Kendin Yap Saksılar sukulent

Kendin yap bir vazo yapmak ve kurmak sukulent ahşap saksı  basit ve eğlenceli bir iştir, size çok fazla memnuniyet verecek ve manzara manzaralarına veya gerçekten ilginç mobilya öğelerine hayat verecektir. Bitkileriniz için orijinal kapların nasıl oluşturulacağına dair bazı fikirler önermek için burada 30 yaratıcı fikrin bir incelemesi var.

sukulent ahşap saksı

1. Yoğurt kaplarını kullanın

Kendin Yap’tan bahsettiğimize göre, işin ucuza yapmak, evde kolayca bulabileceğiniz veya geri dönüştürülebilir basit objeler kullanmak, bütçeyi mümkün olduğunca az etkilemek olduğunu vurgulayarak başlayalım. Kendin Yap’ın temel amacı, ihtiyaçlarınızı karşılayan, becerilerinizden ve yaratıcı fikirlerinizden gelen orijinal bir şey yaratmaktır.

Bu ilk proje bu koşulları tam olarak karşılamaktadır; yoğurt kaplarından küçük kendin yap kapları yapmaktan oluşur; aksi istediğiniz gibi, onları dekorasyon kullanmanın tek önlem ile, atılır olacağını boş kavanoz, sadece kullanımını gerektirir çünkü biz göstereceğine belki örneklerin basit olanı sprey boyalar veya uygulamadan şablonlar kendilerine güzelleştirmek etti sizinkine yaratma. Yaptığınız boyayı veya nakışı kurumaya bırakın, onları iyi toprakla doldurun, hepsi bu! Bunları örneğin küçük baharatlar için mutfakta her zaman elinizin altında olması için kullanabilirsiniz.

2. Kitaplı vazolar

Bu proje tek kelimeyle muhteşem! Fikir çok orijinal ve gerçekten güzel nesneler olan kitapları seviyorsanız, onları bu şekilde kullanmak gerçekten büyüleyici . Açıkçası, içeriğiyle ilgilenmediğiniz bazı ciltlere sahip olmalısınız veya belki de en sevdiğiniz romana yatırım yapmaya ve onu bir vazoya dönüştürmeye ve ardından bir mobilya parçası olarak, belki de masanızın üzerine ya da komidin. Ayrıca bir hediye için harika bir fikir olabilir!

Bu kendin yap ekiciyi oluşturmak için, örneğin küçük bir etli bitkiyi (az bakım ve her şeyden önce az su gerektirdiği için bu tür kaplar için mükemmeldir) yerleştirebilmek için yeterli sayıda sayfa kesmeniz ve yerleştirmeniz yeterlidir. her tarafı plastik bir tabaka.’ ‘yerden gelen su ve kirin kitabın geri kalanını bozmasını önlemek için boşluğun etrafını kestik.

3. Tahta bir sandık içine bir vazo yerleştirin

Tahta bir kutu kullanarak vazo yapmak, size çok kayda değer ve doğal olarak orijinal bir sonuç verecek basit bir işlemdir. Cömert boyutları sayesinde bu kaplar, bir bitkiden daha fazlasını barındırabilir; bu nedenle, verandanızı, yemek pişirmek için taze otlar veya baharatlar, hatta bazı salata çeşitleri ekebileceğiniz veya terasın çevresine yerleştirilecek rengarenk çiçeklerden kompozisyonlar oluşturabileceğiniz küçük bir sebze bahçesine dönüştürmek için kullanabilirsiniz. bahçede.

Bu ahşap kaplar bitki yetiştirmek için mükemmeldir, sadece birkaç küçük önlem gerektirirler: ahşabı güneşten ve bol yağmurdan korumak için bir kat özel emprenye maddesi ve bazı alıştırmalar yaparak suyun alttan akmasını sağlamak için. küçük bir açıklık, henüz mevcut değilse, ekici içinde durgunlaşmasını önlemek için, bitkileriniz için tehlikeli küfler oluşturur.

4. Beton kaplar

Vay! Beton vazolar gerçekten modern ve çok orijinal ve herhangi biriniz onları kesinlikle zarif ve çok doğal olacak bir sonuçla yapabilir. Plastik veya kartondan eski yemek kaplarını kalıp olarak kullanarak kreasyonlarınıza çok çeşitli şekiller verebilirsiniz; tek ihtiyacınız olan bir kısım çimento ve dört kısım kumdan oluşan bir karışım.

