ileri düzey kullanıcılar için güçlü bir WOD

Daha önce CrossFit dünyasına girmeye başlamak için ideal bir WOD gördük ve bugün uzun süredir bu tür egzersizler yapan ve yapan kişiler için bir seçenek göreceğiz.

Bu özel eğitim Yeni başlayanlar için tavsiye etmiyorum çünkü çok fazla güç ve teknik gerektiriyor yapmak için. Çok kardiyovasküler olmamakla birlikte kullandığımız tekrarların sayısı az olduğu için teknik ve pratik gerektiren egzersizler ve kullanılması gereken ağırlıklar nedeniyle çok fazla güç gerektiren egzersizler var.

Yeni başlayanlar için mükemmel yedi CrossFit WOD

Bu WOD, King Kong olarak adlandırılır ve aşağıdaki tabloda söz konusu egzersizlere sahipsiniz ve temelde gerçekleştirmeniz gerekiyor alıştırmaların her birinin üç set veya turu. Bu eğitimin amacı mümkün olan en kısa sürede tamamlamaktır.

Ağırlık antrenmanı yapamıyorsanız, ölçeklendirme yapabilirsiniz. ikiye bölün veya% 25 azaltın. Bu durumda 1/2 King Kong veya 3/4 yaptığımızı söyleyebiliriz. Yavaş yavaş, geliştikçe, memurlara ulaşana kadar ağırlıkları artırabileceğiz.

Öte yandan, aşağıdaki egzersizler nedeniyle eğitimi yapamıyorsanız, her alıştırmada size bazı alternatifler sunacağım.

egzersiz yapmak

ağırlık (erkek / kadın)

tekrarlar

Ölü ağırlık

205 kg / 145 kg

1

Kaslar

2

Çömelme temiz

115 kg / 80 kg

3

amut şınav

4

Ölü ağırlık

Bu egzersiz hakkında başka vesilelerle konuştuk. Yürütürken, korumak çok önemlidir Düz geri her zaman ve ayrıca kollar zorlanmadan asılmalıdırSadece çubuğu tutarlar, ancak çubuğu çekmek için asla güç kullanmamalıdırlar. Hareket aslında bacaklar ve fikrimiz zemini zorlamak için daha fazla olmalı çıtayı yükseltmekten daha çok.

Kilo haricinde zorluk açısından, bu egzersiz herkes tarafından yapılabilmelidir, yani basitçe, Belirtilen resmi ağırlığı kaldıramazsak bunun yarısını veya bir yüzdesini kullanırız.

Spor salonunda tüm vücudunuzu eğitmek için 13 CrossFit egzersizi

Kas-Ups

Bu egzersiz, yürütmek için güç ve teknik gerektirir. Yakalamak için aylar süren insanlar var ve bu nedenle bu sadece gelişmiş WOD’lar için ayrılmış bir egzersiz. Bu egzersiz bir barfiks hareketine benzer, ancak kollar uzatılmış ve çubuğun üzerine yerleştirilmiş olarak bitirmeliyiz.

Hareketin ilk kısmı salınımın hakimiyetine benzer, hareketin son kısmında göğsümüzün üstünde olacak şekilde çubuğun üzerine uzanmalıyız ve sonra kollarımızı uzatarak göğüs ve triseps ile kuvvet uyguluyoruz. nihai konuma ulaşmak.

Bu egzersizi yapamazsak Barı göğse getirerek ya da klasik pull-up ile değiştirebiliriz..

CrossFit'in eğitimin ilk gününden itibaren fark edeceğiniz faydaları

Çömelme Temizliği

Bu egzersiz, temiz veya temiz ve ön çömelme arasında bir karışımdır. Kendimizi bir deadlift başlatacakmış gibi çubuğun önüne konumlandırıyoruz ve güçlü bir çekişle çıtayı olabildiğince yükseltiyoruz. Aynı zamanda omuzlarımıza dayanması için bacaklarımızı bükmeli ve barın altına girmeliyiz boynumuzun önünde. Bar desteklendiğinde ve harekete devam ettikten sonra, ön çömelme yaparak aşağı iniyoruz.

Deadlift’te olduğu gibi, bu egzersizi yapmanın önündeki engel ağırlık olabilir, bu nedenle belirtilen şekilde yapamazsak resmi ağırlığın yüzdesini alabiliriz.

Amut Şınavları

Çam pozisyonunda duvara yaslanmalıyız baş yaklaşana kadar kollarımızı esnet ya da yere yapışmış. Sonra, hem bacakları hem de kolları kullanarak başlangıç ​​pozisyonuna dönmeliyiz kollar dürtüyle gerildi.

Açıklamak ve gerçekleştirmek için basit bir egzersizdir, ancak güç ve teknik gerektirir. Bir alternatif yapabilir ayaklarınız bir çekmeceye yaslanarak amuda kalkma şınavı veya omuzlar için şınav.

Imagen | CrossFit Huntsville
Videolar | Sergio Peinado, PowerExplosive, CrossFit ve DeportesUnComo
Vitónica’da | Yeni Başlayanlar İçin CrossFit Egzersizi: Antrenmana Başlayabileceğiniz Bir WOD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.