Erkekler için 20+ En İyi Kaygan Saç Modelleri ve Saç Kesimi

Hayatın her kesiminden erkekler arasında popüler olan kaygan saç kesimi, başkalarına iş yapmaktan bahsettiğinizi göstermenin kolay bir yoludur. Hem mecazi hem de kelimenin tam anlamıyla, stil Wall Street’tekiler tarafından sıklıkla kullanılırken, gerçek şu ki, keskinlik içgüdüsüyle süslenmiş herhangi bir adam ve kafasının tepesinde yeterince kök, geri itilen saç stilini çıkarabilir.

Sadece Don Draper’ın bir görüntüsünü canlandırmayın ve erkeklerin kaygan saç kesimi için tek olan şey bu olduğunu düşünmeyin, bu folikülleri geri itmenin klasik bir solma veya pompadour gibi çeşitli yolları vardır. Kıvırcık saçlı erkekler bile kusursuz bir hassasiyette geri itilmiş bir saç modeli elde etmek için buklelerini evcilleştirebilirler. Her şeyi, yöntemleri, ürünleri ve belirli erkek saç stillerini ele alıyoruz, kontrol edin ve kısa sürede şık görüneceksiniz.

Ayrıca beğeneceksin:
Erkekler için 10 Kısa Saç Modeli
Erkekler için Uzun Saç Kesimi ve Saç Modeli İpuçları
Kıvırcık ve Dalgalı Saç Kesimleri ve Erkekler İçin Saç Modeli İpuçları

Saç Nasıl Geri Kaydırılır

Kafanızda bol miktarda saç olduğu sürece, erkeklerin kaygan saç stilini teorik olarak çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte, göreve daha uygun saç türleri var. Kısa, düz saçları geriye itmek kıvırcık saçlara göre çok daha kolaydır. Saç düşük veya orta yoğunlukta olmalıdır, kalın saçların geriye itilmiş tarzda korunması daha zor olabilir. Son olarak, saç doğal olarak arkaya doğru uzamalıdır. Bu nitelikler zorunluluk değildir, ancak geri kaymış saç modeli için idealdir.

Düşük ila orta yoğunlukta düz saçlara sahip olanlar için bu saçı geriye katlamak çok daha kolay olamazdı. Saçınız nemliyken (veya “havluyla kuruluysa”), bir miktar ürün uygulayın ve ardından geniş dişli bir tarakla saçınızın içinden geçirin.

Saçınız daha uzun veya daha yoğunsa, süreç biraz daha karmaşıktır. Başlamak için saç ürününü saçınız nemliyken eşit ve iyice dağıtın. Şimdi bir saç kurutma makinesi alın ve düşük bir ayara koyun, saçınızı önden arkaya (veya hafifçe yana doğru) şekillendirirken tarağınızı takip etmek için kullanın. Bu, geriye kaymış görünümü daha uzun süre korumaya yardımcı olacaktır.

Kıvırcık foliküller ile geriye doğru kayan saç elde etmek daha da önemlidir, ancak yine de çıkarmak mümkündür. Saçınız nemli olmaktan biraz daha ıslak iken saçınıza bir fırça sürmek istiyorsunuz. Fırça darbelerini bir fön makinesi ile takip edin ve dokusunu korumak için ara sıra saçınıza deniz tuzu spreyi sıkın. Saçınız kuruduktan sonra güçlü bir ürün uygulayın ve ardından saçınızı parmaklarınızla geriye doğru itin.

Geri Kaydırılmış Ürün

Açıklanan 5 Kaygan Saç Modeli

Bir dahaki sefere berberde kaygan bir saç kesimi aramak için dolaşırken, aşağıdaki stillerden birini düşünün ve eğer bu 5 sizi süslemiyorsa, erkekler için en iyi 20’den fazla en iyi kaygan saç stilini görmek için aşağı doğru kaydırın.

Don Draper

1. Kaygan Arka Taraf Kısmı

Yakın zamanda Don Draper tarafından popüler hale getirilen bu stil, orta yoğunlukta ve çok uzun olmayan saçlarda en iyi sonucu verir. Kaygan arka kısım imza özellikleri arasında saçın üstte yanlardan biraz daha uzun olması, saçakların bir kenarının diğerinden daha uzun olması ve tepenin bir tarafında sert, açıkça tanımlanmış bir kısım bulunur.

Klasik Slick Back

2. Klasik Slick Back

Oliver Stone’s’ta Gordon Gekko tarafından canlandırıldı Wall Street (ve son zamanlarda Eric Trump gibiler tarafından sallandı), bu erkeklerin kaygan sırt stili, tüm foliküllerin genellikle bir yönde geriye doğru süpürülmesiyle, uzunluk ve görünüm bakımından aynı kalıyor.

Beckham'da Pompadour

3. Slicked-Back Pompadour

Üstte daha uzun ve yanlarda sivrilen erkeklerin kaygan arka pompadour, David Beckham gibi ünlüler sayesinde kükreyerek yeniden moda oldu. Tartışmasız bir şekilde kaygan olsa da, erkeklerin saç modeli kişisel ifade için de bolca yer bırakır.

