Kireçli boya restorasyonu

Chalky Paint Arduvaz Restorasyonu

İlk olarak size tahtanın restorasyondan önceki durumunu gösteriyorum, böylece sonucu görebilirsiniz. Fark edeceğiniz gibi, karşılaştığımız görev çok karmaşıktı. Bu bilgilendirme afişine yeni bir hayat verin. Burada, Sevilla’daki Pinturas Andalucía C-30 mağazasından meslektaşımız Coral liderliğindeki adım adım çalışma.

Süreç

Her şeyden önce, daha kolay çalışabilmek ve mükemmel bir finiş ile optimal bir sonuç elde edebilmek için germe halatını söküyor ve destek ayağını söküyoruz.

Daha sonra, rölyef deseninin zamanın ve darbelerin geçmesi nedeniyle çözülen kısımlarını bir montaj yapıştırıcısı. Bu durumda Quiadsa markasından bir tane kullandım.

Kireçli boya restorasyonu

Sonra doldururuz kâğıt hamuru kırın ve ürün üreticisinin talimatlarına göre kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra sonucu kontrol edip tüm yüzeyi orta boy bir zımpara kağıdı (p120) ile zımparalayarak ahşap çok yıpranmış ve bozulmuş olduğundan daha fazla zarar vermemekteyiz.

Bir sonraki şey, boyayı uygulamaya başlamak için yüzeyi kuru bir bezle temizlemektir. Bu durumda, tüm yüzeyi kaplamak ve önceki rengi ortadan kaldırmak için 40 inçlik bir bıçak kullanarak Chalky antrasit boya ile boyarız. Daha sonra arduvaz haline getireceğimiz şeyin lekelenmesini önlemek için maskeleme bandı yerleştirmenizi tavsiye ederim.

Kurumasını bekleyin ve orta masaya bir kat Bruguer siyah arduvaz boyası eklerken. Kuruduktan sonra uygularız pintura Chalky Elde etmek istediğimiz etkiye sahip olmak için palet daha az yüklü olan beyaz renkli tebeşir.

Poster tamamen kuruduğunda, fotoğrafta gösterilen eskimiş sonucu elde etmek için hafifçe çok ince bir zımpara kağıdı uygularız. İşaretleyici harfleri iyi kaplamak ve bitişi iyileştirmek için ikinci kat siyah kara tahta boyası veriyoruz.

Boya kalıntılarını zımparalamadan çıkarmak için tekrar temizler ve uygularız mat cila tüm boyalı ahşap üzerine.

Sonunda ve her şey kuruduktan sonra, ipi ve sıkıştırma ayağını birleştiriyoruz. Sonuç, fotoğrafta da görebileceğiniz gibi muhteşem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.