Fırın işaretleri anlamları

Fırın sembollerinin yorumlanması için rehber, doğru kullanım için bilmeniz gerekenler

Kılavuzu  gaz, elektrik veya mikrodalga fırın sembolleri : Bizim net talimatlar talimatlara gezinmek ve mümkün olan en iyi şekilde yemekleri pişirmek yardımcı olur. fırın işaretleri anlamları ,simgeleri sembolleri Özellikle statik fırın ve havalandırmalı fırının sembollerine odaklanacağız.

Bu sayfanın içeriği

 • 1 Fırın sembolleri: bunlar nedir?
  • 1.1 Fırın çeşitleri
 • 2 Fırın sembolü: kılavuz
  • 2.1 Pizza fırını sembolleri
  • 2.2 Graten yapmak için fırın sembolü
  • 2.3 Kek fırını sembolü
  • 2.4 Pastalar için statik fırın sembolü
  • 2.5 Fırın kabı sembolleri
  • 2.6 Mikrodalga fırın için semboller
 • 3 Fırında pişirmek için diğer ipuçları
 • 4 Cihazlarımızı daha iyi biliyoruz
fırın işaretleri anlamları,simgeleri sembolleri bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , siemens fırın işaretleri anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , beko fırın sembolleri ve anlamları , arcelik fırın işaretleri anlamları , beko fırın işaretleri anlamları , profilo fırın işaretleri anlamları , bosch fırın işaretleri anlamları , fırın işaretleri anlamları siemens , teka fırın işaretleri anlamları , vestel fırın işaretleri anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , siemens fırın sembol anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı ,bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,

Fırın sembolleri: bunlar nedir?

Pişirme fırını lezzetli biridir, ama çoğu muhtemelen yanlış ayarları kullanarak bazı tedbirsizlik işlemek için vardır. Öyleyse mikrodalga da dahil olmak üzere fırın sembollerinin anlamını  anlamaya çalışalım .

Aslında, her cihazın, hangi sıcaklığın ayarlanacağını veya hangi işlevlerin etkinleştirileceğini anlamamıza yardımcı olabilecek açık bir efsanesi vardır (örneğin, havalandırmalı ve statik fırın arasındaki klasik seçim ).

Elbette doğru malzemeleri nasıl kullanacağınızı da bilmeniz gerekir çünkü bunların hepsi pişirme için uygun olmayabilir.

Fırın çeşitleri

Çeşitli fırın türleri arasında ilk bir ayrım yapılmalıdır .

 • Fırın gazı artık giderek daha az kullanılan, manuel ateşleme vardır. Ayarlanan sıcaklığa ulaşma hızı sayesinde kesinlikle daha düşük tüketim içerir  . Pişirme bu yüzden, daha çok fırının düşük geçiş doğru konsantre edilir daha az homojen .
 • Elektrikli fırın , diğer taraftan, garanti iki direnişlerle donatılmıştır büyük homojenlik ve ısının yayılmasını .
 • Mikrodalga fırın  ile karşılaştırıldığında bazı kusurları vardır , bazı yiyeceklerin pişirilmesi imkansızlığı . Sadece uygun kapları kullanırken çok dikkatli olmak da iyidir . Öte yandan pişirmenin yanı sıra çok hızlı bir şekilde ısıtmayı ve çözmeyi başarır .

İpucu : Amazon’daki Mikrodalga Fırınlar , Gazlı Fırınlar ve Elektrikli Havalandırmalı Fırınlar hakkındaki teklifleri keşfedin

Fırın sembolleri: kılavuz

Şimdi fırının kullanımına nasıl yön vereceğimizi anlamak için fırına adanmış sembolojinin kalbine girelim.

