E-ticarette Müşteri Tarafından Oluşturulan İçeriği Kullanmanın 4 Akıllı Yolu

E-ticaret siteniz için yeni içerik bulmak bir süre sonra zor olabilir. Çok “oradaydı, bunu yaptı” hissetmeye başlar. Ama dışarıda, seçilmeye hazır, ilgi çekici bir içerik vahası olduğunu biliyor muydunuz? Gücünden yararlanabiliyorsanız, kitlenizin seveceği bitmeyen bir taze içerik kaynağı garanti edersiniz.

Bunun nedeni içeriğin sizden gelmemesidir; doğrudan memnun alıcılarınızdan gelir. Bu bir kazan-kazan: Dünyaya satın aldıklarını anlatmak istiyorlar ve siz de öyle. Daha fazla uzatmadan, işte müşteri tarafından oluşturulan içeriği e-ticarette kullanmanın dört akıllı yolu.

Web Sitesinde Müşteri Yorumları

Tüketici tarafından üretilen içeriğin etkinliği, sosyal kanıtın gücüne indirgeniyor. İnsanlar başkalarının söylediklerine güvenme eğilimindedir. Başkalarının bir ürün satın aldığını veya bir markayı sevdiğini görmek, müşterileri dönüşüme ikna etme konusunda çok etkili olabilir. Ve sayılar yalan söylemez.

Business Insider’ın bildirdiği gibi, alışveriş yapanlar tüketici tarafından oluşturulan içerikle etkileşime girenlerin dönüşüm sağlama olasılığı, olmayanlara göre yüzde 97 daha fazla. Buna karşılık, markalar dönüşüm oranlarında yüzde 78’lik bir artış görüyor.

Alışveriş yapanlara, başkalarının çevrimiçi mağazanızdan satın aldıklarından emin olmanın en basit yollarından biri, müşteri yorumlarını ürün sayfalarında yayınlamaktır. Olumlu incelemeler görmek, alışveriş yapanların düşündükleri ürüne güven duymalarına yardımcı olur — ne kadar çok, o kadar iyi. Kalabalık bir restoranda yemek yemeyi seçmekle aynı etkidir, çünkü bu kadar aranıyorsa yemeklerin iyi olması gerektiğini düşünürsünüz.

Olumsuz yorumlar bile, alışveriş yapanların dikkatini olası tuzaklara düşürdüğü için yardımcı olabilir. İşin püf noktası, ayrıntılı incelemeler toplamaktır, böylece kullanıcılar neyin yanlış gittiğini veya beklentilerin altında kaldığını tam olarak bilebilir; yorum bölümünüzün dürüstlüğüne katkıda bulunurken. Bu aynı zamanda, alışveriş yapanların hatanın belirli bir durum mu yoksa genel bir sorun mu olduğuna karar vermesine olanak tanır.

Bir örnek, “yaşlı köpeğim bu özel oyuncağı sevmedi” (kişisel tercih) ile “bu oyuncak köpeğimin ağzında parçalandı, bu yüzden onu veterinere götürüp acil ameliyat olmak zorunda kaldık” (evrensel kusur) olabilir.

Müşterilerin Gönderileri için bir Sosyal Medya Merkezi Oluşturun

Sosyal medya takipçilerinizden, ürünlerinizi içeren fotoğraflarını ve hikayelerini paylaşmak için belirli bir hashtag kullanmalarını istediniz.

Peki onlarla ne yapacaksın? Potansiyel alıcıların kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği ziyaret etmesi ve taraması için kullanışlı bir merkez oluşturdunuz.

Kullanıcılardan kişiselleştirilmiş soda şişeleriyle kendi resimlerini paylaşmalarını isteyen Coca-Cola’nın son derece başarılı kampanyasını bir düşünün. Bu kampanya Coke’un gelirinde yüzde iki artış sağladı.

Yalnızca sosyal kanıt toplamanın ötesine geçin, mahsulün kremasını herkesin görmesi için yeniden yayınlamak için bir sistem geliştirin.

Sosyal medya, e-ticarette her zamankinden daha önemli. Facebook gibi sosyal medya platformları artık Shopify gibi bulut e-ticaret yazılımıyla doğrudan entegre olabilir. Bu, mağaza sahiplerinin satın alma noktasında potansiyel alıcıları hedeflemek için müşteri tarafından oluşturulan içeriği kullanabileceği anlamına gelir.

Kitle Kaynaklı Yarışma Ev Sahipliği Yapın

Çevrimiçi alışveriş yapanların ücretsiz olarak istediği bir şey var. En sevdikleri ürünleri tanıtmak için ilgi çekici içeriklere ve yaratıcı fikirlere sahipler. Kitle kaynaklı, içeriğe dayalı bir yarışma ile bu motivasyonlardan yararlanın.

Takipçilerinizden oylama için fotoğraflar veya hikayeler göndermelerini isteyin, ardından bunları tek bir yerde toplayın. İnsanlar “beğenileri”, “favorileri” veya yorumlarıyla oy verebilir.

Yarışmanızın ilgili her sosyal medya platformunda yasal olduğundan emin olun. Ayrıca net parametreler oluşturduğunuzdan emin olun, böylece herkes neyin tehlikede olduğunu bilir.

Haftanın Müşterisini Öne Çıkarın

Bir “haftanın müşterisi” seçerek ve gayretli paylaşım çabalarını ödüllendirerek müşterileri gönderi yapmaya teşvik edin.

Harika bir spor salonu hikayesini paylaşan birine ücretsiz bir tişört gönderebilir veya ürünlerinizi içeren en komik kelime oyununu yapan birine% 25 indirim kuponu e-postayla gönderebilirsiniz. Bu, alışveriş yapanlar çevrimiçi mağazanızın insani tarafını gördükçe marka bağlılığını artıracaktır.

Müşterilerinize Twitter üzerinden seslenerek sizin için ne kadar önemli olduklarını onlara bildirin:

140 karakterlik meydan okuma: kişiselleştirin, samimi olun ve gülümsemelerini sağlayın.Tweet İçin Tıklayın

E-ticarette müşteri tarafından oluşturulan içeriği kullanmak zahmetsizdir ve bunu yapmanın bu dört yolu sadece başlangıç ​​çizgisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.