Evim için doğru boyayı nasıl seçerim?

Resmin ne için olduğunu yorumlayarak başlayalım:

 • Evlerimizi sert hava koşullarından koruyun.
 • Mekanlarımızı aydınlatın,
 • Mobilyalara ve kapılara neşe katın,
 • Ve hatta yaratıcılığımız için bir ifade aracıdır.

Kısacası herkesin günlük yaşamında çok önemli bir rol oynar.

Ya piyasada var olan binlerce renk tonu nedeniyle ya da bir odadaki olası kombinasyonları görselleştirmenin zor olması nedeniyle renk seçmenin basit gerçeği tam bir zorluk olabilir. Bu nedenle, koruyucu niteliklerini göz önünde bulundurarak, her duvar türü için doğru boyayı aramak zorunda olma gerçeğini de eklersek, çıldırırız. Bu nedenle kaliteli bir ressamla birlikte iyi bir iç mimar bizleri baş ağrısından kurtarabilir.grinin en açık tonu duvar boyası , küllü gri duvar boyası , ev cephe boyası , açık turkuaz rengi duvar boyası , gri ev boyası rengi , ekru rengi duvar boyası , meltem duvar boyası , dış ev boyası , kum rengi duvar boyası ev dış boya rengi,

Burada, profesyonel bir servis talep ederken daha iyi bilgilendirilmeniz için size farklı boya türlerinden bahsediyoruz.

Tüm boyaların, kusurları örtmek ve daha düzgün bir yüzey elde etmek için genellikle işlenmemiş duvarlarda kullanılan bir tabanı (astar adı verilir) vardır.grinin en açık tonu duvar boyası , küllü gri duvar boyası , ev cephe boyası , açık turkuaz rengi duvar boyası , gri ev boyası rengi , ekru rengi duvar boyası , meltem duvar boyası , dış ev boyası , kum rengi duvar boyası ev dış boya rengi,

Resimler, özelliklerine ve kendilerini çevreleyen çevre ile olan ilişkilerine göre ayrılır. Bu, dış mekanda kullanılan boyaların iç mekanda kullanılan boyalarla aynı olmadığı anlamına gelir. Bu nedenle yapacağımız ilk karakterizasyon budur.

 • Dış cephe boyaları: Dış cephe boyaları, yağmurda, güneşte veya rüzgarda yıpranmamaları için olumsuz hava koşullarına dirençli hale getirdiklerinden, dokunma ve görüntü açısından çok daha az hoş olma eğilimindedir.
  1. The çimentolu boya. Bu boya dokunulacak kadar pürüzlüdür ve çabuk kurur, ilk başta elde etme ve üretme kolaylığı nedeniyle yaygın olarak kullanıldı, ancak daha sonra yerini …
  2. vinil ve emülsiyon takviyeli boya. Yağmura karşı üstün koruma sağlayan reçineler ve yağlar kullanılarak üretilmektedir. Halen çimentolu boya kullanılmasına rağmen günümüzde çok popüler değildir.

Dış cephe boyası dışarıda olduğu için yıpranma eğilimindedir, bu nedenle tüm yapısını tehlikeye atabileceğinden hiçbir delik veya oluk oluşmadığının kontrol edilmesi hayati önem taşır.

Bu nedenle bir boya kontrolü yapmak ve her halükarda her 3-7 yılda bir tüm evi, o süre boyunca yaşanan yıpranma ve yıpranma düzeyine bağlı olarak yeniden boyamak gerekir. Daha fazlasını öğrenmek için tıklayın İşte.

 • İç cephe boyaları: Bunlar, akşam yemeğinde, duş sırasında veya uyurken bize eşlik edecekleri için evi planlarken en önemlileridir, bu yüzden pazarın sunduğu farklı seçenekler hakkında kendimizi bilgilendirmeliyiz.
  1. En yaygın olanı “tempera” adı verilen su bazlı boya. Geçirgen ve gözenekli olduğundan nem biriktirmediği için iç mekanda ideal özellikleri sağlar. Bu boyanın en büyük dezavantajı yıkanabilir olmamasıdır, bu nedenle kire maruz kalan bir duvarı bu tip boya ile boyamanın mümkün olmamasıdır.grinin en açık tonu duvar boyası , küllü gri duvar boyası , ev cephe boyası , açık turkuaz rengi duvar boyası , gri ev boyası rengi , ekru rengi duvar boyası , meltem duvar boyası , dış ev boyası , kum rengi duvar boyası ev dış boya rengi,
  1. Akılda tutulması gereken bir diğer önemli gerçek de banyo. Birçoğu kullanmayı tercih ediyor fayans ve orada boyamayın, çünkü neme maruz kalmak çok daha hızlı yıpranma eğilimindedir. Ancak bilinmeyen şey, bu tür koşullar için özel olarak tasarlanmış resimler olduğudur.
  1. İlginç bir örnek, yoğunlaşma önleyici boya, ortam nemini emer ve terlemez, bu da ortam neminin yüksek olduğu yerleri boyarken çok uygun hale getirir.
 1. Bu tür resimlere bir örnek, kireç boyası, Bu, yoğuşma önleyicidir, ancak aynı zamanda antiseptik olma özelliğine de sahiptir, bu nedenle nemli duvarlarda oluşan egzotik renklerin lekelerinden sorumlu olan mantar oluşumunu engeller.
 • Mobilya ve kapılar: Bir de ahşap için tasarlandıkları için bu tür yüzeylerin boyaları veya koruyucuları var.
  1. Vernikler Ahşaba çok daha parlak ve düzgün bir görünüm kazandırmak için kullanılırlar, ahşaba eşsiz bir parlaklık veren ağaç reçineleri ve farklı organik çözücülerden oluşur. Zaten doğası gereği sahip olduğu o güzel ahşap rengine parlaklık vermek için bir kaplama olarak veya doğrudan bakire ahşap üzerinde kullanılır. Kapılarda ve iç mekan mobilyalarında aynı amaçla kullanılan lake ile karşılaştırılabilir.
 1. The akrilik emaye Hem iç hem de dış cephelerde kullanılan bir başka boya çeşididir ancak güneşe maruz kaldığında parlaklığını yitirdiği için iç mekanlarda daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda, tartışılan resimlerin içinde, en esnek, ancak aynı zamanda en az uzmanlaşmış olan duvarları ve ters yüzeyleri boyamak için de kullanılabilir.

Görüldüğü gibi, resim yaparken alınacak pek çok seçenek ve karar var, bu da değerli bir zaman kaybı anlamına geliyor, nitelikli bir ressam işe alınarak tasarruf edilebilecek bir zaman.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.