Olduğu gibi bulaşık semboller ve çamaşır makinesi sembolleri , bu evrensel olmayan biz bir marka ve başka arasında büyük farklar bulabilmesi.

fırın işaretleri anlamları,simgeleri sembolleri bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , siemens fırın işaretleri anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , beko fırın sembolleri ve anlamları , arcelik fırın işaretleri anlamları , beko fırın işaretleri anlamları , profilo fırın işaretleri anlamları , bosch fırın işaretleri anlamları , fırın işaretleri anlamları siemens , teka fırın işaretleri anlamları , vestel fırın işaretleri anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , siemens fırın sembol anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı ,bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,
 • Sıfır fırın kapalı olduğunu belirtir.
 • Bir ampul , bazı modellerde pişirme sürelerinden ayrı olarak açılabilen fırının iç aydınlatmasının simgesidir.
 • Üst kısımda 3 üçgen bulunan küçük bir kare  , elektrikli fırınlardaki ızgaranın işlevidir, rostoları ve diğer yemekleri rendelemek için kullanışlıdır. Gazlı fırın için, fırının üst kısmının açıldığını gösterir.
 • Bir zenginleştirilmiş ızgara sembol stilize mangala ama sadece biraz daha gelişmiş modellerde, bu işlevi aktive olasılığını gösterir.
 • Bir üst kısmında bir çizgi ile kare üst aydınlatma belirtmektedir.
 • Aksine,  alt kısımda işaretli bir çizgi bulunan kare , üst kısmın tutuşması ile ilgilidir.
 • Her iki hattımız olduğunda (yüksek ve düşük) bu, fırının her iki tarafta da açık olduğu anlamına gelir.
 • Fan sembolü bunun yerine havalandırmalı pişirmeyi ayarlamanıza izin verir . Bu durumda, bazı modeller onu üst, alt veya tam pişirme ile birleştirip birleştirmemeyi seçme imkanı verir.
 • İle Fırınlar buhar pişirme fonksiyonu var buhar sembolü alttan başlayarak.
 • Bu sembol küçük bir fan ile zenginleştirilebilir , bu durumda havalandırmalı buharlı pişirme yapacağız .
 • Havayı yönlendirerek yiyeceklerin buzunu çözmek için kar sembollü düğmeye basmanız yeterlidir .

Pizza fırını sembolleri

Kendimizi güzel bir pizza pişirmek için hazırlamamız gerektiğinde , göz önünde bulundurmamız gereken birçok faktör vardır. Öncelikle çok yüksek ısıya ihtiyaç duyan bir yemekten bahsedelim. Bu nedenle, sıcaklığı maksimuma ayarlamanız gerekir , bu bazı durumlarda 300 dereceye kadar çıkabilir.

Bir varsa elektrikli fırın , ayarlayın fırın bir statik ve koyun ilk altındaki tava ve sonra taşımak yukarı ısıtma elemanları yanında,.

Öte yandan fırın gaz ise , tavayı her zaman orta kısma yerleştirin.

Bazı daha gelişmiş fırın modellerinde, homojen pişirme için en uygun değerleri otomatik olarak ayarlayan pizza işlevi bulunur .

Bir öneri: Pizza ile asla bir araya getirilemeyecek olan sosun pişme sürelerini hemen anlamaya çalışın , yanma ve kurutma riskini göze alın.

Örneğin, mozzarella sonuna doğru eklenmeli, sebzeler için ise en az 15 dakikalık pişirme süresi hesaplanmalıdır.

Graten yapmak için fırın sembolü

Kızartmayı veya başka bir tabağı kızartmak istediğimizde , gevrek ve altın rengi yapmak için ızgarayı çalıştırabiliriz . Ancak bu işlevin baştan değil , pişirmenin sonuna doğru ayarlanması gerekir .

Izgara sembol  önce de gördüğümüz gibi çoğu durumda, üçgenler ile kare ile verilir. Bununla birlikte, bazı modellerde stilize edilmiş tasarımla tanınabilen otomatik kavurma programı olabilir.

Kek fırını sembolü

Ya kek pişirmek istersek ? Şanslıysanız , stilize bir çizim ile gösterilen ilgili pasta programını etkinleştirebilirsiniz .

