Çoğu okuyucu, çok sayıda akıllı telefon şarj cihazına sahiptir

Şarj standı üzerinde Xiaomi Mi 10

Mütevazı akıllı telefon şarj cihazının bu kadar yaygara neden olabileceğini kim bilebilirdi? Genellikle yeni akıllı telefonunuzla birlikte gelen her yerde bulunan cihazlar, gelecekte nadir bulunan bir keşif olabilir. Samsung’un şarj cihazını Galaxy S21 serisinden çekip çekmeye hazırlandığı söylentileriyle, diğer Android OEM’lerinin de aynı şeyi izleyebileceğini hayal etmek zor görünmüyor.

Ama bu o kadar kötü bir şey olur mu? Apple, akıllı telefon alıcılarının şarj cihazlarını istiflediğini varsaymakta haklı mı? Bu amaçla okuyucularımıza ellerinde kaç tane akıllı telefon şarj cihazı olduğunu sorduk. İşte bize söyledikleri.

Kaç tane akıllı telefon şarj cihazınız var?

Sonuçlar

Dört seçeneğe şaşırtıcı bir şekilde eşit dağılmış 2.000’in biraz altında oy aldık. Ancak kazanma seçeneği o kadar da şok edici değil. Ankete katılanların yaklaşık% 40’ı “dört veya daha fazla şarj cihazına” sahip. Bu, akıllı telefonu seven kişiler için oldukça doğru görünüyor.

Ayrıca oku: En iyi duvar şarj cihazları: Satın alma rehberi

İlginç bir şekilde, makul sayıda okuyucu yalnızca tek bir akıllı telefon şarj cihazına sahip; Katılımcıların% 22,9’u bu seçeneği bozdu. Biraz daha az okuyucu -% 22,3 – sadece iki şarj cihazına sahip.

Elbette, akıllı telefonlar günümüzde bir dizi başka cihaz tarafından şarj edilebiliyor, bu nedenle sonuçlar, diğer şarj cihazlarının kaç okuyucuya sahip olduğunun gerçek bir yansıması değil. Yine de, Apple’ın elektronik atık duruşuna biraz güven katıyor.

İşte söylemen gerekenler

Okuyucular bir bütün olarak soru hakkında birkaç düşünceye sahipti ve bir cihazla şarj cihazı başlatmanın neden önemli olduğunu açıkladı:

  • Daniel D: Sorunun yanıltıcı olduğuna ve anketin sonucunun alakasız olduğuna inanıyorum. Akıllı telefon şarj cihazları, özellikle eski microUSB standardı olmak üzere birçok başka cihazı şarj edebilir. Elbette, gadget’ları olan birinin etrafta çok sayıda şarj cihazı olacak. Ayrıca, bazı insanlar eski şarj cihazlarını saklamayı sever ve / veya daha çok nerede otururlarsa orada bir şarj cihazı bulundurmak ister. Tüm şarj cihazlarının eşit yapılmadığından bahsetmiyorum bile.
  • Nirmal Sabu: Tüm şarj cihazlarının hızlı şarj olup olmadığı da önemli. Evimde yaklaşık 3 şarj cihazım var. Ama sadece 1 25W tuğla. Bu, şarj etmek için yalnızca 25W’ı kullanacağım için şarj cihazlarının sayısını önemsiz kılıyor.

Diğer kullanıcılar, cihazlarını günlük olarak nasıl şarj ettiklerine ışık tutuyor:

  • MarcosV: USB-C PD ve bu kompakt GaN şarj cihazları sayesinde, “akıllı telefon” şarj cihazım tabletimi ve dizüstü bilgisayarımı daha fazla yığın eklemeden de şarj ediyor.
  • Japes: Şu anki telefonum için sadece 1 tane çünkü süper hızlı şarj oluyor. Sonra eski telefonum için 1. Diğer şeyler için de şarj cihazları, ancak bir hoparlör veya kulaklıkla birlikte geldi.
  • LinaBF: Evimin etrafında birkaç tane var ama hepsi farklı güçte, bu yüzden her telefon veya ekipman için sadece bir tanesi çalışıyor.
  • John: Cihazımı şarj ettiğim tek zaman klavyemdeki bir USB geçişine bağlıyken.
  • Drone9: Yalnızca 1 USB-C, o zaman bile Google’ın vasat 18W şarj cihazı.

Bir okuyucu, Samsung’un iddia edilen planlarına tamamen katılıyordu:

  • freedphoesh: Samsung ve Apple’ın en son telefonlarıyla yeni telefon şarj cihazları sağlamamasının MÜKEMMEL bir FİKİR olduğunu düşünüyorum. Evim hakkında yalan söyleyen yaklaşık 5 yedek Samsung şarj cihazım var, bu yüzden gerçekten, her telefonla yeni bir tane almakta ısrar ederek kaynakları boşa harcarsam biraz domuz olurdum.

Bu anket için bu kadar. Oylar ve yorumlar için teşekkürler. Ek yorumlarınız varsa, bunları aşağıya bıraktığınızdan emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.