Eviniz için düşünmeniz gereken 8 bahçe teması

Bir tema olmadan, bir bahçe çim ve bitkilerin karışıklığı gibi görünebilir. Bir bahçe temasıyla başlayın ve ikliminiz ve yaşam tarzınız için mükemmel olan uyumlu bir bütün olan bir bahçe yaratabilirsiniz. İşte eviniz için göz önünde bulundurmanız gereken sekiz bahçe teması.

Kıyı Bahçesi

Kıyıda yaşıyorsanız, bitkilerinizi dikkatlice seçmelisiniz çünkü birçok bitki tuzlu havada gelişemez. Kıyıya yakın yaşamıyor ama kıyı bitki yaşamını seviyorsanız, arka bahçenizde bir kıyı ortamı yaratabilirsiniz.

alternatif

Kıyı ortamında gelişen bazı bitkiler arasında Cüce Şişe Fırçası (Callistimon subulatus), Cliff Bottlebrush (Callistimon comboynensis), Evergreen Frangipani (Plumeria obtusa), Trailing Lantana (Lantana montevidensis) ve Alacalı Mavi Papatya (Felicia amelloides ‘Variegata’) bulunur.

alternatif

Resmi Bahçe

Resmi bir bahçe, temiz ve düzenli bir bahçedir. İyi kesilmiş çitlere, özenle yerleştirilmiş çiçeklere ve tertemiz bir çimenliğe sahip olacaktır. Kendin yap bahçesi değil, resmi bir bahçe, düzenli profesyonel bahçe bakımı gerektirir, ancak yaşam tarzınız hakkında bir açıklama yapan çarpıcı bir manzara olabilir.

alternatif

Kuru Bahçe

Kuraklığa eğilimli bir bölgede yaşıyorsanız, güzel bir bahçeniz olmadan gitmenize gerek yok. “Kuru” bir bahçe kaktüsler, sulu meyveler ve çok az sulama gerektiren veya hiç sulama gerektirmeyen diğer bitkileri içerir. Renk sıçramaları için parlak kırmızı Baby Sun Rose (Aptenia cordifolia) ve parlak sarı çiçekli Billy Buttons (Pycnosorus globosus veya Craspedia variabilis) ekleyin.

alternatif

Akdeniz Bahçesi

Akdeniz’e seyahat ettiyseniz, güzel bahçelerin anılarıyla geri döndünüz. Bir Akdeniz bahçesi, birçok Avustralya iklimi için mükemmeldir. Büyük veya küçük olabilir, ancak toprak tonlarının ve parlak renklerin keyifli bir karışımı olacaktır. Avustralya bahçeniz için Akdeniz bitkilerini seçmenize gerek yok. Aussie Crawl Fan Flower (Scaevola ‘Aussie Crawl’) gibi yerliler, kuru bir bahçede çalışan çiçekler gibi mükemmeldir.

alternatif

Oryantal Bahçe

Ruhu dinlendiren bir bahçe istiyorsanız, oryantal bir bahçe mükemmel bir seçimdir. Su özellikleri, kaya bahçesi ve doğuya özgü bahçe süsleri tabloyu tamamlıyor.

alternatif

Kır Evi Tarzı Bahçe

Yazlık tarzı bahçe gür, yeşil ve davetkardır. Başlamanın ne kadar kolay olduğunu öğrenmek için İngiliz kır evi tarzı bir bahçe oluşturmaya yönelik ipuçlarını okuyun. Yazlık tarzı bir bahçe devam eden bir proje olabilir. Bahçenize her bir şey eklediğinizde daha güzel olur.

alternatif

Avustralyalı Çalı Bahçesi

Avustralyalı bahçıvanlar doğal bitki örtüsümüzü ve iyi bir nedenle kucaklıyorlar. Avustralya, başka hiçbir yerde bulunmayan binlerce benzersiz türe sahiptir. Yerli bitkiler Avustralya ikliminde gelişir ve ithal edilen türlere göre daha az bakım gerektirir. İkliminizde gelişen ve güzel ve bakımı kolay bir bahçeye sahip yerel bitkileri seçin.

alternatif

Tropik Bahçe

Tropikleri neden seviyoruz? Ilık havanın bununla bir ilgisi var, ama aynı zamanda tropik bölgelerde yetişmekten çok gür yeşillikleri ve parlak çiçekleri de seviyoruz. Arka bahçenizde tropikal bir bahçe yaratabilirsiniz. Tropikal bir bahçe için eğrelti otları, çiçekler ve palmiyelerden oluşan bir karışım mükemmeldir. Sazdan çatılı bir çardak ekleyin ve kendi arka bahçenizde tropikal cennetiniz olsun.

alternatif

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.