Karışımı bir kaba doldurun, ardından daha küçük bir tane (fidenizi koyacağınız yere) yerleştirin ve ters çevirin, birkaç gün bekletin, ardından drenaj için matkapla birkaç delik açın. Büyük kabı çıkardıktan sonra, kendinizi harika bir DIY beton vazo ile bulacaksınız, boş alanı (küçük kabınki) toprakla doldurun ve işiniz bitti! Ahşap saksıs

5. Daha fazla beton kap

Vazolarınız için beton kullanma fikrini beğendiyseniz, renkli beton tozları kullanarak da bir renk dokunuşu katabilirsiniz , bu kreasyonları ekleyerek sonuç daha da modern, banyo gibi minimalist bir ortam için mükemmel olacaktır. , gerçekten rafine ve düşündürücü bir atmosfer, bitkilerin doğal unsuru ile mobilyanızın tasarımı arasında mükemmel bir kombinasyon yaratacaksınız.

 6. Tekerlekli sandalyede

Bu fikir gerçekten eşsiz: eski bir çocuk arabasındaki vazo mu? Kim düşünebilirdi ki? Bu ekicinin özelliği, burada bir araya getirilen iki unsurun tamamen yabancı olması; Çocuk arabası bitki yetiştirmek için değil çocukları taşımak için tasarlanmıştır, ancak bu tür bir düzenleme ile DIY vazonuzun başarılı olması garanti edilir! Bir bağ bozumu lezzet , çok moda, gerçekten bir mobilya parçası olarak mükemmelleştirmek ve ek olarak tekerlekli sandalye tekerlekleri vardır ve evinize her yerde sizi sevdiği fantastik vazo taşıyabilirsiniz.

7. Baş aşağı

Bu tür kendin yap saksıları, evinizi dekore etmek ve size güzel bir yeşil tavan vermek için çok havalı ve ucuz bir fikir olabilir, ancak baş aşağı saksılar dikebilir mi? İyi evet! Bu kurulum için kutular, örneğin plastik kapaklı kahve kutuları mükemmeldir; Drenaj için delikler açtıktan sonra kavanozu ters çevirin, biraz toprakla doldurun ve fideyi ekleyin.

En karmaşık kısım şimdi geliyor: Toprağın sızmasını önlemek için, nemi saksılarda tutmak için bir parça sünger kullanın ve ortasında bir delik ile kabın boyutuna yuvarlak kesin. Bitkinin boyutunu, ardından kutunun ortasına aşağı yukarı yerleştirin (bu, saksı toprağını durduracaktır). Son olarak, bitkinin içinden geçmesi için plastik kapağı her zaman daire şeklinde kesin, kabı kapatın ve ters çevirin; ve işte ters vazonuz.

Açıkçası, eserinizi istediğiniz gibi dekore edebilir ve belki de vazoyu asmak için seçtiğiniz odanın gölgelerini takip ederek istediğiniz efekti elde edebilirsiniz.

8. Gıda kapları

Bu tür hazırlık, mutfakta faydalı olacak baharatların ve taze bitkilerin ekimi için çok uygundur , örneğin tuz veya şeker için kullanılan cam gıda kaplarından DIY vazolar elde etmekten oluşur, ancak bunlar da iyidir. soslar veya turşular, yenilerini almak zorunda kalmadan. Daha iyi bir etki için bunları duvara yerleştirilmiş ahşap veya plastik bir panele asmayı düşünebilirsiniz, bu sayede otlarınız her zaman kullanıma hazır olacak ve mutfağınızın raflarında yer kaybetmek zorunda kalmayacaksınız. .

 9. Kaçınılmaz paletler

Küçük bir terasa sahipseniz ve zeminde yer kalmadıysa, dikey ekimi düşünmenin zamanı geldi Bu alışılmadık ekici, büyük boyları işgal etmeden çok sayıda bitki çeşidi yetiştirmenize izin verecektir, bu, bir şirkette veya mağazada geri dönüştürebileceğiniz veya atık bulabileceğiniz, gönderiler için kullanılan ahşap bir palet kullanmaktır.

Paleti hasarlıysa düzenleyin ve yapının duvara yaslanan kısmına uygun olarak ahşap veya kumaş bir panel ekleyin, ardından bitkilerinizin kalitesini seçin, çiçekli bitkiler veya bazı sebze çeşitleri olabilir. salatalık veya biber değil, aynı zamanda çilek ve paletin doğal deliklerine yerleştirin. Basamaklı büyüme ile bitkileri tercih ederseniz, etki gerçekten güzel olacak, palet zar zor fark edilecek ve gerçek bir yeşil duvar elde edeceksiniz.

10. Kahve jüt torbaları

Geleneksel saksıların büyük bir hayranı değilseniz, bu DIY vazolar tam size göre! Jüt torbalar, kahve veya pirinç torbaları kullanarak bir vazo yapmak mükemmeldir, gerçekten orijinal ve kesinlikle ucuz kaplar alacaksınız; ayrıca tamamen geri dönüştürülmüş ve biyolojik olarak parçalanabilen malzemelerden yapıldıkları için çevreye doğru gideceksiniz .

