Boyalı kağıt

Duvar kağıdı ile nasıl dekore edilir

Evimizi dekore etmek ve ona çok kişisel bir dokunuş katmak için duvar kağıdını kullanabiliriz. Mağazadaki meslektaşımız Antonio Cazorla, işte böyle Torremolinos’ta Endülüs Resimleri.

Duvar kağıdı, tek bir duvara veya ortasına, süslemeli veya bitişli bir kaide olarak yerleştirilebilen çok yönlü bir dekoratif unsurdur. Ayrıca bir dolabı kaplamak veya başka herhangi bir yüzeyi süslemek için de kullanılabilir.

Mağazalarımızda çok çeşitli duvar kağıdı katalogları, farklı tedarikçilerden ve tüm stillerden: vintage, klasikler, şeritler, çocuklar, bordürler, yapışkanlı viniller vb.

Boyalı kağıt

Bu tür bir ürünün avantajı, onu kendimiz yerleştirebilmemizdir. Bunun için önemli olan duvarın temiz, pürüzsüz, çatlaksız, deliksiz ve nemsiz olmasıdır.

Pinturas Andalucía’da duvarımızı duvar kağıdına hazırlamak için ihtiyacımız olan her şeye sahibiz: macunlar, astarlar, zımpara kağıdı vb.

Duvarlar hazır haldeyken, bir sonraki şey, gerekli rulo sayısını hesaplamak için duvarı hem genişliği hem de uzunluğu ölçmektir. Herhangi bir fişimiz veya anahtarımız varsa, bunları önceden sökmek en iyisidir. kağıt yükle.

Yerleştirme için ihtiyaç duyacağımız malzemeler:

Mezura, maket bıçağı, derz silindiri, geniş fırça, kağıt tutkalı, tutkal fırçası ve duvar kağıdı ruloları.

Başlamadan önce, birkaç kağıt türü olduğundan ve hepsi aynı şekilde yerleştirilmediğinden üreticinin talimatlarını okuyun. Talimatlara ve simgelere çok dikkat etmek önemlidir.

Biraz koymak için Duvar kağıtları duvara sadece tutkal yerleştirilir. Diğer durumlarda yapıştırıcı yalnızca kağıda veya kağıda ve duvara uygulanır.

Yer Duvar Kağıdı

Bunu göz önünde bulundurarak, kağıt şeritlerini uçlarında yaklaşık 2 veya 3 cm boşluk bırakarak gerekli ölçüye göre keseceğiz, böylece daha sonra bunları yerleştirirken süpürgenin biraz üzerinde olacağız. Bir cetvel ve bir kesici ile fazlalığı kesip mükemmel bir sonuç bırakacağız.

Yapıştırıcıyı fazlalık olmadan uygulayacağız ve bir fırça ile iyice gereceğiz, yerleştireceğiz duvardaki kağıt olası kırışıklıkları ve hava ceplerini ortadan kaldırmak için kağıdın üzerinden nazikçe ve iyice esnetilerek geniş bir fırça geçireceğiz. Daha sonra küçük birleştirme silindiri ile kağıtlar arasındaki tüm ek yerlerinin üzerinden geçerek iyi bir şekilde birleşmelerini sağlarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.