Evimi ne sıklıkla boyamalıyım?

Evimizin iyi bakımını garanti eden önceden belirlenmiş normlar olmadığı için belirli bir sayı vermek zordur.

Bu, evde yaşayan insanlara ve yaşadıkları yaşamın türüne çok bağlıdır. Çocuklar varsa duvarlar daha fazla kirleneceğinden daha sık boyanmalıdır. Aynı şey, özellikle büyük köpekler olmak üzere evcil hayvan beslerken de geçerlidir.grinin en açık tonu duvar boyası , küllü gri duvar boyası , 1 kg boya ile kaç m2 boyanır , 10 kg boya ile kaç m2 boyanır , ev cephe boyası , romantik duvar boyası , ekru renk duvar boyası , köy evi dış cephe boyası , dış ev boyası , lacivert gri duvar boyası , evi griye boyatmak , kül grisi ev boyası , lacivert ev boyası , grej duvar boyası,

Öte yandan, sigara içenler olduğunda, duvarlar ve tavanlar kararma eğiliminde olacak veya hatta lekeler belirecek ve daha kasvetli, daha sessiz bir his verecektir.

Boyanın dayanıklılığı, aşınma ve renk atma faktörleri olan güneş, nem, rüzgar ve toz gibi çeşitli unsurlara bağlı olacaktır.

Yukarıdakilere rağmen, boyalı ve 5 veya 6 yıl sonra hala kusursuz olan birçok daire var. Ancak ideal olan, her 3 (üç) yılda bir boyamak olacaktır.

Düzenli olarak resim yapmak bize yardımcı olacaktır:

 1. Daha fazla netlik ve ferahlık hissi sunan algılanan değeri artırın.
 2. Böyle durumlarda yeniden satış veya kiralama değerini artırın.
 3. Stili güncelleme veya ortamı yenileme fırsatına sahip olun.
 4. Leke gibi kusurları gizleyin.
 5. Duvarları nemden koruyun.

Boyama sırasında dikkat edilecek hususlar:

 1. Yapmanız gereken ilk şey, kendinizi size iyi bir hizmeti garanti edebilecek profesyonel ressamların ellerine bırakmaktır.
 2. Duvarları veya yüzeyleri doğru şekilde hazırladıklarından emin olun (çatlakları temizleyin ve örtün, lekeleri veya kumu çıkarın)
 3. Boya türünü dikkatlice seçin (farklı yüzey türleri için belirtilen boyalar vardır).
  yüzeylerin parlaklığını kaybetmeden temizliğini azaltırlar. Daha pahalıdırlar, ancak daha uzun ömürlüdürler.
 4. Her oda için doğru renkleri seçin: mevcut renk paletini dikkate alın ve o alan için aradığınız ortama bağlı olarak her odanın rengini seçin.
 5. Boyanın çözünmesine dikkat edin. Normal olan, boyayı su ile incelterek kalınlığını azaltmak ve böylece yüzeyleri daha kolay boyamaktır. Ancak, kaplama gücünün azalmaması için boyanın hiçbir durumda% 10’dan fazla seyreltilmemesi gerektiğini unutmayın.

Bir Ressam mı arıyorsunuz?

Bize neye ihtiyacın olduğunu söyle

Bu nedenle yüzey hazırlığı, boya pigmentlerinin kalitesi ve bunların çözünme faktörü gibi bazı faktörler aşınmanın önemli ölçüde önlenmesine hizmet eder.

Hazırlanmış bir yüzeye uygulanan iki kat kaliteli boya eklemek yıllarca sürebilir. Kuşkusuz, boyanın kalitesi ne kadar iyi olursa, o kadar uzun süre dayanır.

Tavanların daha yüksek görünmesini sağlamanın bir püf noktası, onları duvarlardan daha açık bir gölgeye boyamaktır. Hiçbir durumda aynı odada üçten fazla renk birleştirilmemelidir çünkü döşemeye ve mobilyaların geri kalanına sahip olmak gerekir.

En çok acı çeken renk gridir. Ardından açık kahverengi, bej, leylak, koyu mor, koyu yeşil, kırık beyaz … Parlaklık istiyorsanız bej, açık mavi, su yeşili veya vanilya tonlarıyla elde edebilirsiniz ki bu da bir his verir. ferahlık ve netlik.

boya, boya, ressam
grinin en açık tonu duvar boyası , küllü gri duvar boyası , 1 kg boya ile kaç m2 boyanır , 10 kg boya ile kaç m2 boyanır , ev cephe boyası , romantik duvar boyası , ekru renk duvar boyası , köy evi dış cephe boyası , dış ev boyası , lacivert gri duvar boyası , evi griye boyatmak , kül grisi ev boyası , lacivert ev boyası , grej duvar boyası,

2021’nin trend renklerinden biriyle boyanmış oda

Boya uygulandıktan sonra, dört ay geçtikten sonra duvarların ayda bir temizlenmesi tavsiye edilir.

Umarız not size hizmet etmiştir. Evinizin her zaman ışıltılı görünmesini istiyoruz.

Ev Çözüm Ekibi

Profesyonel ressamlara ihtiyacınız varsa, buraya dokunun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.