En İyi Çalışanlarınızın İşinizden Ayrılmasını Durdurun

Herhangi bir işletmenin sahibi veya yöneticisi kesinlikle en değerli varlıklarını kaybetmek istemez, çünkü bunun gerçekleşmemesini sağlamak için olağanüstü uzunluklara gitmeye istekli olurlar. Öyleyse neden bu kadar çok şirket, personelinin geleceğini güvence altına almaya geldiğinde bu kadar duygusuz?

Açık olmak gerekirse, biz sadece uzun vadede bir işi olduğundan emin olmak, ancak personelin gelecek yıllar boyunca işte kalmak istediğinden emin olmak.

Pek çok işletme, personelin şirket istediği kadar burada kalacağına inanarak yanlış bir güvenlik duygusuna kapılıyor. Oldukça basit, eğer işletmeniz onların ihtiyaçlarını karşılamıyorsajw.org tr Ellerinde istifa mektubu ile içeri girdiklerinde şaşırmayın.

Çalışanlar Ne İstiyor?

Personel, sayılar yerine insan muamelesi görmek ister. Pek çok küçük işletme, personele iyi davranmak konusunda harika bir iş çıkarırken, birçok büyük firma, kitaplarda bulunan çok sayıda personel nedeniyle bir çalışanı daha başka bir şey olarak görmemekle suçlanır. Evet, yüzlerce, muhtemelen binlerce çalışanın (hepsinin kendi çalışanı olan) bireysel ihtiyaçlarını yönetmek zor olabilir.al durumlar) ama sıklıkla suçlanmıyorlar tÇalışanlarının ihtiyaçlarını anlamak için zaman ayırmak.

Çok fazla bürokrasi ve kararla büyük şirketler söz konusu olduğunda suçu doğrudan İK ekiplerinin ve hatta ekip liderlerinin ayağına yüklemek haksızlık olabiliryapıcıların politikadaki en küçük değişikliği bile kabul etmeden önce taviz vermesi. Bu nerede küçük işletmeler günü kazanır çoğu zaman karar olaraks ödeme ödülleri gibi ve bonus şema örnekleri gözden geçirilebilir ve izin verilebilirbir yönetmen tarafından neredeyse anında önde.

Çalışanlar sadece işverenleri tarafından değerli hissetmek isterler ve net bir kariyer gelişimi olduğunu bilirler. patyerinde hway. Bu olmadan, şirketiniz en sadık personel üyesini bile potansiyel rekabete kaptırma riskiyle karşı karşıya kalır.

Harekete geç

Yukarıdakilerden herhangi biri işletmeniz gibi görünüyorsa, yapmanız gereken harekete geç hızlı. Bir lider olarak, ekibinizin her bir üyesinin kendileri için önemli olduğuna inandıkları şeyi kendinizden emin bir şekilde cevaplayamıyorsanız, bulmak için adımlar atmalısınız. Bununla birlikte, bunu yapmanın yolları ve yolları vardır ve bu, kontrol etmek için etrafta dolaşabileceğiniz ya da edemeyeceğiniz bir anketin etrafından dolaşma durumu değildir.

Çalışanlarınızla konuşun ve onları neyin tetiklediğini öğrenin. Onları sabah yataktan kalkmaya ve önümüzdeki birkaç yıl içinde nerede olmak istediklerini sormaya iten şeys. Bilgi güçtür ve çalışanlarınızın özlemlerinin ne olduğunu bilerek, benzersiz geliştirme planı şirketteki potansiyellerini ve hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak.

Bir çalışanın mevcut iş yerinde bunu yapabilecekmiş gibi hissetmediği an, başlave nın-nin iş arama. Bir çalışan geleceğinin başka bir yerde olduğuna karar verdiğinde, onlardan% 100 kurtulmak zordur.

Bu nedenle Liderler ekipleriyle hem profesyonel hem de kişisel düzeyde ilişki kurmalıdır. En iyi arkadaş olmanız ve iş yeri dışındaki herkesle sosyalleşmeniz gerekmese de, olabildiğince ulaşılabilir olduğunuzdan emin olmak çok önemlidir.

Kişiyi sistemdeki bir sayıdan daha fazlası olarak tanıyın ve bunu, ayrılmayı hayal edemeyecekleri bir ortam yaratmak için kullanın.

https://www.shutterstock.com/image-photo/business-team-meeting-brainstorming-working-concept-336896045

https://www.shutterstock.com/image-photo/group-carpenters-smiling-camera-361878701

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.