Dikey Bahçeler 2021: Faydalar ve Tasarımlar

Dikey bahçe nedir , düşey bahçe , iç mekan bitki tasarımı , konut bahçesi peyzaj tasarım projesi , iç mekan peyzaj tasarımı , peyzaj mimarı bahçe tasarımı , peyzaj tasarımı , peyzaj tasarım firmaları uzman peyzaj tasarım,

Kentte sürdürülebilir bir alanın var olmasını sağlamak için mimari ve çevre düzenlemesi yıllardır sürekli olarak birleşiyor. Şu anda, ortamı güzelleştirmek, mekânları maksimize etmek ve bunlardan yararlanmak için bir dizi teknik yürütülüyor. Böylece dikey bahçeler ortaya çıktı, doğayı kullanarak duvarları yeşillendirmek için 70’li yıllardan beri gelişen bir konsept.

Bu kavramı dikey bahçeler Patrick Blanc tarafından geliştirilmiştir, bahsi geçen on yıl boyunca, tropik alt hikayeyi gözlemleyen ve kentsel alanlarda onları taklit edecek bir sistem geliştirmeye karar veren; Bu fikir, peyzaj ve mimaride tamamen devrim yarattı.

Dikey bir bahçe oluşturun

Dikey bir bahçe oluşturun

Sen merak etDikey bahçeler nedir? Aynı zamanda ekin duvarlar ve yeşil duvarlar; sFarklı bir alanda büyüyebilmeleri için dikey olarak dikilen bahçelerde, genellikle taban oluşturmak için cam levhalar kullanılır ve çok hidroponik bahçelere benzer; kompostun eklenmesi gereken ve bitkilerin besin içeren maddelerle eklendiği.

Bu tür bir bahçe, içeride veya dışarıda herhangi bir yüzeye kurulabilir. Buna ek olarak, bu harika fikir yardım almadan gerçekleştirilebilir, ancak uzman bahçıvanın bize yardım etmesi asla çok fazla değildir. Şimdi bazıları dikey bahçeler yapmak için gerekli elemanlar oğul:

 • Metalik bir yapı.
 • Bir destek paneli.
 • Sulama tabakası.
 • Bitkiler.
 • Besin tedariğinde.
 • Su kaynağı ve toplama pompası.

Sizin tasarlamanız için dikey bahçe Metal yapı üzerinde istediğiniz ölçülerde 1 adet cam tülü veya PVC levha kullanabilirsiniz. Yapıda destek panelinizi yerleştireceksiniz keçe tabakası veya hindistan cevizi lifi ile yapılabilen; bitkileriniz orada köklenecek.

Sulama sistemini ve besin kaynağını yapının içine veya yapının üst kısmına borulu bir tesisatla yerleştirebileceksiniz; Nereye kurduğunuza bağlı olarak, bahçıvanınıza toplama pompasını nereye yerleştirmenin en iyi olacağını sorun.

Besin kaynağı olması son derece önemlidir çünkü bu onların büyümelerine ve kendilerini korumalarına izin verecektir.
Bu bahçede her şeyi ekebilirsin biraz süs ve çiçek bitkileriaynı şekilde çilek, patlıcan, kavun ve diğerlerini ekebilirsiniz..

Dikey bahçelerin faydaları ve avantajları

Dikey bahçelerin faydaları

Kuşkusuz, kentlilik her seferinde daha fazla yer kaplar ve doğa bir kenara bırakılır, ancak bu yeni fikirle bunu yapmak zorunda değildir, çünkü eğer öyleyse doğa ile uyumlu bir şekilde yaşayacağız.

Hepimiz için daha temiz havaya ve oksijen üreten alanlara sahip olacağız, buna ek olarak kullanılan bitkilerin türüne göre mekan güzelleştirilecek. Ancak, dikey bahçelerin temel faydaları şunlardır:

 • Yeni bir ekolojik öneri.
 • Yeşil duvarlar, şehirde tarım ve bahçecilik için yenilikçi bir öneri olarak kabul edilir.
 • Bitiş türlerine bağlı olarak, bunlar sanatsal bir çalışmaya ve şehirdeki doğal güzelliği kurtarmak için bir öneriye dönüştürülebilir.
 • Hastalıklı bina sendromunu iyileştirmek için kullanılırlar, yani bina iyi hava sirkülasyonuna sahip olmadığında, virüsler yayıldığında ve mekanda yaşayan insanlar düzenli olarak grip veya alerji ile hastalanırlar.

Binaya yeşil bir duvar konularak sirkülasyon havasındaki oksijen seviyeleri artırılır ve yukarıda bahsedilen sorun giderilir.

 • Gezegenimize bakmanın en iyi yolu onlar çünkü, dikey bahçeler suyu yeniden kullanan bir araç olarak kabul edilirler; ayrıca şehirde daha fazla oksijen üretirler.
 • dikey bahçeler Şehirler ve kentsel alanlar için en iyi bahçe seçeneği olarak kabul edilmektedir; çünkü mekandan yararlanmaya yardımcı olan yeni yeşil alanlar oluşturmaya izin veriyor.
 • Onlar çok hava kirliliğini en aza indirmede etkili yüksek düzeyde kirlenme olan alanlarda.

Dikey bahçelerin şehirdeki önemi

Dikey bahçelerin önemi
dikey bahçe nedir , düşey bahçe , iç mekan bitki tasarımı , konut bahçesi peyzaj tasarım projesi , iç mekan peyzaj tasarımı , peyzaj mimarı bahçe tasarımı , peyzaj tasarımı , peyzaj tasarım firmaları uzman peyzaj tasarım,

Bugün her birimiz bunun farkındayız sahip olduğumuz temel sorun çevredeki kirlilik, ancak giderek daha fazla yapı var, bu da yeşil alanlar için alanları azaltıyor ve dolayısıyla kirlilikle mücadele çok zor hale geldi.

Düşünülmesinin nedenlerinden biri budur dikey bahçeler yarat en kalabalık kentsel alanlarda. Çünkü bu şekilde mekân kullanılır, yeşil alanlar oluşturulur, güzel bir manzara yaşanır ve daha temiz bir hava solunabilir.

dikey bahçe nedir , düşey bahçe , iç mekan bitki tasarımı , konut bahçesi peyzaj tasarım projesi , iç mekan peyzaj tasarımı , peyzaj mimarı bahçe tasarımı , peyzaj tasarımı , peyzaj tasarım firmaları uzman peyzaj tasarım,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.