Kendi işinde çalışan? Motivasyonu Korumak için 6 Strateji

Bazı insanlar için serbest meslek sahibi olmak veya kendi patronu olmak nihai hedeftir. Ne kadar süre çalışacağınıza, hayatınızı nasıl yaşayacağınıza ve sınırsız bir gelir akışını keşfetmeye karar verme gücüne sahipsiniz.

Büyük resim ilginç olsa da, bunu ancak üzerinde çalışırsanız başarabilirsiniz. Bazen, serbest meslek sahibi olma özgürlüğü nedeniyle, özellikle de işiniz zor zamanlardan geçiyorsa, odağınızı kaybedebilirsiniz. Nasıl çalıştığınızı izleyecek ve izleyecek bir gözetmen yoktur ve her süreci gerekçelendirme yeteneği işleri çok kolaylaştırır.

Bu nedenle, odaklanmanıza veya motive olmanıza yardımcı olacak araçlar bulmanız çok önemlidir. Zig Ziglar’a göre. “İnsanlar genellikle motivasyonun uzun sürmediğini söylüyor. Peki, banyo da yapmıyor – bu yüzden günlük olarak öneriyoruz. “

Peki, serbest meslek sahibi olduğunuzda nasıl motive kalıyorsunuz? Aşağıda bazı yararlı ipuçları verilmiştir.

1. Okumayı alışkanlık haline getirin

Kitap sayfaları arasında en iyi danışmanı bulabileceğinize şaşırmayın. Gezegendeki hemen hemen her başarılı insan, başarılı olmalarının ipuçlarından birinin günlük olarak en az 30 dakika okumak olduğunu ortaya çıkardı.

Bu, bulduğunuz en son romanı okumanız gerektiği anlamına gelmez, bunun yerine başarıya ulaşmanız için size ilham verecek kitapları okuyun. Kişisel gelişim, kişisel finans, iş biyografileri ve ruhani kitaplar hakkındaki kitaplar, dikkate alınması gereken mükemmel kitap seçimleridir.

Başarılı tarafından yazılmış blogları bulun altı haneli gelir bloggerları biraz fikir edinmek ve motivasyonunuzu artırmak için nişinizde.

2. Zaman zaman hedeflerinizi yazın

Düşünebilirsin hedeflerini yazmak kolay bir iştir, ancak bunu düzenli olarak yapmak iyileştirmeyi kolaylaştırır. Ulaşmayı umduğunuz en büyük hedefinizi bir kağıda veya dergiye yazın ve her zaman göreceğiniz bir yere yerleştirin. Bu hedefe ulaşmanın sizin için ne anlama geldiğini yazabilir veya onunla bir şeyler çizebilirsiniz. İsterseniz, istediğiniz herhangi bir resmi de ekleyebilirsiniz. Her hafta tekrarlayın. Bunu yapmak, hedeflerinizi yenilemeye ve onlara nasıl ulaşmayı planladığınıza yardımcı olur, ayrıca her hafta hedefinize yeniden bağlanmanıza yardımcı olur.

3. Her gün ana hedefinize uygun bir görev gerçekleştirin

Görevinizi bir gün boyunca bitiremeyecek olsanız bile, büyük hedefinize bir adım daha yaklaşmak da bir ilerleme işaretidir. Hedefinize günlük olarak uyan bir şey yapmak, motivasyonu artırmanıza yardımcı olacaktır, bu sadece zamanla bir alışkanlık haline gelmekle kalmaz, aynı zamanda zor zamanlar geldiğinde sizi ayakta tutan bir güç olur. Bu ipucunu uygularken ünlü bir ifade üzerinde düşünün: “Bundan bir yıl sonra, bugün başlamanızı dileyeceksiniz.” Sizi doğru yolda ilerletmek için tek yapmanız gereken bebek adımları atmak.

4. Yapmanız gereken görevlerin bir listesini yapın

Belirli bir görevi yerine getirme motivasyonumu kaybettiğimde, bunun nereden başlayacağım konusunda kafam karıştığı için olduğunu keşfettim. Bu nedenle, motivasyon kaybının üstesinden gelmek için her zaman yapmam gereken etkinlikler listesi vardır. Liste, bir “yapılacaklar” listesinden çok “Gitmek istiyorum” listesidir. Bu, listedeki faaliyetleri yerine getiremezsem harap olmayacağımı, ancak listedeki bir görevi yerine getirebildiğimde daha motive olduğum anlamına geliyor. Örneğin, elimdeki görev dosyalarımı düzenlemek veya masa çekmecelerimi temizlemekse, tek bir görevi tamamlamak beni başka bir iş yapmaya motive ediyor.

5. Beş dakika kuralı

Ruh halinizi artırmanın kolay bir yolu, elinizdeki herhangi bir görevi bitirmektir, bunu yapmak üretken olmak için ivmenizi artırır. Benim 5 dakikalık kuralım, beş dakika içinde tamamlayabileceğim herhangi bir görevi yerine getirmek. Sosyal medya için gönderi planlama, e-postalara yanıt verme, randevu planlama vb. Gibi şeyler. Gerçek şu ki, en azından beni başladığım yerden farklı bir zihin çerçevesine yerleştiren bir etkinliği bitirirdim. Bu kural genellikle sabahları tembel hissettiğinizde faydalıdır.

6. Aralıklarla Çalışma

Çoğu insan, elindeki belirli bir görevde doğrudan çalışmak için üç ila beş saati bloke etmekte hata yapar. Bu alışkanlık kendi kendine zarar verebilir. Bir proje üzerinde doğrudan çalışmak çok zordur ve araştırmalara göre, 90 dakikalık hedefe ulaştığınızda odak kaybı başlar. Bu nedenle, birey olarak verimliliği artırmak için aralıklarla çalışmak önemlidir. 90 dakika boyunca çalışmakla da ilgilenmeyebilirsiniz.

Ne zaman çalışma motivasyonunuz yoksa, sadece 20 dakika çalışarak üretken olabilirsiniz. Bir görevi 20 dakika yürütün, ardından sonraki 20 dakika için başka bir şey deneyin. Bunu tekrar yap. Çalışırken odaklanmanıza yardımcı olması için bir zamanlayıcı kullanabilirsiniz. Zamanlayıcı kapandıktan sonra mola vermekle gerçekten ilgilenmediğinizi göreceksiniz. Görevleri yerine getirmek için uzun saatler ayıran bir tipseniz, motivasyonunuzu kaybetmemek için kendinizi en az 90 dakikada bir ara vermeye zorladığınızdan emin olun.

yazar hakkında

Edwin Contreras, Cash The Checks’in arkasındaki profesyonel blog yazarıdır ve Altı Figür Yapın. Son 17 yılda, tam zamanlı bir blog yazarı olarak altı haneli bir gelir elde etme yolunda 100’den fazla karlı blog başlattı. Artık insanların bir yan koşuşturma bulmalarına, 9’dan 5’e kaçmalarına ve internetten ciddi para kazanmalarına yardımcı olmaya takıntılı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.