Evde bahçe dekorasyonu için 7 fikir

Eğer bir doğa aşığıysanız ve sadece sıcak mevsimlerin açık havada olmasını beklerseniz bu makale ilginizi çekecektir. Bir evin önemli parçalarından biri bahçe ve onunla ilgili her şeydir, çünkü başkalarının ve hatta kendi ailenizin evden nasıl bir izlenim bırakacağını belirleyecek olanlardır. Bu nedenle mükemmel bir bahçe dekorasyonu vazgeçilmez kabul edilir.

Bahçe, evdeki en değerli yerlerden biridir ve çoğu insan, kendilerini rahat hissettikleri sessiz ve doğal bir alana sahip olmayı sever, başkalarıyla paylaşmak ve göstermek için çok önemli bir şeydir. Bu nedenle, bir bahçe veya terasgenellikle düşünüyorlar için en iyi fikirler bahçe dekorasyonu.

Bununla birlikte, bir bahçe düşünürken, evinizin ambiyansına ulaşmak için farklı fikirler ve stiller vardır. Yani başlamak istiyorsan bir bahçe dekore etmek Düşünülmesi gereken ilk şey ana konunun ne olacağıdır; rustik, klasik, doğal, fantezi veya diğerleri.

Başlangıçtan itibaren netleştirilmesi gereken şey, modern aksesuarların yanı sıra dekorasyon fikirlerini tamamlamak için doğal kaynaklara ihtiyaç olduğudur; ideal olan, mekana kendine özgü ve rahat bir tarz verebilmenizdir. Ve bugün yüzlerce olmasına rağmen uygun fiyatlı ve erişilebilir fikirler Siz ve aileniz için ideal alana ulaşmak için size bazı fikirler vereceğiz. bahçe dekorasyonu, başlayarak:

Eviniz için en iyi bahçe dekorasyon fikirleri

1. Mini bahçeler yapın

Mini bahçeler

Bir bahçenin olmazsa olmazı aramalardır saksılar veya saksılarBunlar farklı boyutlarda, büyük, orta, küçük ve hatta mikroskobik olma eğilimindedir, ancak şu anda mini bahçeler çok moda; kesinlikle en çok bulabileceğin güzel bahçeler dünyanın.

bu not alınmalı mini bahçeler Bunlar, saksıların içinde gerçekleştirdiğimiz ekinler veya tarlalardır, bunlar genellikle küçük bir sessiz etkiye sahiptir; en harika şey, onları beğeninize göre dekore edip en çok öne çıktıkları yere yerleştirebilmenizdir.

2. Kırık sandalyeler

Dış dekorasyon

Genel olarak, bir evde kırılmış birçok eşya bulunur; sandalyeler gibi. Sizin durumunuz buysa atmayın, onlardan yararlanıp bitkileriniz için malzeme olarak kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, son görünümü değiştirmek için küçük dokunuşlar.

3. Bahçe dekorasyonu için içi boş kütükler

Bahçeler için içi boş kütükler

Tomruklar genellikle dekorasyon sırasında çok iyi görülmez, ancak bunlar, bahçe dekorasyonu. Gövdeyi alıp içine oymalısınız, bundan sonra küçük mahsuller, ister meyve ister süs bitkisi ve istediğiniz şekilde yapabilirsiniz.

4. Renkli yollar

Bahçeleri dekore edin

Sanat ve parkur aşığıysanız, bu güzel dekorasyonu yapma fırsatını kaçıramazsınız. Bu, seçtiğiniz figürlerle uzun ya da kısa bir taş yol yapmakla ilgilidir. Sadece biraz taş, çimento ve boyaya ihtiyacınız var; Çok basit, bunu yapmak için uzman bahçıvanlardan oluşan bir ekibe ihtiyacınız yok.

5. Çeşmeler ve lambalar

Bahçeler için çeşmeler ve lambalar

Aradığınız şey daha sofistike bir şeyse, yazı tipleri ve lambalar ihtiyacın olan şey. Farklı yazı tipi stilleri olduğu unutulmamalıdır. Sadece herhangi bir yere bağladıklarınızı veya zeminin altına yerleştirebileceklerinizi bulmak mümkün; renkli taşlar, bambu, vazolar ve bitkiler gibi lambalar ve diğer süslemelerle onlara eşlik edebileceğinizden, açıkça daha ayrıntılıdır. Dolo bebes hayal gücünüzün uçmasına ve her şeye yer bulmasına izin verir.

6. Süslü jantlar

Bahçe için dekoratif lastikler

Lastikler genellikle evimizde bir baş belasıdır, eğer onları atmaktan başka ne yapacağını bilmeyenlerden biriyseniz, burada bahçe dekorasyonu için bir fikriniz var. Yapmanız gereken ilk şey, onları en sevdiğiniz renklere boyamak ve sonra onları bahçede bir yığın haline getirmek, oraya geldiğinde onlara kompost doldurarak ve en çok sevdiğiniz çiçekleri yerleştirerek onlara bir saksı işlevi verebilirsiniz. Daha kişisel bir görünüm yaratmak için onları küçük süslemelerle de süsleyebilirsiniz.

7. Ahşap kutular

Dekoratif ahşap kutular

Yaparken en önemli şey bahçe dekorasyonu geri dönüştürebilmektir, bu nedenle, şifonyerler, kutular, eski kutular veya diğerleri gibi her tür şeyi kullanabileceğinizi unutmayın. Sadece en çok sevdiğinizi nasıl elde edeceğinizi bulmanız gerekiyor ve bunun için boya, nesneler ve çok daha fazlasıyla oynayabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki, ahşap kutular saksı olarak kullanılmak için mükemmeldir, ayrıca iyi bir yer verirseniz çok çekici görünecektir. avlu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.