Kit Harington üzerinde Curly Quiff

4. Slicked-Back Curly Quiff

İyi bir berber ve emrinizde kaliteli bir ürünle, tüm kıvırcık saçlı beyler, kaygan bir arka kıvırcık saç stilini kolayca çıkarabilir. Saçları genellikle kısa tutmaya çalışın, kenarları üstten daha kısa olsun.

Alttan kesme

5. Kaygan Arka Alt Kesim

Üst ve yanları dokusal hassasiyetle harmanlamak, erkeklerin kaygan arka kısmıdır. Şimdi her zamankinden daha popüler olan stile ulaşmak biraz zaman alıyor ve kenarları düzenli olarak daraltırken üst kısmı genişletmeyi içeriyor. Doğru yapın ve mükemmel bir geçmişe bakıyorsunuz.

Slicked-Back Saç Modelleri için En İyi Ürünler

Görünüşü elde etmek için kullanabileceğiniz ürün sayısı kadar erkeklerin arkası kaygan saç stilleri de farklıdır, ancak çok fazla ürünün saçınızın yağlı, kuru veya pul pul görünmesine neden olabileceğini lütfen unutmayın. Yeni tarzınızı geliştirirken sağlıklı bir saç yıkama rejimi sürdürmeniz önemlidir.

Artık yönteminiz var ve neredeyse başlamak için ihtiyacınız olan tüm stil tavsiyelerine sahipsiniz. Eşyalarını hazırlamayın ve henüz başlamayın, hangi stile karar verirseniz verin, yeni görünümünüzü sürdürmek ve korumak için bazı kaliteli saç ürünlerine ihtiyacınız olacak.

Pomat

Sırtı kaygan erkekler tarafından diğer ürünlerden daha fazla kullanılan pomad, sabit bir tutuş sağlar ve parlaklık sıkıntısı çekmez. Yağ bazlı pomad (daha fazla parlaklık ve daha güçlü bir tutuş sağlar) ve su bazlı pomad (durulanması daha kolaydır) arasında seçim yapın ve önünüzdeki birçok kuşak erkek gibi kaygan arka görünümü sallamaya başlayın.

Kil

Genç erkekler arasında popülaritesini arttıran kil, potansiyel olarak zararlı kimyasalların aksine doğal mineraller kullanılarak yapılan kildir. Ürün çeşitli formüllerde gelir ve pomaddan daha az parlaklık verir. Kil, erkeklerin geriye doğru kıvrılmış saçlarına hem doku hem de hacim kazandırmak için de iyidir.

Jel ve Saç Spreyi

Bir genç olarak bol miktarda saç jölesi sallamış olsanız da, bu bir yetişkin olarak geride bırakılan en iyi üründür. Sadece saçınızı kurutmakla kalmaz, aynı zamanda jele genellikle her türlü kimyasal madde eklenir. Saç spreyine gelince, küçük dozlarda uygulamak sorun değil, kaygan arka saç kesiminizi güzel bir son dokunuşla sağlamak için kullanmalısınız.

20+ En İyi Kaygan Saç Modelleri ve Saç Kesimi

Yönteme sahipsiniz, tercih ettiğiniz stili seçtiniz ve ürünler arasındaki farkları anlıyorsunuz. Geriye kalan tek şey, aşağıdaki saç stillerine göz atmak ve yeni sizi hayal etmek, Wall Street’in, işteki yeni patronunuzun ve hatta köpek parkının sunduğu her şeyi almaya hazır.

Kaygan Geri 1Kaygan Geri 2Kaygan Geri 3Slicked-Back 4Slicked-Back 5 Slicked-Back 9Kaygan Geri 13Slicked-Back 6 Slicked-Back 11Slicked-Back 10 Slicked-Back 12

Ayrıca beğeneceksin:
Erkekler için 10 Kısa Saç Modeli
Erkekler için Uzun Saç Kesimi ve Saç Modeli İpuçları
Kıvırcık ve Dalgalı Saç Kesimleri ve Erkekler İçin Saç Modeli İpuçları

Saçımı nasıl geriye doğru kaydırırım?

Düşük ila orta yoğunlukta düz saçlara sahip olanlar için bu saçı geriye katlamak çok daha kolay olamazdı. Saçınız nemliyken (veya havluyla kuruduğunda), bir miktar ürün uygulayın ve ardından geniş dişli bir tarakla saçınızın içinden geçirin.

Kaygan arka saç stilleri için hangi ürünü kullanmalıyım?

Pomat, geri kaymış saçlı erkekler tarafından diğer ürünlerden daha fazla kullanılır, pomad sabit bir tutuş sağlar ve parlaklık sıkıntısı yoktur. Yağ bazlı pomad (daha fazla parlaklık ve daha güçlü tutuş sağlar) ve su bazlı pomad (durulanması daha kolay) arasında seçim yapın ve önünüzdeki birçok kuşak erkek gibi kaygan arka görünümü sallamaya başlayın.

İyi görünümlü kaygan bir saç modeli nedir?

Oliver Stone’s Wall Street’te Gordon Gekko tarafından canlandırılan (ve son zamanlarda Eric Trump’ın beğenileri tarafından sallandı), klasik kaygan sırt saç modeli, tüm foliküllerin genellikle bir yöne doğru süpürülmesiyle, uzunluk ve görünüm bakımından aynı kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.