Fırın ne kadar elektrik harcar

Fırınınızın tüketimi ile ilgili bilgiler enerji etiketinde bulunabilir 2021

Çalıştığı yüksek sıcaklıklar nedeniyle, fırın Bir ev içinde en çok tüketim üreten cihazlardan biridir. Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, Bununla birlikte, onu kullanmak çok önemlidir ve bu yüzden konu hakkında konuşurken çok yaygın bir soru vardır: Bir fırın ne kadar tüketir? Bunu belirlemek, enerji etiketinize başvurmak kadar kolaydır. Ancak bu alanda işleyişi de devreye giriyor: derinlemesine bilmek onu ‘akıllıca’ kullanmanıza yardımcı olacaktır. Bu yazıda size nasıl yapılacağını anlatacağız.

Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

Bir fırının tüketimini hesaplayın

Bu yazıda sizlere sorduğumuz ana soruyu evrensel bir cevapla cevaplamak çok zor . Hepsi çeşitli faktörlere bağlıdır. Bir yandan, her bir fırının tüketimi teknik özelliklerine bağlıdır. Verimli sayılabilmesi için, bir fırının 180º C sıcaklığa ulaşmak için yaklaşık 0,85 kWh tüketmesi gerekir . Diğer bir belirleyici faktör, istenen sıcaklıktır. Ve sıcaklık ne kadar yüksekse, elektrik tüketimi de o kadar yüksek olur.

Bu son nokta çok önemlidir, çünkü çoğu durumda fırının sıcaklığı gerekli olmaksızın arttırılır.

Bir fırın ne kadar harcar? Bu belgeler size söyler

Resmi veriler , fırının bir evin toplam enerji tüketiminin% 8,3’ünü tükettiğini göstermektedir . Kontrol edilebilecek hatırı sayılır bir rakam. Nasıl yapılır? İlk önce bir yüksek verimli fırın. Spesifik tüketim rakamlarını öğrenmek için -başında da söylediğimiz gibi- başvurabilirsiniz .enerji etiketi veya teknik veri sayfasına. Orada ortalama kWh’yi bulacaksınız, evde ödediğiniz elektriğin fiyatı ile çarpılan bir rakam size tariflerinizi pişirmek için gereken paranın yaklaşık bir ipucunu verecektir.

Fırınınızın tüketimini nasıl azaltabilirsiniz?

Nitekim, bir elektrikli fırının 200 derecede ne kadar tükettiğini bilmek, mutfakta önemli bir bilgi olabilir, ancak gerçekten dikkate alınan şey, onu sorumlu bir şekilde nasıl kullanacağıdır, böylece baş ağrısı oluşturmazsa, bir miktar tutarlılığı yitirir. fatura ışığı.

Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

Fırınınızın 200º’de ne kadar tükettiğini biliyor musunuz? Size cevabı veriyoruz

Bu anlamda, yağdan temiz tutma, pişirme sırasında açmama ve kalan ısıdan yararlanmak için birkaç dakika önce kapatma gibi olağan tavsiyelere uymakla kendinizi sınırlayabilirsiniz . Ya da alabilirsinSiemens’ten akıllı bir fırın Fonksiyonellikleri sayesinde enerji tüketimini en verimli şekilde yöneten:

  • Hızlı ön ısıtma işlevi. Fırını önceden ısıtmanız gerekiyor mu? Siemens’in akıllı fırınları ile bunu rekor sürede yapabileceksiniz. Hızlı ön ısıtma işlevi yaklaşık 5 dakikada 175 ° C’ye ulaşır. Sadece bekleme süresinden tasarruf etmekle kalmayacak , fırının istenilen sıcaklığa% 40 daha kısa sürede ulaşması sayesinde faturanız da düşecektir .
  • Beklemeyi unutun : Siemens fırınlarının coolStart işlevi aşağıdakiler için mükemmeldir: donmuş yiyecek pişirön ısıtmaya gerek kalmadan tek bir işlemde. Bu şekilde, olağan süreçlerin çoğunu kurtarırsınız.
  • Isı kaybına elveda . Fırınınızın tüketimini belirleyen faktörlerden biri de ısı kaçağıdır. Siemens fırınlarının güçlendirilmiş yalıtımı ve kapılarının üzerinde çalışılan tasarımı sayesinde ısı kaybı minimumdur. Sonuç, mükemmel çalışma ve geleneksel fırınlardan daha üstün enerji tasarrufudur.
Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,


Fırınınızın enerji tüketimini azaltmak, evinizin elektrik faturasında önemli bir fark yaratabilir . Eski fırınınızı akıllı bir fırınla ​​değiştirmeyi düşünüyorsanız, müşterilerimizin görüşlerini kontrol edin. En iyi kararı vermenize yardımcı olabilirler.

