hızlı yürümek daha da çok

Yürümek, sağlığımız için mükemmel bir aktivitedir. Günde yarım saat yürüyüş yapmak, diğer şeylerin yanı sıra fiziksel durumumuzu önemli ölçüde değiştirebilir, kalbimize bakmamıza, kaslarımızı çalıştırmamıza, kan dolaşımını iyileştirmemize yardımcı olabilir. Ama sadece yürümemiz önemli değil, aynı zamanda ne kadar hızlı yürüyoruz.

Sydney Üniversitesi tarafından yürütülen araştırma, yürüdüğümüz hızı artırmanın, yaşam beklentimizi uzatmak.

Kilo vermek için yürümek: ne kadar uzunlukta, günde kaç adım, hangi hızda ... Bilmeniz gereken her şey

Araştırmacılar, İngiliz ve İskoç nüfuslarından ölümlerle ilgili verilerle birlikte 11 veritabanından bilgi aldı. Toplanan bilgiler 1994 ile 2008 arasındaydı. Toplamda, Yürüme hızlarını bildiren 50.225 kişi. Araştırmacılar, toplam fiziksel aktivite miktarı ve yoğunluğu, yaş, cinsiyet veya kilo gibi değişkenleri hesaba kattı.

Sonuçlarda, orta hızda yürümenin ölüm oranlarında% 20 azalma ile ilişkili olduğunu bulmuşlardır. hızlı yürümek bu riski% 24’e düşürdü yavaş yürümeye kıyasla.

hızlı yürüme sağlığı

Aynısı kardiyovasküler hastalıktan ölme riski için de geçerliydi. Orta hızda yürümek, yine yavaş yürümeye kıyasla riski% 24 ve hızlı yürümeyi% 21 azalttı.

Bu etki hala görünüyordu yaşlı gruplarda daha belirgindir. Orta hızda yürüyen 60 yaşın üzerindeki kişilerin kardiyovasküler hastalıktan ölme riskinin% 46 daha düşük olduğu görüldü. Hızlı yürüyenlerin riski% 53 daha düşüktü.

Her birinin bireysel yürüme hızı, neyin sebep olabileceği ile kendi kendine rapor edildi ritim ölçümünde bazı eksiklikler sonuçları etkileyebilir. Ancak, yürüdüğümüz hızın sağlığımız üzerindeki ilişkisini bilmek ilginçtir.

Her zaman olduğu gibi, bu sonuçları doğrulamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır. Her durumda, hızlı veya yavaş bir yürüyüşe çıkmanızı ve avantajlardan yararlanmanızı öneririz. faydalar bu egzersiz vücudumuz için çok basit.

Bu makale ilk olarak Haziran 2018’de Iria Reguera tarafından yayınlandı ve yeniden yayınlanmak üzere revize edildi.

Resimler | iStock, Unsplash
Vitónica’da | Kilo vermek için günde kaç adım atmanız gerektiğini nasıl hesaplarsınız?
Vitónica’da | “Günlük Mil” veya okul saatleri içinde 15 dakika yürüyerek çocuklarımızın sağlığını nasıl iyileştirebiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.