İyileşirken Yapabileceğiniz Beş Etkinlik

Antrenman, aktif kalmak ve kaslarımızı güçlendirmek için iyidir. Vitónica’da biz her zaman bunu en iyi şekilde yapmanız ve böylece en iyi sonuçları almanız için size tavsiyelerde bulunuyoruz. Ancak istenen sonuçları elde etmek için dinlenmemiz ve vücudumuzun iyileşmesine izin vermemiz önemlidir eğitim stresinden.

Bu nedenle dinlenme, kas gelişiminin önemli bir parçasıdır. Her gün eğitim, uygulamaya koymamız gereken bir şey değildir. Ama bu doğru dinlenme hakkında konuştuğumuzda, hiçbir şey yapmadan kanepede uzanmaktan bahsetmiyoruz. Kaslarınızı dinlendirmenin sayısız yolu var ve bu yüzden bazılarında duracağız.

Bütün bir hafta için bir evde egzersiz planı: Pazartesiden cumaya her gün ne yapılmalı

Önceki vesilelerle aktif dinlenme hakkında konuştuk. Böylece onu iyi anlıyoruz, kas seviyesinde çok daha hafif ve daha stresli aktivitelerle aktif kalmaktan oluşur geleneksel egzersiz programlarından daha fazla. Böylelikle aktif kalacağız, ancak önceki günlerde yapılan aktiviteden kasların toparlanmasını sağlayacağız.

Aktif dinlenme, kas seviyesinde daha az stresli aktivitelerle aktif kalmaktan oluşur.

Her şeyden önce şunu hatırlamamız gerekiyor her haftalık eğitim rutinine aynı şekilde antrenman yapmayacağımız günler eşlik etmelidir. Bu nedenle, aktivitenin çok daha rahat olacağı, ancak günün sonunda aktif olacağı yüksek aktivite günlerini diğer dinlenme günleriyle karıştırmak iyidir.

Sonunda işin püf noktası hareketsiz durmamakama bu vücudumuzu maksimuma çıkarmakla ilgili değil. Biz bir makine değiliz ve bu nedenle vücudumuza öyleymiş gibi davranmamalıyız. Her zaman vücudumuzu nasıl dinleyeceğimizi bilmemiz gerektiğini söylemiştik ve kendimizi her gün aynı şekilde bulmuyoruz. Bu nedenle dinlenmek, eğitimin önemli bir parçası olacak ve buna inanmasak da gerekli.

Haftada en az iki gün dinlenmekle kalmayıp aynı zamanda bir hafta kadar aynı hızda antrenmanı bırakan birçok insan var. Bu süre zarfında ne yapacağımızı düşünmemiz iyi olur. Bu nedenle, bu yazıda, dinlenirken yapabileceğimiz beş etkinliği vurgulayacağız, çünkü etkisi daha az ve bunlar bizi aktif tutacak.

Yürümek, dolaşımı harekete geçirmenin iyi bir yolu

Hilde Demeester S5p1jpbgkbu Unsplash 1 1

Her şeyden önce, hepimizin yapabileceği ve özel bir şeye, makinelere ya da bunu gerçekleştirmek için belirli bir yere ihtiyacımız olmayan basit bir faaliyete odaklanacağız. Bu yürümekle ilgili. Yürümek, var olan en basit ve en eksiksiz sporlardan biridir ve sonuçta vücudumuz hareket etmek için tasarlanmıştır ve bu aktivite bize çok fayda sağlayacaktır.

Yürüyüş vücudun kaslarının geri kalanı üzerinde orta düzeyde etkisi olan aerobik bir aktivitedir. Bu nedenle dinlenme günlerinde aktif kalmanın en iyi yollarından biridir. Yürüme dediğimizde, yavaş bir yürüyüşten bahsetmediğimiz doğrudur, bunun yerine dolaşımı ve vücudun tüm bölümlerini gerçekten harekete geçirmek için hızlı bir tempoda olmalıyız.

