Çocuklar İçin 7 Bahçe Fikirleri

Çocukları bahçeye çıkarmak, onları televizyondan veya video oyunlarından uzaklaştırıp temiz havaya çıkarmak için mükemmel bir yoldur. Çocuklar bahçeciliği severler, ancak sıkıcı ama bahçeyle ilgili gerekli işlerin çoğunu sevmezler. Bu 7 fikir, çocuklarınızın bahçeyle ilgilenmeye başlamasını ve motive etmesini sağlamak için tasarlanmıştır.

Bir: Eğlenceli Hale Getirin

Çocuklar eğlenmeyi sever. Ayıklamak sıkıcı bir iştir ve çocuklar neyin ot neyin fide olduğunu söyleyemeyebilir. Sen yabani otlarla ilgileniyorsun, ama çocukların bir çocuk büyüklüğünde sulama kabıyla biraz sulama yapmasına izin ver. Fide dikmek de eğlencelidir ve çocuğa anında tatmin duygusu verir. Hasat zamanı geldiğinde, bu kesinlikle çocukların yapmak isteyeceği bir iştir.

İki: Başlamaları İçin Onlara Küçük Bir İş Verin

Çocuklar için bahçıvanlığın büyüsü, bir şeylerin büyüdüğünü görmektir. İlgilerini artırmak için onlara başlangıçta küçük bir şey verin. Örneğin havuç ve kereviz, sığ bir su tabağına koyarsanız yeni üstleri filizler. Suyu tamamlamalarını ve her gün emeklerinin meyvelerini görebileceklerini hatırlatın. Otların iç mekanlarda yetiştirilmesi kolaydır ve tek yapmaları gereken sulanmış kalmalarını sağlamaktır.

Üç: Onlara Bahçe Taraması Verin

Çocuğunuza çalışması ve oynaması için kendi bahçe parçasını verin. Bu, yükseltilmiş bir yatak veya sadece bir sıra taşla işaretlenmiş bir alan olabilir. Taşları toplamayı ve “mahallelerini” işaretlemeyi çok sevecekler. Fide ile başlayabilir veya tohumlardan sebze yetiştirebilirler. Çabuk filizlenen tohumları seçin. Yerden bir tohumdan filiz çıkmasını görmekten daha heyecan verici bir şey yoktur, ancak çok uzun süre beklemek zorunda kalırlarsa ilgilerini kaybedebilirler. İpucu: Turp tohumları bir veya iki gün içinde filizlenir ve oldukça hızlı bir şekilde hasada hazır olur.

Dört: Çocuklara Kendi Aletlerini Verin

Bahçe aletlerinin çoğu yetişkinler için yapılmıştır, ancak çocuk boyutunda bahçe aletleri de mevcuttur. Araçları ellerine sığarsa, onları kullanırken daha çok eğlenecekler ve araçlarının kendilerine ait olduğunu hissederlerse, onları daha sık kullanmak isteyeceklerdir.

Beş: Onlara Büyümesi Kolay Bitkiler Verin

Bir çocuğun beslediği bitkinin ölmesi veya yenilebilir bir meyve veya sebze üretmemesi cesaret kırıcı olabilir. Araştırmanızı yapın veya kreşinizden mevsime ve yerel iklim ve toprak koşullarına uygun, büyümesi kolay tohumlar veya fideler isteyin.

Altı: Bahçe Sanatı Yapsınlar

Çocuklar da bahçelerini dekore edebilirlerse bahçelerine daha fazla ilgi duyacaklardır. Bölgelerini işaretlemek için mini bir korkuluk yapabilir veya kayaları boyayabilirler. Hatta ucuz plastik oyuncaklar veya ince dallardan yapılmış “kütükten kulübeler” kullanarak bahçelerinin etrafında bir “kasaba” yapmak isteyebilirler.

Yedi: Bahçeciliği Aileyi Eğlenceli Bir Aktivite Yapın

Ayıklamak için dışarı çıktığınızda, çocukları da bahçelerinde çalışmaya davet edin. Onlara eski bir çatal verin ve paketlenmiş toprağı nasıl havalandıracaklarını gösterin; ayıklamalarına yardım edin; veya bahçenizde sizinle yapacakları küçük bir iş verin. Çocuklar için eğlenceli olacak ve oyun oynarken bahçeyle ilgilenmeyi öğretecek çok sayıda küçük iş var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.