Kişisel Bir Kredi için Onaylanma Şansınızı Artırmaya Çalışabileceğiniz 5 Hile

Gerçekten ihtiyacınız olan parayı ödünç almakta sorun mu yaşıyorsunuz? Yalnız değilsin.

Çoğumuz daha önce oraya gittik. Maddi olarak mücadele ediyorsanız veya başka bir nedenden ötürü krediye ihtiyacınız varsa, bugünlerde birçok kredi verenin göründüğü tuğla duvarla zaten yüzleşmiş olabilirsiniz. Ama hepsi kaybolmadı.

İhtiyacınız olan parayı yine de makul makul şartlar altında alabilirsiniz. Bu yazıda nasıl olduğuna bakacağız.

Bu ipuçlarından bazıları düşündüğünüzden daha kolay olabilir ve reddedildiğinizde o kredi için kabul edildiğinizi görebilirler. Öyleyse onlara bir göz atalım:

1. Kredi Puanınızı Düzeltin

Ödünç verecek doğru kişi olup olmadığınıza karar vermeye çalışırken birçok borç verenin ilk baktığı ana şey sizin kredi notu. Kötü bir tanesine sahip olmak büyük bir sorun olabilir, ancak bu yüzden pek fazla geçmişe sahip olamazsınız. Gördüğünüz gibi, kredi notunuz, borçlarınızda veya kaçırılan ödemelerde ne kadar sıklıkta geride kaldığınızı gösterecek ve düşük bir kredi notu birçok kredi verene zarar veriyor.

Ancak bazen geri ödeme geçmişiniz zayıf olmadığında bile kredi notunuz düşük olabilir, sadece bir geçmişiniz yok. Bu durumda, ön ödemeli bir kart çıkarıp güçlü bir geri ödeme geçmişi oluşturmaya başlamak iyi bir fikir olabilir, böylece kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi puanınızı artırmanın diğer yolları, krediler için asgari tutarın üzerinde geri ödeme yapmak ve yeni finansal ürünlere başvuru sıklığınızı azaltmaktır. Eğer varsa kötü kredi kişisel krediler elde etmek zor olabilir ama imkansız değildir.

2. Daha Esnek Kredi Verenlerle Başvurun

Bir borç verenin sizi reddetmesi, hepsinin reddedeceği anlamına gelmez.

Şimdi, çok fazla redde başvurmamaya dikkat etmelisiniz, çünkü çok sayıda ret kredi puanınızı mahvedebilir, ancak farklı şartları olan veya sizin gibi kişilerde uzmanlaşabilecek bir borç veren bulmaya çalışın.

3. Daha Fazla Teminat Sunun

Daha iyi bir krediye kabul edilmenin kesin bir yolu, bir şeyi teminat olarak koymaktır.

Evinizi yeniden ipotek ettirmek istemeyebilirsiniz, ancak mülk, bir borç verene teminat olarak koyabileceğiniz en çekici şeylerden biridir. Aksi takdirde, arabanızı veya motosikletinizi deneyebilirsiniz.

4. Daha Az Ödünç Alın

Bu büyük kredi için reddedilmeye devam ederseniz, biraz daha az borç almak isteyebilirsiniz. Kredi ne kadar küçükse kabul edilmesi o kadar kolay olabilir.

Umarım biraz daha düşük bir miktarla idare edebilirsiniz.

5. Etrafta Alışveriş Yapın

Size en uygun teklifi almak için birkaç kredi karşılaştırma sitesini deneyin. Tüm borç verenler aynı değildir. Bazıları, başkalarının vermediği halde size kredi vermekten çok mutlu olabilir.

Bir tekne borç vereni gibi, paraya ihtiyaç duyduğunuz türden bir şey için borç veren belirli borç verenler olabilir. Etrafta dolaşın ve ne alabileceğinizi görün.

Umarım bu beş ipucu sizi doğru yöne yönlendirmek için yeterlidir. İhtiyacınız olan parayı hızlı ve kolay bir şekilde alabilmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.