Çevrimiçi İtibarınızı Artırmak İçin Blogunuzu Nasıl Kullanabilirsiniz?

Çevrimiçi itibarımız, hikayenizi anlatan bağlantıların bir listesi halinde derlenen çevrimiçi olarak hakkımızda yazılmış biyografiler gibidir.

Bununla ilgili tek zorluk, bazen hikayenin tam olarak okumasını istediğimiz şekilde okumamasıdır. İster inanın ister inanmayın, kişisel hikayenizin çevrimiçi olarak nasıl anlatılacağını yönetme gücüne sahipsiniz.

Bu yazıda, çevrimiçi itibarınızı artırmak için blogunuzdan nasıl yararlanacağınıza dair bazı benzersiz ipuçları vereceğiz.

Kendi Biyografinizi Bir Yazıda Okuyucularınızla Paylaşın

Okurlarınız yazdıklarınızı seviyor ve sizi şevkle takip ediyor – peki gerçekten sizin hakkınızda çok şey biliyorlar mı?

Belki de bunu hem blogunuzun yararına hem de arama sonuçlarındaki olumsuz bağlantıları bastıracak daha fazla içerik oluşturma yeteneği için paylaşmanın zamanı gelmiştir.

Blogunuzu neden başlattığınızı bildiren ve okuyucunuzla biraz daha kişiselleşen kendinizle ilgili eğlenceli ve ilginç bir otobiyografiyi bir araya getirmeyi düşünün (çok uzun değil!).

Kendinize ait yeni bir resim sağlayın ve etiketleyin ve sayfanın geri kalanını adınızla ve kendiniz hakkında uygun bir tanımla doğru şekilde etiketlediğinizden emin olun.

Okuyucularınızı İçeriğinizi Paylaşmaları için Kaydedin

Tüm okuyucuları arıyorum! Okuyucularınızdan blog yayınlarınızı Pinterest, LinkedIn, Twitter ve Facebook’ta paylaşmasını isteyin.

Bu sitelerden blogunuza pozitif bağlantılara sahip olmak, yalnızca arama motoru optimizasyonunuzu ve dolayısıyla çevrimiçi itibarınızı güçlendirecektir.

Okurlarınız gerçek hayranlarsa, hakkınızdaki güzel sözlerin yayılmasına yardımcı olmak ister.

Kendini tanıt

Çevrimiçi itibarınıza dayanarak okuyucularınızın sizin hakkınızda nasıl hissettiği konusunda endişeleriniz varsa (ve özellikle blogunuzda bunu ele almaya başlıyorlarsa), kendinizi gerçek ve kısa sürede ortaya çıkan sorunlar için açıklamayı düşünün.

İnsanlar dürüstlüğü ve açık sözlü birini çok takdir eder.

Hepimiz insanız ve çoğu insan, onlara şans verirseniz çoğu şeyi affedebilir.

Kendinize Eğlenin

Okuyucularınızın siz ve çevrimiçi itibarınız hakkında nasıl hissettiği konusunda endişeleriniz varsa, kendinizle ilgili en zarar verici birkaç arama sonucunu seçin (tabii ki ciddiyet derecesine bağlı olarak) ve hangisinin olduğunu tahmin etmelerini sağlamak için blogunuzda bir anket yapın. doğru değil.

Ankette üçüncü seçenek olarak diğer iki maddeden daha kötü bir şey oluşturun, bu da diğer ikisinin kıyaslandığında soluk görünmesine neden olur (ancak okuyucuların tahmin etmekte zorlanmaları için bunu gerçekçi yapın).

Kendinize biraz eğlenmek kötü bir şey değildir ve insanlığın daha kötü örnekleri olduğunu göstermek, işleri perspektif haline getirmeye yardımcı olabilir.

Pek çok insan kendini fazla ciddiye almayan bir insanı takdir eder.

Tutkuyla Yazın ve Markanızı Oluşturun

Bunu geçemezsin. Kaliteli içerik oluşturmak markanızı oluşturmanıza yardımcı olur. Şöhretiniz olduğu için yazılarınız zarar görürse ve siz de acı çekiyorsanız, yavaş yavaş okuyucunuzu kaybetmeye başlayacaksınız. Harika yazınız, insanların sizi ilk etapta takip etmeye başlamasının nedenidir, bu yüzden ne kadar kötüye giderse gitsin onunla bağlantınızı koparmayın.

Yaptığınız işi sevin ve onun hakkında yazın. Tai Lopez, en iyi olduğunuz konu etrafında kişisel bir marka oluşturmanızı öneriyor. İsmi dünya çapında milyonlarca tanınmaktadır ve insanların aynı formülü takip ederek başarılı olamayacaklarını, çünkü her birinin farklı şekillerde başarılı olduğunu, paylaştığı ilkelerden öğrenip ona göre uygulayabileceklerini açıklamaktadır.

İtibarın korunması, markalaşma ve yönetim konularında size yardımcı olacak çok sayıda hizmet vardır. Ancak, insanların çevrimiçi itibarınızı artırmak için blogunuzu kullanmanın en iyi yolu, sürekli olarak başkalarıyla paylaşmak isteyecekleri harika içeriğe sahip olmaktır.

Çünkü okunan ve paylaşılan her gönderi, arama motorlarına, blogunuzun ve içeriğinin, hakkınızda çevrimiçi olarak bulunan birkaç sinir bozucu olumsuz incelemeden daha yüksek bir öncelik olarak kalması gerektiğinin kanıtıdır.

Genel olarak

Blogunuz, sizinle ilgili arama motoru söylentilerini savunmaya, ortadan kaldırmaya veya tamamen bastırmaya yardımcı olmak için son derece yararlı bir araç olabilir.

Okuyucunuzu ve kusurlu ve insan olmanın neye benzediğine dair takdirlerini küçümsemeyin – sizi yargılayanları dürüst ve açık sözlü davranarak ve onları harika bir içerikle kazanarak geri kazandığınızdan emin olun.

Günün sonunda, işiniz tam da bunu yapmak – harika içerik sağlamak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.