Reklamı kapat
Reklamı kapat
Haberin Merkezi
Haberin Merkezi

Dış cephe mantolama nedir cephe yalıtımı

Çok genel anlamda, ‘ kılıflama ‘, mantolama nedir , dış cephe mantolama nedir , karbonlu eps nedir , bir bıçağın kılıfına benzer bir işlevi olan bir örtücü veya destekleyici yapıdır ; yani, bir kapak veya kılıf görevi görür . İnşaatta mantolama Olarak inşaat endüstrisinde , terimi kılıf “veya ‘ kılıf tahtası ‘ a atıfta bulunmak […]

18 Temmuz 2021 - 11:51 'de eklendi ve 241 kez görüntülendi. A+A-

Dış cephe mantolama nedir cephe yalıtımı

Çok genel anlamda, ‘ kılıflama ‘, mantolama nedir , dış cephe mantolama nedir , karbonlu eps nedir , bir bıçağın kılıfına benzer bir işlevi olan bir örtücü veya destekleyici yapıdır ; yani, bir kapak veya kılıf görevi görür .

İnşaatta mantolama

Olarak inşaat endüstrisinde , terimi kılıf “veya ‘ kılıf tahtası ‘ a atıfta bulunmak için kullanılabilir katman kartı veya panel malzemesinin bu formları bir kısmı zemin , duvar ve tavan tertibatları . Dış kaplama levhası tertibatı güçlendirir, diğer malzemelerin uygulanması için bir yüzey sağlar ve bir dereceye kadar hava koşullarına dayanıklılık verebilir .

Malzemeler en yaygın olarak kullanılan kılıf içermektedir; mühendislik ürünü kereste , kontrplak , alçı ve yönlendirilmiş yonga levha (OSB).

Zemin kaplama tipik bir dil ve oluk olan malzeme taşıyan canlı yükleri aşağı kat kirişlerinin altına. Genellikle olduğu yüklü bir sonraki kat çerçevesi ve edilmiş inşa ama daha önce duvarları edilmiştir inşa yukarı.

Duvar kaplama olabilir yapısal veya olmayan yapısal ve üzerinde dış duvarlara karşı korumak yardımcı olabilir rüzgar ve su penetrasyonu .

Çatı kaplama genellikle yapısal bu gerilmesi için yardımcı olarak çatı çerçevesi . Mantolamanın üst kısmına genellikle bir kaplama uygulanır .

Dış Cephe Mantolama Seçeneklerinin Eksiksiz Bir Dökümü

Dış cephe mantolaması, duvar sistemini güçlendirir, dış cephe kaplaması için bir çivileme tabanı sağlar ve dış etkenlere karşı bir koruma tabakası sağlar. Dış duvar kaplaması ya yapısaldır ya da yapısal değildir. Yapısal dış duvar kaplaması, çıtçıtları birbirine bağlayarak duvarları bükülmeye ve bükülmeye karşı dayanıklı hale getirir. Bununla birlikte, çoğu yapısal dış duvar kaplaması yalıtım değerinden yoksundur. Yapısal olmayan dış duvar kaplaması, ek yalıtım sağlamak için binanın kabuğuyla birlikte çalışır. Yapısal olmayan dış duvar kaplaması ayrıca su veya rüzgarın girmesini önler ve bazı durumlarda radyan bir bariyer görevi görür. Ev ve ticari binalar için çeşitli yapısal ve yapısal olmayan dış cephe kaplama seçenekleri mevcuttur.

YAPISAL DIŞ CEPHE KAPLAMA SEÇENEKLERİ

Yapısal kaplama, bir ev veya ticari bina bütünlüğü ve sağlamlığı sağlar. Dış cephe kaplaması gibi malzemelerin uygulanması için bir yüzey sağlar ve bir yapının yağmur, kar, rüzgar vb.’den korunmasına yardımcı olur. Beş yaygın yapısal dış kaplama seçeneği ahşap esaslı, alçı, cam hasır, çimento levha ve  .

