Dubleks nedir?

Satın almak veya kiralamak için bir mülk ararken “dubleks” terimiyle karşılaşmış olabilirsiniz. Dubleksler uzun zamandır ortalıkta ama çoğu insan dubleksin tam olarak ne olduğu konusunda kafasını karıştırıyor. Bu nedenle, başlamanıza yardımcı olmak için bu genel bakışı bir araya getirdik. Bir dublekste satın almak veya yaşamak hakkında daha fazla bilgi için yerel bina uzmanınızla sohbet edin.

Dubleksler Hakkında

Dubleks, en basit şekilde iki ayrı rezidansa bölünmüş tek bir konut yapısı olarak tanımlanır. Her konut veya evin kendi girişi, kendi garaj yolu, kendi bahçesi ve bağımsız bir evden bekleyeceğiniz tüm özellikler (mutfak, banyo, oturma alanları, yatak odaları vb.) Vardır. Bir dubleks, iki evi birbirinden ayıran tek bir paylaşılan duvara sahiptir. Dubleksteki her evde ayrı bir aile yaşamaktadır. Her iki taraf da kendi dubleksine sahip olabilir, bir taraf kiralanabilir, diğer taraf sahibi tarafından oturulabilir veya her iki taraf da kiralanabilir. Ayrıca, dubleksler ayrı posta adreslerine sahip olma eğilimindedir. Örneğin, bir taraf 21a Ana Cadde ve diğer 21b Ana Cadde olabilir.

Dubleks Türleri

Dubleksler farklı konfigürasyonlarda gelir, böylece ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan emin olabilirsiniz. Çoğu insanın görmeye alıştığı bir dubleksin en yaygın şekli, evlerin tamamen düz olarak inşa edildiği ve ortadaki dikey duvarla ayrıldığı tek katlı dublekstir. Yine de iki katlı dubleksler de yaygınlaşıyor ve genellikle her iki kata ulaşan ortak bir duvarla ayrılmış iki ayrı iki katlı evlerden oluşuyorlar. İki katlı dublekslerde genellikle alt katta mutfak ve oturma alanları, üst katta yatak odaları ve banyo bulunur. Daha az yaygın olan bir dubleks türü, ortak bölme duvarının aslında iki birim arasındaki zemin olduğu yerdir – yani, alt katta bir tam ev ve üst katta başka bir tam ev vardır. Ortak duvar, bir evin tavanı ve diğerinin zemini.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.