Gazlı fırınlar ve elektrikli fırınlar arasındaki farklar

Fırıncıysanız ve işinizi yenilemek istiyorsanız ya da kendi fırınınızı açmak isteyen bir girişimciyseniz, ekmek dünyasında en çok heyecan yaratan tartışmalardan biriyle mutlaka karşılaşacaksınız: Gazlı fırın mı yoksa fırın mı? elektrikli olan mı?  

En iyi seçenek her zaman zevklere ve özellikle her işletmenin ihtiyacına bağlı olacaktır. Önce ne kadar ürettiğinizi veya üretmek istediğinizi düşünmelisiniz; Alanınız nasıl ve  ekmek fırınlarınızı satın almak için ayırmak istediğiniz bütçe nedir 

Bu nedenle, aşağıdaki karşılaştırmalı tabloda gazlı fırınların avantaj ve dezavantajlarını sunuyoruz : 

Gazlı fırınlar
AvantajıDezavantajları
Gaz gücü, elektrikli sistemlere göre daha hızlı ve daha esnek pişirme sunar.Gazlı fırının yaydığı ısı, elektrikli olanla karşılaştırıldığında aynı değildir. İkincisi, pişirme boyunca eşit bir sıcaklığı ve büyük bir hassasiyetle koruyabilir.
Fırın ön ısıtma süresi kısalır ve kapak açıldıktan sonra düşük sıcaklık hızla geri kazanılır.Kurulumun uzman bir teknisyen tarafından gerçekleştirilmesi ve gözden geçirilmesi gerekir, böylece ürünün maliyeti artar.
Elektriğe daha az harcayabilirsiniz çünkü elektrik kullanmayarak enerji faturası seviyesini yüzde 30’a kadar düşürürsünüz.  

Orada gaz fırınları ile ilgili bir efsane de: o da elektrik farklı pişirmek söylenir fırınlar olduğunu, bunlar dikkate değer bir şekilde ekmek tadı geliştirmek; Ancak elektrikli fırınların zaten çok ileri bir teknolojiye sahip olduğu söylenmelidir, bu yüzden artık bir faktör değildir. Bir avantaj veya dezavantaj olarak nitelendirilmez.  

Öte yandan, elektrikli fırınların kullanımının daha karmaşık olduğu da düşünülmektedir ; Ancak, en  Europan  verdiğimiz beri bu bir sorun değil,  siz ve ortak gerekli tavsiyelerde  ekipmanın doğru kullanımı üzerine. Öyleyse, söylediklerine inanmayın, bu nedenle elektrikli fırınların aşağıdaki avantaj ve dezavantajlarına dikkat etmelisiniz: 

Elektrikli fırınlar
AvantajıDezavantajları
 Elektrikli fırınlar, gazlı fırınlardan daha eşit bir ısı dağılımı sağlar.Gazla yemek pişirmek elektrikle pişirmekten daha ucuzdur; Bununla birlikte, bu masraf üretime bağlıdır: ne kadar yüksek olursa, elektrikli seçenek o kadar pahalı görünmeyecektir.
En ucuz elektrikli fırınlar hariç tümü, ısıyı fırının etrafına dağıtan fanlarla birlikte gelir.İşletmenizin konumuna bağlı olarak, üretiminizi etkileyen bir tür elektrik kesintisi yaşayabilirsiniz.
Aynı anda iki seviyede pişirmeye izin vererek, ısının dolaşımını kolaylaştırır ve ayrıca pişirme boyunca daha fazla sıcaklık kontrolü sağlar.Bazı elektrik jeneratörlerinin elektrikli fırınları çalıştırma kapasitesi yoktur, bu nedenle yedek bir güç kaynağı kesintileri çözemez. 
Elektrikli fırın zamanlayıcısı, siz etrafta yokken fırının ne zaman kapanacağını ayarlamanıza olanak tanır, bu da onu diğer görevleri yerine getirirken yemek pişirmek için ideal hale getirir. 
Diğer cihazlar gibi, elektrikli fırınlar da A ve G arasında bir enerji verimliliği ölçeğine göre derecelendirilir. A düzeyini seçerseniz, daha çevre dostu olursunuz ve elektrik faturanızda tasarruf etmiş olursunuz. 
Temizlemesi daha kolaydır. Katalitik astarlar, fırın duvarlarını fırçalama ihtiyacını ortadan kaldırır. Ayrıca, fırın daha yüksek sıcaklıklarda açıldığında, kirler parçalanır ve yiyecek dökülmeleri giderilir. 

<< Bu, endüstriyel fırınların doğru bakımıdır >>

Yenilemeyi planlıyorsanız ve zaten büyük üretimlerde deneyime sahipseniz, elektrikli fırın iyi bir fikir olabilir, ancak maliyetleri üstlenmek ve optimize etmek istiyorsanız, belki de gazlı fırın daha uygundur. Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

Durum ne olursa olsun, yine de şüpheniz varsa, size birinde bunları çözmek için davet bizim demolar kontrol edebilirsiniz böylece kullanım kolaylığını bizim fırın ve sunduğumuz danışmanlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.