Yürümek, dinlenme gününde dolaşımı etkinleştirmemize ve iyi bir aerobik egzersiz yapmamıza yardımcı olacak düşük etkili bir aktivitedir.

Bu hızda yürü kan dolaşımı devam edecek, vücudumuzun her yerine kan akışını iyileştirir. Nefes almayı etkinleştirmenin yanı sıra, kas iyileşmesini basit bir şekilde geliştirebileceğiz ve hızlandırabileceğiz. Her türden insan ve yaş için mükemmel bir aktivite olduğunu unutmayalım. Bu nedenle dinlenme gününde olduğumuzda tavsiye edilir.

Kas durumunu iyileştirmek için yoga

Pexels Alexy Badem 3758056

İkinci olarak, başka bir aktivitede duracağız. Yoga. Dinlenme günü için mükemmel bir aktivitedir, sadece gevşememize ve vücudumuzla bağlantı kurmamıza yardımcı olacağı için değil, aynı zamanda kasların iyileşmesini hızlandırmak için ideal olduğu için, çünkü kasları ve eklemleri germenin en iyi yollarından biridir. Varolan.

Yoga, geleneksel egzersizlerde olduğu gibi kasları çalıştırmayan veya onları strese sokmayan bir aktivitedir. Yoga ile tam tersini başaracağız, kasları gevşetin ve böylece daha iyi bir duruma ulaşın ve daha elastik ve daha iyi durumda kalın. Bu nedenle dinlenme günü için idealdir.

Yoga, bir günlük antrenmandan sonra kaslarımızı esnetmemize, gevşememize ve daha hızlı iyileşmemize yardımcı olacaktır.

Bunu yoga ile unutmayalım nefesimizi kontrol edebileceğiz ve vücudumuzu ve sınırlamalarını daha iyi anlayabileceğiz. Aktif kalmanın ve iyileşmenin yanı sıra, yoga ile elde edeceğimiz şey vücudun esnekliğini ve hareketliliğini artırmaktır. Bu, hareketleri ve tekniği geliştireceğimiz için geleneksel egzersizler için bize yardımcı olacaktır.

Yarış, dinlenme günü tutmanın en aktif yolu

Jenny Hill Io2zgb3 Kdk Unsplash

Üçüncü bir alternatif olarak duracağız yarış. Önceki ikisine göre biraz daha kaslı çalışma gerektiren bir aktivite olduğu doğru ama aynı zamanda yüklerle yapılan geleneksel antrenmandan daha az kas etkisi olan bir spor. Bu nedenle vücut kaslarını dinlendirmek istediğimiz günler için iyi bir alternatif olabilir.

Yürüyüşte olduğu gibi, koşmak, kan dolaşımını etkinleştirmemize ve böylece kas iyileşmesini iyileştirmemize ve hızlandırmamıza yardımcı olacaktır. zor bir eğitim gününden sonra. Ayrıca solunum sistemini iyileştirmemize ve vücuttan doğal bir şekilde enerji almamıza yardımcı olacak güçlü bir aerobik aktivitedir.

Koşmak en aktif dinlenme aktivitesidir ve dinlenme günü boyunca dolaşımı etkinleştirmemize ve kas iyileşmesini hızlandırmamıza yardımcı olacaktır.

Yarış ile istirahat gününde de aktif olabileceğiz. daha fazla kalori yakmak ve dayanıklılığı artırmak. Bu iyileştirme, normal antrenmanlarla çok daha iyi başa çıkabilmemize yardımcı olacaktır, çünkü bunları gerçekleştirebilmek için güç ve direnç gerektiren aktiviteler için daha fazla derinlik elde edeceğiz.

Biz aktifken eğlenmek için aktiviteler ve takım sporları

Danielle Cerullo 3ckwunacxzc Unsplash

Dördüncü pozisyonda, genel bir kavramda duracağız. Toplu faaliyetler. Takım sporları, dinlenme gününde aktif kalmanın iyi bir yoludur. Bir spor salonunda futbol veya basketbol, ​​tenis, paddle tenis, grup dersleri oynayın … Bunlar, bu dinlenme günü için aklımızda tutabileceğimiz bazı aktivitelerdir.

