Korkan Bölüm 7? İşte Öğrenmeniz Gerekenler

Çoğu insan genel olarak iflas başvurusunda bulunmaktan korkar. İflas başvurusunda bulunmanın sonsuza kadar kredi puanı kaybı, finansal güvenilirlik kaybı ve varlıklarının ve mülklerinin tamamen silinmesi anlamına geldiğini düşünüyorlar. Bunların bir kısmı doğru olsa da, bu korkuların çoğu basitçe efsaneler ve yanlış fikirseptions. Seçenekleri olduğuna dair çok az fikirleri olduğundan bahsetmiyorum bile – “Bölümler” dediğimiz bir biçimde.

Bölümleri öğrendiklerindekorkuya dönüyorlar Bölüm 7 en çok.

Bölüm 7 İflas davası, varlıklarınızı tasfiye etmekle ilgilenir ve gelirin alacaklılarınıza ödenmesini sağlar. Başka bir deyişle, bu varlıkları ve mülkleri kaybedersiniz. Bu nedenle, birçok insan 7. Bölümden kaçınır.

Bölüm 7 esas olarak tasfiye ile ilgili olsa da, varlıklarınız mutlaka tasfiye edilmeyecektir. Harika bir iflas avukatı alırsanız, mallarınızın çoğunu veya tamamını kurtarabilirsiniz. KT İflas Avukatları bu konuda uzmanlaşmıştır!

Bu 7. Bölümün olduğu anlamına gelmez. her zaman inciDışarıdaki en iyi seçenek, ama en azından, hemen kaçınmak yerine, onu dikkate almak iyidir.

Hangi bölümleri dosyalayacağınızı düşünürken, en iyisi bir uzman iflas avukatı davanıza yardımcı olmak için!

Yani, hBölüm 7 İflas davası hakkında öğrenmeniz gereken şeyler var. Sonunda, bunun sadece varlıklarınızı tasfiye etmekle ilgili olmadığını göreceksiniz; o’aslında son çare.

1. Bölüm 7, Borç Sorunlarınızı Çözmenin En Hızlı ve En Kolay Yolu

Her türlü iflasın, borç sorununuzun çözümü olduğunu anlamalısınız. Bununla birlikte, tüm Bölümler arasında, Bölüm 7 dosyalamak en kolay olanıdır çünkü varlıklarınızı kontrol etmek ve belgelemek için çok az ihtiyaç vardır. Bunu Bölüm 11 ve 13 ile karşılaştıralım.

Bölüm 11 ve Bölüm 13, bunları doldurmaya hak kazanmanızı sağlamak için daha fazla şarta ihtiyaç duyar çünkü bunlar esas olarak bir geri ödeme planına hazırlanmak için varlıklarınızı yeniden organize etmeye ve yeniden yapılandırmaya odaklanır. Bölüm 7 çok fazla şey gerektirmez, ancak bunu dosyalamak için uygun olmak için bir Ortalama Testi’ni geçmeniz gerekir.

2. Teminatsız Borçlarınızın Çoğunu (Bazen, Tümünü) Ortadan Kaldırabilirsiniz

Teminatsız borç, bir varlığa bağlı olmayan bir borçtur. Mükemmel bir örnek kredi kartı veya kişisel kredidir.

Araba (otomobil kredisi) veya ev (ipotek) gibi bir varlığa bağlı borçlara teminatlı borçlar denir.

7. Bölüm vakasında teminatsız borçlar son önceliktir, bu yüzden bazen sadece silinirler.

3. Bölüm 7 Size Yeni Bir Finansal Başlangıç ​​Sağlar

Birçok insanın iflas konusunda korktuğu bir şey de, bunun 10 yıla kadar kredi kayıtlarında kalmasıdır. Maalesef bu doğru. Ama artık borçlarını ödeyemiyorsan kendini iflastan kurtarmaktan başka çare yok.

Düşünmeniz gereken, kredi kayıtlarınızı nasıl saklayacağınızdan ziyade finansal olarak nasıl kurtaracağınızdır – borçlarınızda battığınız anda, yine de kredi siciliniz mahvolur. Aslında, bu durumda iflas sizin tasarruf lütfunuzdur – sicilinizde 10 yıl kalsa bile.

Davalar söz konusu olduğunda, iflas başvurusunda bulunan bir kişi, mali açıdan ne kadar gayretli olduğuna bağlı olarak 1-2 yıl içinde kredisini geri alabilir. Bir iflas kaydı kredi sicilinizi bozabilirse de, mali sağlığınızı yeniden inşa etmede disiplinli ve gayretli olursanız, bu onu tamamen mahvetmeyecektir.

Dolayısıyla, Bölüm 7 de dahil olmak üzere herhangi bir Bölümün iflası size yeni bir finansal başlangıç ​​sağlayacaktır.

4. Bölüm 7 Size Otomatik Bir Konaklama Sağlar

“Otomatik kalış” nedir? Bu senin alacaklılar iflas başvurusunda bulunduktan sonra sizi kovalayamaz. Genel olarak, belirli göreceli sınırlamalar dışında, aslında varlıklarınız ve mülkleriniz üzerinde iktidarda kalmaya devam edersiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, 7. Bölüm İflas davasında bile tasfiye nihai çaredir.

Kısacası, iflasın mal varlığınızı ve mallarınızı hemen kaybedeceğiniz anlamına geldiği fikri tamamen yanlıştır. Evet, bu olabilir, ancak o kadar hızlı değil!

Sonuç

Şimdi, Bölüm 7 İflas davasının temellerini anlıyorsunuz. Gördüğünüz gibi, düşündüğünüz kadar korkutucu değil.

Bunu kaçınılması gereken bir şeyden çok seçeneklerinizin bir parçası olarak değerlendireceğinizi umuyoruz. Hukuki konularda yardıma ihtiyacınız olursa, KT İflas Avukatları size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.