pisos flotantes

Ev zemin döşeme çeşitleri

Yer döşemeler, zemini bir bütçeyle ve kısa sürede yenilemek için harika bir çözümdür. Birçok durumda harika bir seçenektir. Bunlardan biri, evimizdeki bir alanı yenilemek istediğimiz zamandır. Bazen mobilyayı veya duvar rengini değiştirmek yeterli olmuyor ve zemini yenilemeyi düşünüyoruz. yer döşeme çeşitleri isimleri , dış zemin döşeme çeşitleri , ev zemin döşeme çeşitleri , yer döşeme seramik çeşitleri , ahşap döşeme çeşitleri , bahçe yer döşeme çeşitleri , bahçe zemin döşeme çeşitleri, Ancak bütçe genellikle bunu yapmak için çok yüksektir.

Aşağıya baktığımızda zeminin artık iyi durumda olmadığını da görebiliriz. Artık çıkmayan lekeler, çizikler var ya da hep aynı zeminden geçmekten sıkılıyoruz.

yüzer zeminler
yer döşeme çeşitleri isimleri , dış zemin döşeme çeşitleri , ev zemin döşeme çeşitleri , yer döşeme seramik çeşitleri , ahşap döşeme çeşitleri , bahçe yer döşeme çeşitleri , bahçe zemin döşeme çeşitleri,

Yer döşemeler tüm bu durumlar için tasarlanmıştır. Çünkü evdeki herhangi bir alanı yenilemenin hızlı bir yoludur. En çok tercih edilen seçenek olmasının sebeplerinden biri de mevcut katın üstünde kullanılabilmesidir. Kalınlık sadece 8 ve 15 mm’dir.

Ayrıca Yer döşeme çok basit bir şekilde uygulanmaktadır. Tek koşul, bu kaplamanın mümkün olduğunca pürüzsüz bir yüzeye yerleştirilmesi gerektiğidir.

Bu tür döşemelerin en büyük avantajı, çok çeşitli modellerde mevcut olmalarıdır. Her ev tarzına mükemmel uyum sağlar. Yer döşemeler ayrıca kalite ve sertlik derecelerine göre değişebilir. Bu nedenle, işleve ve yerleştireceğimiz alana bağlı olarak çok yönlüdürler.

Yerzemin battaniyesi nedir?

Muhtemelen evimize Yer bir zemin yerleştirmek istiyoruz, ancak bazı bölgelerde bazı kusurlar veya pürüzler buluyoruz. Bu durumlarda, bu küçük kusurları düzeltmemize yardımcı olan bir polistiren örtü kullanılır. Bu şekilde, yeni kaplamanın üzerine yürüdüğümüzde bu rahatsız edici sesi kaldırmasını ve duymasını engelleyeceğiz.

Zemin seviyesinin yeni kaplama için uygun olup olmadığını belirlemek için profesyonel bir inşaatçıya danışın.

Yer zemin türleri

Şu anda, alana ve bütçemize en uygun olanı seçebileceğimiz çok çeşitli Yer zeminler var. Her biri yapıldıkları malzemeler sayesinde farklı özelliklere sahiptir.Yer döşeme tipini seçmenin yanı sıra, her ortamın tarzına en uygun olanı da aramalıyız. Bugün piyasada olduğundan, bir ahşabın damarını çok iyi taklit eden çeşitli renk ve desenlerde bu kaplamaları bulabiliyoruz.

yüzer zeminler
yer döşeme çeşitleri isimleri , dış zemin döşeme çeşitleri , ev zemin döşeme çeşitleri , yer döşeme seramik çeşitleri , ahşap döşeme çeşitleri , bahçe yer döşeme çeşitleri , bahçe zemin döşeme çeşitleri,

Ahşap Yer zeminler

Bu tür zeminler, en üst katmanı doğal bir ahşap levha olduğundan masif bir ahşap zemini simüle etmenin iyi bir yoludur. Tamamı masif ahşaptan oluşmadıkları için daha ekolojik bir seçenektir. Ayrıca üst katmanın kalınlığına bağlı olarak yaklaşık 5 kata kadar cila yapabiliyoruz.

Melamin veya laminat Yer zeminler

Son katlarında doğal ahşap yerine ahşap damarını çok iyi taklit eden plastik bir levha kullanılması farkıyla, yüzen ahşap zeminlerle aynı şekilde yapıldıkları için genellikle en çok kullanılanlardır. Doğal ahşabı en iyi taklit eden laminatlar genellikle biraz daha pahalıdır.

Zeminin montajının referans fiyatlarına bir profesyonelin elinden danışın.

Yer döşemelerin avantajları ve dezavantajları

Çoğu zaman Yer bir döşeme yerleştirmek, yalnızca bu tür kaplamanın sunduğu dezavantajları bilmek için bir kenara bırakılan bir fikirdir. Bununla birlikte, fikrimizi değiştirmemize ve bu tür topraklar hakkında biraz daha bilgi sahibi olmamıza neden olabilecek bazı avantajlar var.

Yer döşemelerin avantajları

Ana avantajı ve birçok kişinin bu tür zemin kaplamasını seçmesinin nedeni, kolay ve hızlı kurulumudur. Yeni kat, yani zeminin üstüne yerleştirildiği için. İnşaata ihtiyaç duymadan temiz bir iştir.

Diğer bir avantaj ise temizlik kolaylığıdır. Nemli bir bezle bile çok kolay bir şekilde yapabiliriz. Gözenekli olmadığından herhangi bir yağlı veya sıvı maddeyi emmez. Bu yüzden nemli bir bez, lekeleri zahmetsizce çıkarmak için fazlasıyla yeterli olacaktır. Kaplamayı etkilemeyeceği için nem konusunda da endişelenmemize gerek yok.

Darbelere karşı iyi dirençlidirler, sandalyelerin ayakları veya tekerlekleri tarafından kolayca çizilmezler. Direkt güneş ışığı ile temas ettiklerinde de renk değişimi olmaz. Aynı zamanda yüksek akustik ve termal kapasiteye sahip olduğundan büyük enerji tasarrufu sağlarlar.

Yer döşemelerin dezavantajları

Yer döşemelerin avantajları hemen bir mağazaya giderek evimiz için bir tane satın almamızı sağlasa da, bir karar vermeden önce ihtiyaçlarımıza göre iyiyi ve kötüyü tanımak için bunların mevcut dezavantajlarını da göz önünde bulundurmalıyız.

Dikkate almamız gereken çok önemli bir dezavantaj, eğer ahşap açısından gerçekten gerçekçi görünen bir Yer döşeme arıyorsak, maliyetinin oldukça yüksek olacağını bilmemiz gerektiğidir. Dahası, melamin ahşapla aynı görünmüyor bile.

Bir diğer son derece önemli kusur ise, onu banyolara veya nem oranı yüksek herhangi bir ortama yerleştirmememiz gerektiğidir. Alttan girmek Yer zemini ve altındaki zemini mahvedebilir.

Artık Yerdöşemelerin avantaj ve dezavantajlarını bildiğimize göre, bu tip kaplama ile zemini hangi ortamlarda yenileyeceğimize karar verebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.