Aksi takdirde, gerekli sıcaklığı manuel olarak ayarlamanız ve statik fırını seçmeniz gerekecektir İkincisi, maya içeren yiyecekleri pişirmeniz gerektiğinde önerilir .

Tatlılar için statik fırın sembolü

Beklendiği gibi, tatlı pişirmek gerektiğinde (sadece değil!) Statik fırın sembolü etkinleştirilmelidir . Bu, havalandırmalı fırın sembolü ile birlikte evrenseldir ve her modelde kolayca tanınabilir.

Statik pişirme , ısı dağılımının eşitlenmesine yardımcı olarak pişirmeyi daha kademeli ve yavaş hale getirir ve keklerin içini kuru bırakır.

Fırın kabı sembolleri

Şimdi bir kabın  mikrodalga dahil fırında yemek pişirmek için ideal olup olmadığını nasıl anlayacağımızı görelim  Ayrıca bu durumda yardımımıza gelen semboller var.

 • Fırında pişirme : Fırın eldiveni sembolü, o kabı fırına sorunsuz bir şekilde yerleştirebileceğimiz anlamına gelir. Bazı plastik türlerinde bulabiliriz.
 • mikrodalgada pişirme : 3 paralel dalgalı kare veya ” mikrodalgaya dayanıklı ” ifadeler . Bazı durumlarda, o özel kap için uygun olan maksimum gücü gösteren 400W yazısı da vardır.
 • Mikrodalgada pişirme yok : Mikrodalgada pişirme sembolünde bir X varsa , o zaman bu kabı kullanamazsınız.

Genel olarak, gazlı, elektrikli veya mikrodalga fırında yemek pişirmek için aşağıdaki malzemeleri ekleyebiliriz :

 • alüminyum fırın tepsileri , ayrıca tek kullanımlık
 •  seramik, cam, pişmiş toprak veya porselenden yapılmış fırına dayanıklı kaplar.

Mikrodalga fırın için semboller

Son olarak,  mikrodalga modellerinde bulabileceğimiz ana fırın sembollerini inceleyerek kılavuzumuzu kapatıyoruz .

 • Başlatma tuşu (bazen 30 S kelimesiyle): bu tuş mikrodalgayı başlatır ve seçildiğinde pişirmeyi 30 saniye daha uzatır.
 • Buz çözme : Altında iki damla bulunan iki kar kristali, gıdanın buz çözme işlevini gösterir.
 • Otomatik pişirme : stilize edilmiş bir tencereyi belli belirsiz anımsatan evrensel sembol.
 • Otomatik ısıtma : Yukarıda 3 dikey dalgalı bir tepsi, herhangi bir ayarlamaya gerek kalmadan yiyeceğin ısıtılmasını etkinleştirir.
 • Izgara : Önceden hazırlanmış modellerde, bir bobin tarafından tanınan ızgara işlevini ayarlamak mümkündür .
 • Çeşitli yiyeceklerin sembolleri : daha gelişmiş modellerde, o belirli yiyeceği pişirmek için zamanı ve gücü belirleyen otomatik programlar vardır. fırın işaretleri anlamları, simgeleri sembolleri bosch fırın üzerindeki işaretlerin anlamları , siemens fırın işaretleri anlamları , bosch fırın sembolleri ve anlamları , beko fırın sembolleri ve anlamları , arcelik fırın işaretleri anlamları , beko fırın işaretleri anlamları , profilo fırın işaretleri anlamları , bosch fırın işaretleri anlamları , fırın işaretleri anlamları siemens , teka fırın işaretleri anlamları , vestel fırın işaretleri anlamları , bosch fırın gösterge anlamları , siemens fırın sembol anlamları , fırın sembolleri ve anlamları bosch , bosch ankastre fırın işaretleri anlamı ,bosch ankastre fırın üzerindeki işaretlerin anlamları,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.