Onları yapmak için çok az zamana ihtiyacınız olacak, sadece torbaları iyi toprakla doldurmak ve küçük çiçeklerinizi veya aromatik bitkilerinizi veya belki etli bitkilerinizi dikmek için; Bu kreasyonlar, nereye yerleştirmeye karar verirseniz verin, mobilyalarınıza doğal bir dokunuş katacak.

11. Boyalı kutular

Sanatsal becerileriniz varsa, pürüzsüz bir yüzeye sahip oldukları için mükemmel olan eski boya kutularını boyayarak kendi DIY vazolarınızı yapmayı seçebilirsiniz . Yumuşak veya parlak renklerle, yapay elmaslar veya boncuklar ekleyerek istediğinizi tasarlayabilirsiniz, hayal gücünün sınırı yok!

Kavanozların çevresine renkli veya ön baskılı kumaşlar yapıştırmak veya şablon kullanmak da mümkündür; inşaat aşamasında tek önlem toprak ve fideleri eklemeden önce drenaj için delikler açmaktır.

12. Eski seramik kapları yeniden icat edin

Eski seramik vazolarınızdan vazgeçmek istemiyorsanız ya da elinizde birkaç tane var ve onlara yeni bir görünüm kazandırmak istiyorsanız doğru fikir bu; biraz boya, bir parça tebeşir ve kartondan kesilmiş şekiller ile eski saksılara yeniden hayat verebilirsiniz. Kağıt modeliniz için herhangi bir şekli seçebilir ve oluşturulan yüzeyin içine bitkinin adını yazabilir veya bir cadeau yapıp alıcının adını yazabilirsiniz.

13. Kendin yap metal

Bu, şimdiye kadar gördüklerimizden biraz daha pahalı bir alternatif: metal bir su teknesinden yapılmış bir çömlek. Bu tür kaplar su tutacak şekilde tasarlanmıştır, böylece bir saksı yapmak için alt kısımda delikler açmanız gerekecek, DIY çalışması bununla sona eriyor.

Sonuç, hem çeşitli bitki türlerini ekebileceğiniz geniş kaplar olmaları hem de yapıldıkları malzemenin ısıyı çok iyi tutmaları ve bu nedenle bazı sebzeleri yetiştirmek için mükemmel olmaları nedeniyle takdir edilecektir .

14. Gemiler-tuğla

Bir başka ilginç proje ise basit sıkıştırma tuğlaları kullanarak küçük vazolar yapmak; Muhtemelen zaten evinizde bulunan ve aksi takdirde atacağınız eski tuğlalar mükemmeldir. Sonuç gerçekten doğaldır ve tuğla ile sulu meyveler gibi küçük zarif bitkiler arasında özgün bir kontrast yaratılacaktır .

Bu malzeme çok dayanıklıdır ve kullanılırsa daha da iyidir çünkü beraberinde biraz tarih ve kişilik getirir, evin içine veya bahçeye, belki araba yolu boyunca veya çıkardıkları merdivenlere yerleştirilecek DIY vazolar oluşturmak için mükemmeldir. çimi sundurmadan ayırın, aynı zamanda çardakta bir merkez parçası olarak.

Yapmanız gereken tek iş , alt kısımda normal drenaj delikleri ve implanta uygun boyutta bir üst delik açmak, bu durumda çok dikkatli olmak ve matkabın darbeleri gibi çok incelik kullanmak. tuğlayı kırabilir. Yaratımı daha da orijinal hale getirmek için hoş bir ek, küçük bir mumluk yerleştireceğiniz ikinci bir delik açmaktır.

15. Geri dönüştürülmüş ahşaptan kendin yap vazoları

Eski bir ahşap kutuyu vazo olarak kullanma fikri yeni değil, ancak kurulabileceği DIY çalışmasının özgünlüğüne bağlı olarak şaşırtmaya devam ediyor. Örneğin, burada gördüğünüz resimdeki vazo çok ilginç çünkü kenarları çeşitli tonlarda ince geri dönüştürülmüş ahşap demetleri kullanılarak çok özel yapılmış ve çok özel yapılmış , bu da onu neşeli ve eğlenceli kılıyor.

Büyüklüğüne bağlı olarak, bu saksılar örneğin bir limon ağacı gibi küçük bir çalıyı ve ayrıca başka bir meyve ağacını, belki sütunlu bir elma ağacını veya bir mini şeftali ağacını barındırmak için çok uygun olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.