 1. Ahşap bazlı yapısal kaplama, kontrplak, yönlendirilmiş yonga levha ve waferboard içerir
  • Kontrplak kaplama, levhalara güç ve sertlik veren çapraz lamine edilmiş bütün ahşap levhalardan yapılır. Bu genişleme ve daralma ile yardımcı olur. Bununla birlikte, kontrplak, panellerde çekirdek boşluklarına neden olabilecek zayıf noktalara sahip olabilir. Kontrplak, OSB’den yaklaşık yüzde 15 ila 19 daha hafiftir. Kontrplak iyi nem direncine sahiptir ve hızlı kurur.
  • Yönlendirilmiş yonga levha (OSB), mum ve reçine yapıştırıcı ile tabakalara sıcak preslenmiş yüzlerce ince ahşap telden yapılmış dayanıklı bir panel kaplamadır. OSB, 8 fit genişliğe ve 16 fit uzunluğa kadar boyutlarda mevcuttur. OSB panelleri, ürün boyunca yoğun ve sağlamdır, yumuşak noktalar içermez. OSB, kontrplak gibi suyu solumaz veya yeniden dağıtmaz. OSB genellikle kontrplaktan daha ucuzdur. Ancak, fiyatlandırma daha değişkendir ve her zaman değişir.
  • Waferboard kaplama, küçük ahşap parçalarının hidrolik preste yerleştirilmesi ve yapıştırılmasıyla üretilen bir üründür. Waferboard kontrplaktan çok daha ucuzdur; bununla birlikte, kontrplaktan daha zayıf ve suya karşı daha az dirençli olma eğilimindedir.
 1. Alçı esaslı yapısal mantolama, başta alçı olmak üzere yanmaz bir çekirdekten yapılmış, uzun kenarlarında, yüzünde ve arkasında bir kağıt yüzey bulunan panel tipi bir malzemedir. Alçıpan, duvar panosu veya alçıpan olarak da bilinir. Alçı mantolama yangına dayanıklı, ses azaltıcı, dayanıklı, ekonomik ve çok yönlüdür. Ancak alçı nemi tutar ve dış duvarlarda, banyolarda, çamaşırhanelerde ve diğer nemli alanlarda kullanılmamalıdır.
 2. Cam mat kaplama, alçıpan gibidir ancak dış kısmında kağıt malzeme yerine fiberglas bariyer kullanır. Genellikle ticari binalar için kullanılır.
 3. Çimento levha yapısal kaplaması, duvara kolayca yapışan bir tabaka oluşturan cam elyaf ağ ile güçlendirilmiş Portland çimentosudur. Çimento levhalar yanıcı değildir ve karo veya diğer duvar ürünleri için iyi bir temel sağlar.
 4.  , üstün boyutsal kararlılık ve dayanıklılık yaratan yüksek kaliteli, uzun liflerden, özel olarak işlenmiş suya ve hava koşullarına dayanıklı katlardan yapılmış yapısal bir kılıftır.  avantajları, duvar sisteminin bütünlüğünü koruması ve sıkı bir bina kabuğu oluşturmasıdır. Sıkı bina kabuğu, duvar sistemini su ve hava sızmasından korur ve sürekli izolasyona katkıda bulunur. Aslında, tüm kaliteleri, IRC bölüm R703.2  ve  IBC Bölüm 1404.2’de belirtilen suya dirençli bir bariyer (WRB) olarak değerlendirilmiş ve izin verilmiştir .

YAPISAL OLMAYAN DIŞ CEPHE KAPLAMA SEÇENEKLERİ

Yalıtım kılıfı olarak da adlandırılan yapısal olmayan dış duvar kaplaması, yalıtım eklemek ve radyan bir bariyer sağlamak için dış duvara monte edilir. Mantolamanın yapısal olmayan dış duvar montajı, yapısal mantolamanın dış veya iç tarafındadır. Yalıtım kılıfı çeşitli R-değerlerinde gelir. Yapısal olmayan dış duvar kaplama örnekleri, plastik, köpük, selüloz elyaf, kağıt yüzlü ve folyo yüzlü levhalardır. mantolama nedir , dış cephe mantolama nedir , karbonlu eps nedir ,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Banyo Duvar Kağıdı Banyo Duvar Kağıdı

Banyoda duvar kağıdı: Yerleştirilmesi için yanılmaz ipuçları Banyo karolarınızın tasarımından bıktıysanız, çok eski ve her gördüğünüzde...

Salon Dizaynı Salon Dizaynı

Modern Oturma Odalarını Dekore etmek için 5 fikir Modern yaşam alanları süslemeleri olması ve sayısız yollar ve farklı bütçelere s...

Tv Ünitesi Arkası Duvar Kağıdı Tv Ünitesi Arkası Duvar Kağıdı

Duvar kağıdı için oturma odası duvar kağıdı Bir odayı dekore ederken, genellikle dört duvar yerine odanın sadece bir duvarını duvar kağ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Samsung bulaşık makinesi lc hatası Samsung bulaşık makinesi ...

SAMSUNG BULAŞIK MAKİNESİ LC HATA KODU Bir gün bulaşık makine...

Tv sinyal yok diyor ne yapmalıyım Tv sinyal yok diyor ne ya...

TV’de sinyal yoksa ne yapmalı? İçerik Sorunun nedeni n...

Samsung çamaşır makinesi 4c hatası Samsung çamaşır makinesi ...

SAMSUNG ÇAMAŞIR MAKİNESİ – HATA KODLARI: 4E, E1, 4C, C...

Kurt köpeği cinsleri Kurt köpeği cinsleri

Kurtlara benzeyen 15 köpek türü Pek çok insan köpeklerin doğ...

Siyah köpek cinsleri Siyah köpek cinsleri

Kara Köpek: Kara Köpek Arayanlar İçin 10 Cins Diğer nedenler...

Av köpeği cinsleri Av köpeği cinsleri

En iyi av köpekleri Bazen avcıdan daha önemlidirler. Bi...

Büyük köpek cinsleri Büyük köpek cinsleri

10 büyük köpek ırkı Boyutlarına göre özel bakım gerektiren d...

Manyetik indüksiyon nedir? Manyetik indüksiyon nedir...

ELEKTRİKSEL VE ​​ELEKTROMANYETİK İNDÜKSİYON Teşvik etmek, bi...

İndüksiyon nedir? İndüksiyon nedir?

Birçok endüstride eritme, ısıtma ve kaynak uygulamaları için...

İndüksiyon tabanlı tencere ne demek İndüksiyon tabanlı tencer...

İndüksiyonlu Tencere Nedir? İndüksiyonlu ocaklar giderek dah...

Moda
Çocuk Odası Dekoru HABERLERİ
Tavan