hbo max logosu

En iyi 10 en iyi HBO Max filmi

hbo max logosu

HBO Max, HBO’nun dev film kitaplığını yalnızca hizmet için mevcut olan bir dizi başka filmle birleştirir. Peki HBO Max filmlerinden hangisi bugün yayınlamak ve izlemek için en iyisidir?

Okuyun: HBO Max’i ücretsiz alabilir miyim?

İşte akış hizmetinde şu anda mevcut olan en iyi HBO Max filmleri için seçtiklerimiz. Bu listeyi sadece HBO Max’te izleyebileceğiniz filmler olarak tuttuk. HBO hizmetindeki en iyi filmlerin listesi için ayrı özelliğimizi ziyaret edin. Aşağıdaki bağlantıdan yeni akış hizmetine kaydolabilirsiniz.

En iyi HBO Max filmleri:

Editörün Notu: En iyi HBO Max filmlerinin bu listesini yenileri çıktıkça düzenli olarak güncelleyeceğiz.


1. 2001: Bir Uzay Macerası

2001 bir uzay macerası

Stanley Kubrick bu 1968 bilim kurgu destanını yönetti ve birlikte yazdı (Arthur C. Clarke ile birlikte). Bu CGI çağında bile, bu film hala son derece iyi durumda. İnsanlık Dünya’nın ötesine ilk birkaç adımını atarken, evrim temaları ve çok daha üstün bir uzaylı medeniyetinin keşfi öne çıkıyor. Elbette, filmin en önemli özelliği Jüpiter’e bağlı uzay gemisi Discovery’den sorumlu yapay zeka olan HAL. HAL’ın tehdit olarak gördüğü insan astronotlar bile HAL’ın bu görevi durdurmasını istemiyor. Kesinlikle en iyi HBO Max filmlerinden biri.


2. Kazablanka

Casablanca

1942 yapımı klasik İkinci Dünya Savaşı temalı romantik filmi 2020’de izlemek hâlâ çok duygusal. Humphrey Bogart tarafından mükemmel bir şekilde oynanan Rick, Fas’ın Kazablanka kentinde her türden “işin” masanın altında halledildiği bir barın sahibidir. . Ancak Rick, Ingrid Bergman tarafından eşit derecede mükemmel oynanan, kayıp aşkı Ilsa ile karşılaşması gerekeceğini asla düşünmedi. Ilsa ve kocası Nazilerden kaçmaktadır ve her ikisinin de onlardan kurtulmak için Rick’in yardımına ihtiyacı vardır. Rick, Ilsa’ya olan hislerini uzak tutabilir mi? Ilsa kocasını Rick için terk edecek mi? Bu film belki de ilk harika romantik film ve hala izleyebileceğiniz en iyi filmlerden biri.


3. Kirli Düzine

Bu 1967 filmi, önceki bu tür filmlere kıyasla çok farklı bir II.Dünya Savaşı filmiydi. Birçoğu suçlarından dolayı asılmak üzere olan 12 ABD Ordusu mahkumunu tasvir ediyordu. Film alışılmadık bir önermeye dayanıyor; bu hükümlüler, D-Day’den hemen önce gizli bir görev için eğitilmek üzere hücrelerinden çıkarıldı. Suicide Squad ile süper kahraman türü de dahil olmak üzere diğer filmlerde ve TV şovlarında kullanılan bir formül. Biri tam bir psikopat olan bu suçluların birlikte çalışmaya çalışmasını izlemek çok eğlenceli. Kesinlikle izleyebileceğiniz en iyi HBO Max filmlerinden biridir.


4. Çeneler

Kredi: Evrensel Resimler

Bu, normal sularının çok ötesine geçen ve küçük sahil beldesi Amity Adası’na rastlayan büyük beyaz bir köpekbalığının hikayesidir. Normalde yaptığı şeyi yapmaya devam eder; saldırın ve gördüğü her şeyi yiyin. Tabii ki, bu 1975 filmi büyük bir hit oldu ve Steven Spielberg’i tüm zamanların en iyi film yönetmenlerinden biri olarak kurdu. Köpekbalığı saldırılarının yarattığı dehşet 45 yıl sonra hala yankılanıyor ve küçük bir teknede üç adamın köpekbalığını dışarı çıkarmaya çalıştığı filmin son kısmı, film tarihinin en iyi sahnelerinden biri olmaya devam ediyor.


