Doğru ahşap silikon nasıl seçilir?

Bir ev yenileme projesi yaptığınızda veya mobilyayı restore ettiğinizde, size kalıcı bir proje garanti eden bir bitişe sahip olmak gerekir.

Bu, özellikle ahşap gibi atmosferik koşullara, neme ve ultraviyole radyasyona duyarlı bir malzeme kullandığınızda geçerlidir.ahşap silikon yapıştırıcı , ahşap yapiştirici silikon , ahşap dolgu sıcak silikonu , ahşap silikon dolgu , ahşap rengi silikon,

Yeni parke döşemenizi veya restore etmekten heyecan duyduğunuz bahçe mobilyalarını restore etmeyi mi düşünüyorsunuz?

Bu durumda, derzleri sızdırmaz hale getirebilecek ve maruz kalacakları sert koşullara dayanabilecek bir malzemeye ihtiyacınız olacaktır.

Bu tür görevler için mükemmel dolgu macunu silikondur.

Silikon nedir ve özellikleri nelerdir

Silikon renksiz, kokusuz, inorganik bir polimerdir, silikon ve oksijen atomlarından oluşur.

İnert bir malzemedir ve yüksek sıcaklıklarda stabildir, bu da onu kayganlaştırıcıların, yapıştırıcıların, kalıpların geliştirilmesinde ve hatta tıbbi ve cerrahi uygulamalar için çok faydalı kılar.

İnşaat, DIY ve el sanatları endüstrilerinde, yapışkan ve sızdırmazlık maddesi olarak kullanımlarla daha çok ilgileniyorsunuz.

Silikon, büyük bir sabitleme, direnç ve elastikiyet kapasitesine sahiptir.. Bu nedenle iki parçayı bir araya getirmek ve aralarındaki boşluğu hava geçirmez şekilde kapatmak idealdir.ahşap silikon yapıştırıcı , ahşap yapiştirici silikon , ahşap dolgu sıcak silikonu , ahşap silikon dolgu , ahşap rengi silikon,

İnert olduğundan, kimyasal ajanların, nemin ve ultraviyole ışınlarının etkisine karşı koyabilir.. Ayrıca üzerinde küf ve diğer zararlı organizmalar gibi organik maddelerin büyümesini de engeller.

Bu nedenler, silikonu inşaat profesyonellerinin en sevdiği malzemelerden biri haline getirmiştir ve bu nedenle herhangi bir DIY projesi için uygun bir seçimdir.

Ahşap Silikon

Piyasada bulunan silikon iki gruba ayrılır: asetik silikon ve nötr silikon.

Asetik silikon kürleme işlemi sırasında asetik asit açığa çıkar. Gözenekli yüzeyi olmayan malzemeleri mühürlemek için kullanılırken, Zamanla metalleri, plastikleri ve ahşabı aşındırır.

Asit etkilerine (ahşap gibi) karşı savunmasız bir yüzeyle çalışırken, kullanmanız gerekir. nötr silikon tüm ahşap işleriniz için. Hatta aşağıda size gösterdiğim gibi özel sunumlarda bile geliyor.ahşap silikon yapıştırıcı , ahşap yapiştirici silikon , ahşap dolgu sıcak silikonu , ahşap silikon dolgu , ahşap rengi silikon,

Ahşap İçin Silikon Çeşitleri Doğru silikon nedir?

Biliyor musun ahşapla çalışmak istiyorsanız nötr silikon satın almalısınız.

Ancak formülasyonu ihtiyaçlarınıza göre değişecektir. Akmasını önlemek için daha kalın silikonunuz var. Ayrıca hızlı kuruma için daha hafif silikon. Veya parke zemin gibi yoğun trafiğe sahip yüzeyler için farklı elastikiyet seviyelerine sahip silikon.

İşte piyasada bulunan silikon türlerinin listesi:

  • Dış Cephe Ahşap Silikonu: Bir UV ışınlarına karşı yüksek direnç Ve budur atmosferik ajanların etkisine karşı stabil. Gözenekli ve gözeneksiz yüzeylerde kullanıma uygun, sızıntıları önlemek için idealdir.
  • Ahşap ve Çimento için Silikon: Bir mükemmel yapışma kapasitesi Bu malzemelerin kullanıldığı yapılarda derzleri sabitlemek ve sızdırmaz hale getirmek için.
  • Ahşap ve Cam için Silikon: Onun anında kurutma kapasitesi pencerelerdeki ve cam kapılardaki derzleri temiz ve daha estetik bir yüzeyle kapatmak için ideal bir aday yapar.
  • Ahşap Dolgu Silikonu: Ahşap zeminler ve süpürgelikler için idealdir. Malzemelerin hareketini engellemeyen elastik kapasite, ya mekanik basınçla ya da ısı nedeniyle binaların daralması ve genişlemesi ile ilişkili hareketlerle.

Güvenlik için yüksek yapışma gücüne ihtiyaç duyan yerlerde derzleri sızdırmaz hale getirmek için ahşap ve çimento silikonu kullanılır. Örneğin: merdivenler

Farklı silikon karışımlarının varsayılan sunumu yarı saydam bir yüzey sağlar. Ancak, Çoğu üreticinin, inşa etmek veya tamir etmek istediklerinizle daha uyumlu bir bitiş için farklı ahşap tonlarında boyanmış hatları da vardır.

Silikonu her tür ahşapta kullanabilir miyim?

Evet, silikonu herhangi bir ahşap üzerinde kullanabilirsiniz.ahşap silikon yapıştırıcı , ahşap yapiştirici silikon , ahşap dolgu sıcak silikonu , ahşap silikon dolgu , ahşap rengi silikon,

Ancak aklınızdaki iş türü için doğru sunumu kullandığınızdan emin olun. Bu ürünün daha iyi bir sonuç veren bileşenlerle hazırlandığını unutmayın.

Silikon kullanımıyla en iyi sonuçları elde etmek için aşağıdaki önerilere dikkat edin:

  1. Parçaların kenarlarında yabancı cisim olmadığından emin olun, silikonun düzgün yapışmasını engelleyebilecek toz veya talaş artıkları. Parçayı zımparaladıysanız, toz izlerini çıkardığınızdan emin olmak için bir bezle üzerine gidin.
  2. Çalışacağınız alanı izole edin, ressamın kaseti bunun için ideal arkadaşınız olacaktır.
  3. Silikonu eşit şekilde uygulayın ve üreticinin talimatlarını izleyin.
  4. Kuruma için uygun zamanı verin, Silikonun tamamen kuruması, kullandığınız sunuma bağlı olarak üç güne kadar sürebilir.ahşap silikon yapıştırıcı , ahşap yapiştirici silikon , ahşap dolgu sıcak silikonu , ahşap silikon dolgu , ahşap rengi silikon,

Bir yere silikon dökerseniz endişelenmeyin. Henüz kurumamışken bir spatula ile kolayca çıkarabilirsiniz.

Giysilerinize bulaşırsa, bir çözücü ondan kurtulmanıza yardımcı olur.

Bu tavsiyelere uyarsanız, yıllarca sürecek düzgün bir şekilde yalıtılmış bir parça elde edersiniz.

Silikon, özelliklerini uzun süre koruyacak çok asil ve çok yönlü bir malzemedir, bu nedenle onlarca yıl değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.