Quantcast

Göz atma deneyiminizi iyileştirecek Chrome Bayrakları

Google chrome, üstünde, smartphone, üstünde, küre Hazır Fotoğraf

Kredi: Edgar Cervantes / Android Kurumu

Chrome, basitliği ve hızı ile bilinir. Buna rağmen, kaputun altında birçok ekstra araç ve özellik var. Bu, özel Chrome Bayrakları ile erişilebilen bir dizi deneysel özelliği içerir.

Bunların hepsinin Chrome’un kararlı sürümüne bile ulaşamayabilecek test özellikleri olduğu düşünüldüğünde, hatalar oldukça yaygın bir durum olma eğilimindedir. Bununla birlikte, ara sıra kesinti yaşamaya istekli iseniz, bazı Chrome Bayrakları gelişmiş bir göz atma deneyimi sağlar. Favorilerimizden bazılarına bir göz atalım.

Ayrıca: İşte 20 harika Chrome ipucu ve püf noktası

En iyi Chrome Bayrakları:


Chrome Flags ayarlarına nasıl erişilir?

Chrome Bayrakları

Menülere ve seçeneklere ne kadar yakından bakarsanız bakın, bu bölüme nasıl erişeceğinizi bilmediğiniz sürece Chrome Bayrakları ayarlarını bulamazsınız. İçeri gireceğini bilmen gerekiyor!

  1. Açık Krom.
  2. Adrese tıklayın ve içinde olabilecek herhangi bir URL’yi silin.
  3. Adres çubuğuna şunu yazın: chrome: // bayraklar /
  4. Basın Giriş.
  5. İçindesiniz!

Chrome Bayrakları menüsünde iki ana sekme vardır: Kullanılabilir ve Kullanılamaz. Bu deneysel özelliklerden bazıları yalnızca belirli cihazlarda mevcuttur. Örneğin, Chrome Flags’i etkinleştiremezsiniz Android, bir dizüstü bilgisayardayken kullanmak içindir.


Chrome Flags güvenli midir?

Chrome Bayrakları ayarlarına girdikten sonra, bunları kullanmanın tehlikelerini anlatan bir uyarı mesajı göreceksiniz. Bunun nedeni, etkinleştirilen Chrome Bayraklarının tarayıcıda sorunlara ve hıçkırıklara neden olabilmesidir. Genellikle çok dengesiz değillerdir, ancak bazıları olabilir. Ne olursa olsun, kolayca devre dışı bırakılabilirler.

Chrome Bayrakları nasıl devre dışı bırakılır:

  1. Önceki bölümde anlatıldığı gibi Chrome Bayrakları ayarlarına erişin.
  2. Devre dışı bırakmak istediğiniz deneysel Chrome Bayrağını bulun.
  3. Açılır menüyü seçin ve seçin Devre dışı.
  4. Alternatif olarak, sağ üst köşede yazan düğmeye basabilirsiniz. Hepsini sıfırla tüm Chrome Bayraklarını devre dışı bırakmak için.

1. Düzgün Kaydırma

Düzgün Kaydırmalı Krom Bayrakları

Kredi: Edgar Cervantes / Android Kurumu

Kaydırma kekemeliğinizi veya biraz yavaşlayabileceğini hiç fark ettiniz mi? Bunun birçok nedeni olabilir, ancak bu Chrome Bayrağı en azından durumu iyileştirme olasılığı çok yüksektir. Arama çubuğunda “Düzgün Kaydırma” yı arayın ve Chrome Bayrağını etkinleştirin. Yalnızca Android kullanıcılarının etkinleştirmesi gereken harika bir özellik değil, aynı zamanda Windows, Linux ve Chrome OS’de de kullanılabilir.


2. Parola Hesap Verilerini Depolama

Şifreler için hesap veri depolamasını etkinleştirin Chrome bayrakları

Kredi: Edgar Cervantes / Android Kurumu

Bazı kişiler Chrome tarayıcı verilerini cihazlar arasında senkronize etmemeyi tercih eder. Bu kullanıcılardan biriyseniz, ancak yine de şifrelerinize erişmek istiyorsanız, bu Chrome uzantısı, şifrelerinizi Gaia hesabı kapsamlı ikincil bir depoda saklamanıza olanak tanır. Böylece şifrelerinize, senkronizasyonu açmadan Chrome çalıştıran birden fazla cihazdan erişilebilir.

Chrome Bayrakları menüsünde, “Şifreler için Hesap Verileri Depolamasını Etkinleştir” i arayın. Yanındaki açılır menüyü tıklayın ve seçin Etkin.


3. Deneysel QUIC Protokolü

Deneysel QUIC protokolü Chrome işaretleri

Kredi: Edgar Cervantes / Android Kurumu

Belirli Chrome Bayrakları, göz atma deneyiminizi hızlandırır. QUIC, Google’ın kendi protokolüdür ve web’i daha hızlı hale getirmek için tasarlanmıştır. Bunu etkinleştirmek işleri hızlandırır, ancak yalnızca web siteleri bunun için optimize edildiğinde. Yine de bir şey hiç yoktan iyidir!

