzgün bırakmak birçok evde yaygındır. Bu nedenle, çamaşır makinenizi yılda en az 2 kez temizlemeniz için bazı püf noktaları ile sizi baş başa bırakmak istiyoruz, ki bu çok değil!

Bize yalan söyleme. Lütfen yapma. Çünkü gerçeği biliyoruz. Çamaşır makinesini asla temizlemeniz gerekmediğini biliyoruz. Biraz ironik gelebilir ama çamaşırlarınızı yıkamak için kullandığınız şey kirli. Ve çok.
Bütün evi temizlemek ve çamaşır makinesini terk edilmiş ve üzgün bırakmak birçok evde yaygındır. Bu nedenle, çamaşır makinenizi yılda en az 2 kez temizlemeniz için bazı püf noktaları ile sizi baş başa bırakmak istiyoruz, ki bu çok değil!

Çamaşır makinenizin içini yıkamak için neye ihtiyacınız var?

 1. Sirke
 2. Çamaşır suyu
 3. Sıcak su
 4. Bir bez

Çamaşır makinesinin tamburu nasıl temizlenir?

Daha önceki  yazılarımızda da belirttiğimiz gibi sirke sadece salatayı süslemek için kullanılmaz. Kokuları başka hiç kimsenin yapmadığı gibi emer ve sadece bu değil, aynı zamanda tüm bakterileri bir çırpıda öldürür. Bu nedenle, çamaşır makinenizi Buckingham Sarayı’ndan daha temiz hale getirmek için beyaz sirke en büyük müttefikiniz olabilir.

Deterjan bölmesine yarım bardak sirke ekleyin  ve 30 derece veya daha yüksek bir sıcaklıkta bir yıkama döngüsü seçin. Güle güle bakteri.

Çamaşır makinesinin filtresi nasıl temizlenir?

Çamaşır makinesi filtresi, pantolonunuzun cebinde bulunan ve boşaltmayı unuttuğunuz deterjan, tiftik ve diğer Tanımlanamayan (Uçan) Nesnelerin kalıntılarının bulunduğu yerdir. Kanalizasyonu tıkamalarını önlemek için kolları sıvamalı ve filtreyi tamamen boşaltmalıyız.

Temizlemek için ilk adım onu ​​bulmaktır. Bu genellikle çamaşır makinemizin tamburunun içinde bulunur. Ancak kapsamlı araştırmamıza başlamadan önce, bir çöplükten geçmek (bunun doğaçlama bir köpük partisine dönüşmesini önlemek için) ve ardından yıkayıcının fişini prizden çekmek iyi bir fikirdir. Korkular istemiyoruz.

Bulduktan sonra biz  , kapağını gevşetin filtreyi kaldırmak ve tüm biriken kiri çıkarmak . Sonra her şeyi bulduğumuz gibi bırakıyoruz ve filtreyi temizliyoruz!

Çamaşır makinesinin lastiği nasıl temizlenir?

Çamaşır makinesinin lastiği genellikle en fazla kirin biriktiği yerdir. Vay, çamaşır makinelerinin ısırığı. Neyse ki, temizlik uzun sürmeyecek.

Sadece kauçuğu dışarı çekmemiz (ancak tamamen çıkarmadan) ve güneşten daha parlak olana kadar  deterjan veya çamaşır suyu içeren bir bezle ovalamamız  gerekecek . Son olarak  fazla deterjan veya ağartıcıyı kuru bir havluyla alıyoruz . Ve hazır!

Sabun ve yumuşatıcı bölmeleri nasıl temizlenir?

Son olarak ve işi bitirmek için sabun ve yumuşatıcı bölmelerini temizlememiz gerekecek. Onları çıkarın ve  5 dakika beyaz sirkeye batırın . Daha sonra güzelce durulayıp kurutuyoruz ve kullanıma hazır olacaklar  . Çıkarılamazlarsa, sirkeyi bir ovma pedi ile uygulayın ve ardından durulayın. kolay .

O kadar da kötü değildi, değil mi? Artık çamaşır makinenizi lekesiz bırakmak için hiçbir bahaneniz yok. Ayrıca mükemmel çamaşır yıkamak için tavsiyeye ihtiyacınız varsa, bu gönderiyi  ziyaret edin  ve çamaşırhanenin kralı olun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Siyah köpek cinsleri Siyah köpek cinsleri

Kara Köpek: Kara Köpek Arayanlar İçin 10 Cins Diğer nedenlerin yanı sıra, özellikle bu rengin tadına ek olarak, daha uzun süre temiz ka...

Altus bulaşık makinesi yarım yük nedir Altus bulaşık makinesi yarım yük nedir...

Bulaşık Makinesinde “Yarım Yük” Ne Demektir? Çoğu uzman, bulaşık makinenizin her çalıştırışınızda tam dolu olmasını, böylece her gün ku...

Bosch buzdolabı super modu nedir Bosch buzdolabı super modu nedir

Buzdolabı Dondurucuda Süper Soğutma ve Süper Dondurma Nedir? Süper düğme buzdolabında ne işe yarar ?Sıcaklığı hızla düşürmek için SÜPER...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

SAMSUNG BULAŞIK MAKİNESİ LC HATA KODU Bir gün bulaşık makine...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’de sinyal yoksa ne yapmalı? İçerik Sorunun nedeni n...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ – HATA KODLARI: 4E, E1, 4C, C...

Kurt köpeği cinsleri Kurt köpeği cinsleri

Kurtlara benzeyen 15 köpek türü Pek çok insan köpeklerin doğ...

Siyah köpek cinsleri Siyah köpek cinsleri

Kara Köpek: Kara Köpek Arayanlar İçin 10 Cins Diğer nedenler...

Av köpeği cinsleri Av köpeği cinsleri

En iyi av köpekleri Bazen avcıdan daha önemlidirler. Bi...

Büyük köpek cinsleri Büyük köpek cinsleri

10 büyük köpek ırkı Boyutlarına göre özel bakım gerektiren d...

Manyetik indüksiyon nedir? Manyetik indüksiyon nedir...

ELEKTRİKSEL VE ​​ELEKTROMANYETİK İNDÜKSİYON Teşvik etmek, bi...

İndüksiyon nedir? İndüksiyon nedir?

Birçok endüstride eritme, ısıtma ve kaynak uygulamaları için...

İndüksiyon tabanlı tencere ne demek İndüksiyon tabanlı tencer...

İndüksiyonlu Tencere Nedir? İndüksiyonlu ocaklar giderek dah...

Moda
Çocuk Odası Dekoru HABERLERİ
Tavan