pisos para exteriores

En iyi dış mekan yer döşeme çeşitleri isimleri

Dış mekan zeminleri,döşeme çeşitleri , parke döşeme çeşitleri , yer döşeme çeşitleri isimleri , döşeme kaplama çeşitleri , dış zemin döşeme çeşitleri , dış mekan döşeme malzemeleri , kaymaz dış mekan yer döşemeleri , ev zemin döşeme çeşitleri , dış mekan fayans döşeme , dış cephe yer kaplama , ofis zemin kaplama çeşitleri, evin özelliklerine uyum sağlamak için farklı özelliklere sahiptir. hava koşulları ve trafik. Bu nedenle, yaşadığımız bölgeye ve üzerinden sürekli geçen kişi veya araç sayısına bağlı olarak özelliklerini seçmeliyiz.

Evimiz için dış mekan zemin seçiminde bu detaylar çok önemlidir. Çünkü fikir, bize iyi durumda ve iyi bir süre eşlik etmesidir. Öte yandan, şunu da hesaba katmalıyız: ev tarzı ve ona ayırabileceğimiz bütçe. Bu nedenle, şu dört kilit noktayı dikkate alarak evin dışına yerleştirilebilecek her bir döşeme türünün faydalarını ve eksilerini bilmeliyiz: hava koşulları, trafik, stil ve bütçe.

dış mekan döşeme
döşeme çeşitleri , parke döşeme çeşitleri , yer döşeme çeşitleri isimleri , döşeme kaplama çeşitleri , dış zemin döşeme çeşitleri , dış mekan döşeme malzemeleri , kaymaz dış mekan yer döşemeleri , ev zemin döşeme çeşitleri , dış mekan fayans döşeme , dış cephe yer kaplama , ofis zemin kaplama çeşitleri,

Dış mekan döşeme çeşitleri

Daha sonra, evimizin dışına yerleştirebileceğimiz en yaygın zeminlerin farklı türlerinin neler olduğunu ve onları diğer malzemelerden hangi özelliklerin ayırdığını öğreneceğiz.

İletişim a profesyonel inşaatçı Eviniz için en iyi dış mekan zemin kaplamasını belirlemek için.

Seramikler

Evimizin dış avlusuna hangi katın döşeneceği konusunda profesyonellere danıştığımızda, büyük olasılıkla bize seramik zemin döşememizi tavsiye edeceklerdir. Popülerliği, birçok koşula uyum sağlamasına izin veren sahip olduğu avantajlardan kaynaklanmaktadır.

Avantajları arasında temizlik kolaylığı ve iklim değişikliklerine karşı direnç yer alır. Ek olarak, bu kategori içinde, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli malzemeler vardır.

Örneğin, niyetimiz ise porselen taş veya pişmiş topraktan seçebiliriz. Rustik Dış Mekan Döşeme Döşeme. Pişmiş toprak pişmiş kil, bileşenlerinin tüm özelliklerini kaybetmeden bu stille çok iyi bir şekilde birleşebilen düzensiz bir yüzey sunması nedeniyle harika bir seçenektir.

Doğal taş

Yoğun trafiğe uygun dış mekan zeminleri arasında doğal taş zeminler ağırlıktadır. Bu tip döşeme karo şeklinde döşenir ve sıcaklık değişimlerine karşı oldukça dayanıklıdır. Ayrıca yüksek bir dekoratif seviye sağlarlar.

Bahçe veya terasa yerleştirmek için idealdirler çünkü çok fazla bakıma ihtiyaç duymazlar ve stilin tamamlayıcısı olarak mükemmel çalışırlar.

Bir diğer önemli faktör ise doğal bir malzeme olması dolayısıyla her tasarımın kendine özgü olması ve çevreyi etkilememesi ve bahçemizde uzun süre dayanmasıdır.

dış mekan döşeme
döşeme çeşitleri , parke döşeme çeşitleri , yer döşeme çeşitleri isimleri , döşeme kaplama çeşitleri , dış zemin döşeme çeşitleri , dış mekan döşeme malzemeleri , kaymaz dış mekan yer döşemeleri , ev zemin döşeme çeşitleri , dış mekan fayans döşeme , dış cephe yer kaplama , ofis zemin kaplama çeşitleri,

Doğal ahşap.

Dış cepheler için doğal ahşap zeminler bize birçok avantaj sağladığı için en çok kullanılan seçeneklerden biridir. Bunlardan biri, evin dış cephesi için seçilen stillerin çoğuyla mükemmel bir şekilde birleştiği için bu tür malzemenin ürettiği görüştür.

Ancak diğer malzeme türlerine göre bazı dezavantajlar da içerebilir. Bunlardan biri şu dayanıklı değiller ve sık bakım gerektiriyorlar böylece iyi durumda olurlar. Örneğin, güneş ışığı ve yağmur suyuyla temastan zarar görmesini önleyen ürünlerin uygulanmasına ihtiyacınız var.

Bu tip kaplama, yerleştirildiği zemin bazı düzensizlikler içerdiğinde yaygın olarak kullanılır. Böylelikle evin dışında yürürken iyi hissedebiliriz.

Kaldırım taşları

Finişerler, iyi kapatıldıkları sürece çevrede oluşabilecek güneş ışığına ve lekelere mükemmel bir şekilde dayanır. Daha parlak veya renkli bir görünüm elde etmek için farklı işlemler uygulanabilir.

Bilin referans fiyatlar farklı dış katların yerleştirilmesi için.

Porselen

Porselen karo, seramik karolara benzer ve yüksek düzeyde dayanıklılık ve dekorasyon sunar. Bu malzemenin en büyük avantajı herhangi bir bakıma ihtiyaç duymamasıdır. Ayrıca temizliği çok basittir.

Seramik ve porselen arasındaki fark nedir?

Somut

Dış zeminler için var olan seçenekler arasında beton daha modern bir tarz ararken en çok kullanılanlardan biridir. Deterjanlara veya greslere dayanıklı bir malzemedir. Yapım aşamasında kolay ve ucuzdur ve temizliği kadar bakımı da çok basittir. Şu anda, tipik gri rengi kullanmamak için uygulayabileceğimiz çok çeşitli renkler bulabiliriz.

Benzeri taş

Bu kaplama, kırma doğal taş, çimento ve kumun karıştırılmasıyla elde edilir. Bazı durumlarda istenilen rengi elde etmek için farklı tonlar uygulanır. Son olarak, bu karışım kalıplara yerleştirilerek doğal taş veya ahşabın görünümünü simüle edin.

Bunlar, evin dışı özelliklerine göre en çok seçilen dış mekan zemin türleridir. Yaşadığınız yerin iklimini ve evin genel tarzını düşünerek en iyi seçeneği seçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.