Chrome Bayrakları sayfasında, “Deneysel QUIC Protokolü” nü arayın. Yanındaki açılır menüyü tıklayın ve seçin Etkin.


4. Okuyucu Modu

Okuyucu Modu Chrome İşareti

Web, malzeme, farklı görüşler ve bilgilerle dolu bir bilgi hazinesidir. Bu bir okuyucunun zevkidir, ancak web’in her zaman en iyi okuma deneyimi sunmadığını kabul etmeliyiz. Dikkat dağıtıcı resimler, reklamlar ve diğer unsurlarla dolu. Neyse ki, Okuyucu Modu bayrağını etkinleştirerek tüm bunlardan kurtulabilirsiniz.

“Okuyucu Modunu Etkinleştir” i arayın ve açılır Chrome Bayrakları menüsünde Bayrağı etkinleştirin.

Ayrıca: İnternette gezinmek için en iyi 15 Android tarayıcı


5. Web İçeriği için Koyu Modu Zorla

Web İçeriği için Karanlık Modu Zorla Chrome işaretleri

Koyu Mod, hem estetik hem de göz rahatlığı nedeniyle oldukça havalı. Siz de hayranıysanız, tüm web sitesi içeriğinin onu desteklemesini istersiniz. Ne yazık ki, tüm web siteleri işbirliği yapmıyor, ancak seçeneği tüm web sitelerinde zorlayan ikincil bir seçenek var.

Basitçe Chrome Bayrakları sayfasını açın ve “Web İçeriği için Karanlık Modu Zorla” yı arayın. Özelliği yanındaki açılır menüden etkinleştirin.


6. Global Medya Resim İçinde Resim Kontrolleri

Global Medya Kontrolleri TAM

Bu, Android kullanıcılarının yararlanamayacağı Chrome Bayraklarından bir diğeri, ancak bu listedeki en havalılardan biri. Google, pencere içinde videoya izin verir. Bu, çevrimiçi olarak başka şeyler yaparken küçük bir meydanda herhangi bir videoyu izleyebileceğiniz anlamına gelir. Video penceresi Chrome’dan bile çıkarılabilir!

Bunun çalışması için aslında iki Chrome Bayrağını etkinleştirmeniz gerekecek. “Global Medya Kontrolleri Resim İçinde Resim” ve “Global Medya Kontrolleri” ni arayın ve etkinleştirin. Bir dahaki sefere bir video görüntülediğinizde, Chrome’un sağ üst köşesindeki yeni medya düğmesini aramanız yeterlidir. Resim İçinde Resim simgesini seçin ve videonuz küçük bir kare şeklinde açılır.


7. Paralel İndirme

Paralel İndirme Chrome Bayrakları

Büyük dosyaların indirilmesini beklemek zahmetli olabilir. İndirmeleri aynı anda indirilecek birden fazla dosyaya bölerek gecikmeleri keselim.

“Paralel İndirme” yi arayın ve sağdaki açılır menüyü kullanarak özelliği etkinleştirin.


8. Otomatik doldurma tahminlerini göster

Otomatik doldurma tahminlerini göster

Hiç kimse form doldurmayı sevmez, bu nedenle Google otomatik doldurmayı kullanarak bu işlemi daha basit hale getirir. Hala can sıkıcı mı? “Otomatik doldurma tahminlerini göster” Bayrağını etkinleştirerek Chrome form bilgilerinin otomatik olarak doldurulmasını sağlayabilirsiniz.

“Otomatik Doldurma Tahminlerini Göster” i arayın ve sağdaki açılır menüyü kullanarak özelliği etkinleştirin.

Ayrıca: İşte Android için en iyi 10 gizlilik web tarayıcısı


9. Daha sessiz bildirim izni istemleri

Daha sessiz bildirim izni istemleri

Her lanet web sitesi şimdi size bildirim göndermek istiyor! Can sıkıcı hale geldi ve biz bundan bıktık. Bunu etkinleştirin ve artık rahatsız olmayacaksınız.

“Daha sessiz bildirim izni istemleri” Chrome Bayrağı’nı arayın ve etkinleştirin. Tüm bildirim izni istemleri engellenecek ve huzur içinde gezinmenizi engelleyecek. Belirli web sitelerinden bildirim almak istemeniz durumunda, adres çubuğunun sağında bir zil simgesi görünecektir. Bildirim izin seçeneklerine erişmek için üzerine tıklayın.


10. Sekme Grupları

sekme grupları

Aşırı sekmelerin kurbanı oldum. Birdenbire hangi sekmede hangi web sitesinin yüklendiğini bile anlayamazsınız. Ama hepsi gerekli… değil mi? Elbette öyleler ve şimdi onları organize etmenin daha iyi bir yoluna sahibiz. Bu özellik, sekmeleri gruplandırmayı ve onları düzenli bir şekilde ayırmayı mümkün kılacaktır. Ne yazık ki, Android cihazların mahrum kaldığı Chrome Bayraklarından bir başkası.

Chrome Bayrakları sayfasında “Sekme Grupları” nı arayın ve açılır menüyü kullanarak özelliği etkinleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.