En İyi 7 Açık Amerikan Mutfak Fikirleri

Bir zamanlar, bir açık hava mutfağı bir barbeküden ve belki biraz dış mekan mobilyasından oluşuyordu. Yine de devir değişti. Bugün dış mekan mutfağımızın evimizin bir uzantısı olmasını istiyoruz. Bazı durumlarda yeni ev tasarımları, dış yaşam alanlarının planlanmasıyla başlar ve içeriye taşınır. İster büyük ister küçük olsun, bugünün dış mekan mutfağı artık sonradan düşünülen bir şey değil, evin iyi entegre edilmiş bir özelliğidir.

alternatif
© Peyzaj Yönetiminde Dış Mekan

En İyi 7 Açık Mutfak Fikirleri

Dış mekan mutfak fikirleri için nereye dönüyorsunuz? Başlamak için iyi bir nokta, bütçenize ve mevcut alanınıza gerçekçi bir bakış atmaktır. Ardından mutfağınızı ne için kullanmak istediğinizi düşünün. Çok sayıda misafir ağırlamak ister misiniz? Buzdolabından soğuk bir içecek alıp aile yemeği hazırlayabileceğiniz rahat bir dış mekan ortamı mı arıyorsunuz?

alternatif
© İsviçre Yapımı + Oğulları

Ne istediğinize dair net bir fikriniz olduğunda, başkalarının sizden önce bulduğu en iyi dış mekan mutfak tasarımlarına bakmaya başlayabilirsiniz. Hipages.com.au Dış Mekan Mutfak Fikirleri sayfalarımıza göz atarken, çarpıcı tasarımlardan mutfakların pratik yönlerine bakın. En iyi dış mekan mutfaklarının bu yedi ortak noktaya sahip olduğunu göreceksiniz:

  1. Uygun konumdadırlar. Bazıları için ideal bir yer evin hemen dışında olacaktır. Diğerleri açık mutfaklarının havuzlarının yakınında veya evden uzakta belirlenmiş bir alanda olmasını ister.
  2. Hava şartlarına dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Doğal taş veya taş kaplama, bir bahçe ortamı veya modern bir görünüm için idealdir, paslanmaz çelik veya cilalı granit tezgahları seçin.
  3. Açık hava mutfağı bir barbeküden daha fazlasıdır. Alan izin verirse pizza fırını, lavabo, buzdolabı, ocak ve et lokantası kurabilirsiniz. Alan sınırlıysa, açık yemek pişirme alanınızı kapalı mutfağınızın yakınına yerleştirmeye çalışın ve mutfağınızı ve yemek odanızı açık yemek pişirme ve yemek alanınıza açarak erişimi olabildiğince kolaylaştırın.
  4. Dış mekan mutfak tasarımınız hem iç tasarımınızı hem de peyzaj düzenlemenizi güzelleştirmelidir.
  5. En iyi dış mekan mutfakları sizi dışarıya çeker. Daha serin bir iklimde yaşıyorsanız, dış mekan mutfağınıza bir dış mekan şöminesi veya ateş çukuru kurmayı düşünün. Bulunduğunuz bölgede sık sık yağmur yağarsa, mutfağınızın üzerine bir çatı kurun. Gizlilik ekranları, alanı daha rahat ve samimi hale getirebilir ve güçlü esintilerin engellenmesine de yardımcı olabilir.
  6. Peyzaj genellikle bir dış mekan mutfağı için en iyi dekordur. Yerel bir fidanlıktan satın alınan birkaç saksı bitkisi kadar küçük veya istediğiniz kadar ayrıntılı olabilir.
  7. Çok yönlülüğün en üst düzeyi için, dış mekan mutfağınıza geri çekilebilir bir tente, geri çekilebilir perdeler ve / veya iki katlı kapılar veya pencereler kurabilirsiniz. Hava koşullarının sık sık değiştiği bir bölgede yaşıyorsanız, bu mükemmel bir çözüm olabilir.

Tüm bu fikirleri aklınızda tutarak, mevcut alanınıza bir kez daha bakın ve sizin için en uygun olanı görün. Sınırlı bir alanda bile ne kadar çok şey yapabileceğinize şaşıracaksınız.

alternatif
© Enigma İç Mekanlar

Örneğin dar bir veranda alanı, bir mutfak yerleştirmek için yeterince geniş olabilir. Evin duvarını iki katlı kapılarla açarak, evinizin iç mekanına entegre olur ve hem avluyu hem de oturma veya yemek odasını çok daha geniş ve davetkar hale getirir.

Yeni bir ev inşa ediyorsanız, dış mekan mutfak fikirlerinizi bina tasarımcınızla paylaşın. Birlikte mükemmel iç-dış mekan yaşam tarzını yaratabilirsiniz. Mutfağınızı yeniliyorsanız, çift katlı pencereler ve kapılar ve mutfağın hemen dışında bir barbekü alanı kurarak iç mekan mutfağınızı dış mekana açmanın yollarını düşünün. Ne yaparsanız yapın, inşa ederken, genişletirken veya yenilerken dış mekan mutfağını gözden kaçırmayın. Alanı en üst düzeye çıkarmanın ve harika Avustralya açık hava yaşam tarzının tadını çıkarmanın daha iyi bir yolu yoktur.

alternatif
© Concreative

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.