Bu tür faaliyetler çok fazla kas çalışması gerektirmez, ancak bizi aktif tutacaklar ve dolaşımı hızlandıracak ve kas iyileşmesini artıracaklar. Başka beceriler edinmemize ve kasları harekete geçirmemize yardımcı olmanın yanı sıra, ancak yüklerin hareketinin kasların çalışmasıyla üstesinden gelmek zorunda kalacağı stresi olmadan.

Bunlar çok fazla kas çalışması gerektirmeyen aktivitelerdir, ancak eğlenirken ve mümkün olan en iyi şekilde iyileşirken aktif olmamıza yardımcı olacaktır.

Unutmayalım ki bu aktiviteler Hareketlilik ve vücut kontrolü gibi bazı yönleri sosyalleştirmemize ve geliştirmemize yardımcı olacaklar.. Bu, kendimize zarar vermemek ve olası tüm faydaları elde etmek için hareketleri doğru bir şekilde yürütmemiz gereken bir eğitim rutini gerçekleştirirken koordinasyonu geliştirmemize yardımcı olacaktır.

Evi temizlemek, fiziksel olarak kabul edilmeyen bir aktivite, ancak

Pexels Nathan Cowley 713297 1

Beşinci pozisyonda, başka bir aktivitede, özellikle de ev temizliği. Aptalca görünüyor, ama hiç de değil. Temizlik, tüm vücudumuzu harekete geçirmemizi sağlar. Hem alt hem de üst vücut, evin temizliğinde yer alan farklı görevler tarafından harekete geçirilir. Bu nedenle, kimse hesaba katmasa da bu aktiviteye dikkat çekmek istiyoruz.

Dinlenme günlerinde temizlik aktif olmanın bir yoludur. Temizlik ile kan dolaşımını harekete geçirebileceğiz ve günün sonunda inanmasak da aerobik bir aktivite olacak.. Temizlemek için kullanacağımız farklı hareketler ve kuvvet, vücudun eklemlerini ve kaslarını farkına bile varmadan harekete geçirmemizi sağlayacaktır.

Evin temizlenmesi tüm vücudumuzun çalışmasını sağlayacaktır. Bununla dolaşımı harekete geçirecek ve kas durumunu iyileştireceğiz.

Unutmayalım ki bu bir faaliyettir seyahat veya yeterli ekipman gerektirmez. Sadece evimiz ve temizlik ürünlerimiz. Ayrıca pencere, kapı temizliği gibi hareketler … kolu uzatmamız gerektiğinden, arka kısım gibi kısımları gerdirecektir. Ek olarak, evin içinde dolaşmak, tüm organizmanın dolaşımını harekete geçirmek için çok iyi bir yoldur.

Her gün egzersiz yapmak istiyorsanız, işte tam bir hafta için bir plan

Başka birçok faaliyet olduğu doğru, ancak biz En yaygın olanlardan bazılarını ve hepimizin basit bir şekilde yapabileceğimizi vurgulamak istedik. özel bir şeye ihtiyaç duymadan. Ama önemli olan şu ki, dinlenme hakkında konuştuğumuzda, bu uzanmak ve hiçbir şey yapmamak zorunda olduğumuz anlamına gelmez.

Aktif dinlenme, kendimizi harekete geçirmektir, ama önceki günlerde çalışılan kasları doğrudan etkilemeden belirli yükler ve egzersizlerle. Bu nedenle, en iyisi hareket etmemize izin veren herhangi bir faaliyet yapmaktır. Bu beşinin açıklanmasına gerek yok, aynı gereksinimleri karşılayan ve bize aynı şekilde hizmet edecek çok daha fazlası var.

Resimler | Pexels

Vitónica’da | Spor salonu rutininizi tamamlamak için küçük bir evde egzersiz rutini

Vitónica’da | Evde antrenman yaparak kas kütlesi kazanabilir misiniz? Bunlar, eğitiminizde dikkate almanız gereken kilit noktalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.