5. Doğru Şeyler

Bu 1983 filmi, ABD uzay programının gerçek hikayesini anlatıyor. Sam Sheppard’ın canlandırdığı ABD Hava Kuvvetleri test pilotu Chuck Yeager’ın ses bariyerini aşan ilk kişi olduğu 1947’de başlıyor. Oradan, Sovyetler Birliği’nin ilk uyduyu yörüngeye koyduğu 1957’ye kadar birkaç yıl ilerliyoruz. ABD şu anda “uzay yarışında” ve ilk Merkür astronotları olmak için birkaç pilotu işe alıyor. Bu film biraz uzun olsa da, astronotların uzaya uçuşları için nasıl eğitim aldıklarını ve bunun kişisel yaşamlarını nasıl etkilediğini gösteriyor.


6. Yağmurda Şarkı Söylemek

yağmurda şarkı söylemek

Bu 1952 klasiğinden daha iyi bir film müzikali var mı? Gene Kelly, Donald O’Connor ve Debbie Reynolds, 1920’lerin Hollywood’unda film sanatçılarını canlandırırken oyunlarının zirvesindeler. Arsa gerçekten önemli değil. Önemli olan bu filmde tonlarca harika şarkı, başrollerin tonlarca harika şarkıları ve bugün bile tepesi atılamayan bazı unutulmaz danslar ve set parçaları olması.


7. Oz Büyücüsü

Oz Büyücüsü

1939 bize sadece Rüzgar Gibi Geçti’yi değil, aynı zamanda izlemesi harika olan bu çocuk müzikal klasiğini de getirdi. Tamam, Judy Garland, Dorothy Gale’i oynamak için biraz fazla yaşlı olabilir, ancak bunu çoğunlukla görmezden gelebilirsiniz. Elde ettiğiniz şey mükemmel şarkılar, Garland’ın ve oyuncu kadrosunun geri kalanının harika performansları ve bazı mükemmel görsel efektler ve sanat tasarımı. Ayrıca Margaret Hamilton’un Wicked Witch of the West’iyle tüm zamanların en iyi film kötü adamlarından birine sahip oluyorsunuz. Bir köpeği tehdit eden kişi, otomatik olarak korkulacak kişidir.


8. Harry Sally ile Tanışınca

harry sally ile tanıştı

Bu 1989 klasiği sadece en iyi HBO Max filmlerinden biri değil, aynı zamanda şimdiye kadar yapılmış en iyi romantik komedilerden biridir. Billy Crystal ve Meg Ryan, erkeklerin kadınlarla gerçekten arkadaş olup olamayacağını, romantik duygulara girmeden sürekli tartışan insanları canlandırıyor. Nora Ephron tarafından yazılan ve yönetmenliğini Rob Reiner’ın yaptığı bu filmde, film tarihindeki en komik sahnelerden biri olabilecek O SAHNE de dahil olmak üzere bir sürü gülme var.


9. Malta Şahini

Malta şahini

Sert polisiye filmi, 1941 tarihli bu klasik filmle kendini gösterdi. Humphrey Bogart, özel yapımcı Sam Spade’i oynuyor. İlk başta, onun ve eşinin kayıp bir kadını bulma işini kabul ettiğini görüyoruz. Ancak, ortağı öldürüldüğünde işler ters gider ve Spade kısa süre sonra bir şahin heykelinin bulunduğu bir komploya karışır. Tüm klasik dedektif mecazları burada, ancak bu film kadar az film onları da ele alıyor.


10. Yurttaş Kane

vatandaş Kane

Yurttaş Kane tüm zamanların en iyi filmi mi? Pek çok insan böyle düşünüyor ve bu 1941 klasiğinin gelecekteki birçok film yönetmeni üzerinde büyük bir etkisi olduğuna şüphe yok. Orson Welles, filmin başında dudaklarında tek bir kelime ile ölmekte olan kurgusal medya baronu Charles Foster Kane’i yönetti, birlikte yazdı ve rol aldı: “Rosebud”. O ne demek istedi? Filmin geri kalanı, “Rosebud” un ne anlama geldiğini bulmaya çalışan hem bir haber olarak hem de seyirci olarak Kane’in hayatına bakıyor. Bu filmin bir hikaye anlatmak için geri dönüşler ve farklı bakış açıları kullanması o zamanlar alışılmadıktı, ancak Kane ve Rosebud’un gizemini sonuna kadar canlı tutmanın etkili bir yolu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.