Google Play Müzik nihayet tamamen kapatılıyor

  • Google Play Müzik’in Android uygulaması nihayet kapatılıyor.
  • Uygulama artık kullanıcıların içeriklerine erişmesini engelliyor ve verilerini YouTube Müzik’e aktarmalarını istiyor.
  • Play Müzik’in web portalına da artık erişilemez.

Güncelleme: 4 Aralık 2020 (12:30 AM ET): Google artık Play Müzik’i tamamen kapatıyor. Google Play Müzik için hem uygulama hem de masaüstü sitesi artık kullanıcılara hizmetin artık kullanılamadığını bildiren bir mesaj görüntülüyor.

Google Play Müzik Uygulaması Ölü

Kredi: Adamya Sharma / Android Kurumu

Yine de ilgili düğmeye basarak kitaplığınızı sınırlı bir süre için YouTube Music’e aktarabilirsiniz. Müziğinizi indirmek için Verilerinizi Yönetin seçeneğini de seçebilirsiniz. Müziğinizi saklamak istiyorsanız, kısa süre içinde devam etmenizi öneririz çünkü kapatma tamamlandığında Google onu otomatik olarak silecektir.


Orijinal makale: 22 Ekim 2020 (5:13 AM ET): Google Play Müzik nihayet dünya çapında birkaç kullanıcı için kapatılıyor. Uzun süredir devam eden müzik akışı hizmeti, kullanıcıların içeriğe uygulamasından ve web portallarından erişmesini engelliyor.

İlk tespit eden Android PolisiAndroid uygulaması, “Google Play Müzik artık kullanılamadığından” kullanıcılardan verilerini YouTube Müzik’e aktarmalarını istiyor. Bazıları ayrıca Play Müzik web sitesine erişemiyor. Reddit’teki kullanıcılar da hizmetin güvence altına alındığını onayladı.

Yine de gerçekten sürpriz değil. Google, Play Müzik’in ilk olarak Ağustos ayında YouTube Müzik lehine öldüğünü duyurdu. Haberler, kullanıcıların yerini alabilmek için çabalamasına neden oldu. Android Kurumu o zamandan beri okuyucular isteksiz de olsa YouTube Müzik trenine bindi.

Google, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’daki kullanıcıların Play Müzik’e erişimlerini Eylül ayının başlarında kaybedeceğini doğrulamasına rağmen, Android Kurumu Güney Afrika’daki personelin Play Müzik Android uygulamasına ve web portallarına hâlâ erişimi var. İngiltere ve Hindistan’daki personel de hala erişime sahip olduklarını bildirdi. Bazı kullanıcılar hizmetin bazı cihazlarda hala mevcut olduğunu, ancak bazılarında bulunmadığını iddia ediyor.

Hala Play Müzik’e erişimi olanlar için, müziğinizi hizmetten indirmek için hala zaman olabilir. Artık erişiminiz yoksa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Sonraki: Google, YouTube Müzik için Play Müzik’i öldürerek büyük bir hata yapıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.