Decoración de cocina pequeña

Küçük bir mutfağı dekore etmenin anahtarları

Küçük mutfak dekorasyonu, bir mutfağın işlevsel olup olmadığını belirlemenin temel direğidir.. En popüler tasarımcıların bazı ipuçlarını takip ederek, çok fazla alana sahip bir mutfaktan daha konforlu hale getirebiliriz.

Küçük bir boyuta sahip olmanıza inanmasanız da, büyük bir mutfaktan daha keyifli ve çok daha işlevsel olma ihtimaline sahibiz. Avantajlarından biri, mutfağın unsurlarını nasıl organize edeceğimizi bilirsek, pişirmek için ihtiyaç duyduğumuz tüm gereçlere elimizde sahip olabilmemizdir.amerikan mutfak ev dekorasyonu , uzun mutfak dekorasyonu , euro dekor mutfak , yeni mutfak dekorasyonları , açık mutfak dekorasyon , modern mutfaklar ev dekorasyon , amerikan mutfak dekorasyon , beyaz mutfak dekorasyonu , en güzel mutfak dekorasyonları , modern mutfak dekorasyonu,

İşte basit mutfağınızı gerçekten işlevsel olması ve seçtiğiniz stille harika görünmesi için nasıl dekore edeceğinizin sırları.

Modern küçük mutfak dekorasyonunu nasıl tasarlarız?

Küçük mutfak dekorasyonunu tamamen yenileyeceksek, en iyisi düşünmek olacaktır. özel mobilya. Bu, alana daha iyi sahip olmamızı ve her köşesinden yararlanmamızı sağlayacaktır.

Standart mobilyalar, alanın sorun olmadığı mutfaklar için harika bir çözümdür. Küçük bir mutfağı dekore etmek için mobilyayı birazla değiştirmemiz gerekecek alan kullanımında bize daha fazla verimlilik sunan daha küçük.

Küçük mutfak dekoru
amerikan mutfak ev dekorasyonu , uzun mutfak dekorasyonu , euro dekor mutfak , yeni mutfak dekorasyonları , açık mutfak dekorasyon , modern mutfaklar ev dekorasyon , amerikan mutfak dekorasyon , beyaz mutfak dekorasyonu , en güzel mutfak dekorasyonları , modern mutfak dekorasyonu,

Açık raflar

Mobilya seçimi, yerden tasarruf etmek istediğinizde dikkate alınması gereken önemli bir noktadır. Tabakları, bardakları veya bardakları saklamak için bir stand kullanmak zorunda kalmak yerine, yüzer raflar veya dolaplar kullanmak daha iyidir. Tezgaha yerleştirilebilirler, alan ve verimlilik kazanmak. Çünkü her şey elimizin altında olacak.

Görsel olarak daha fazla alan yaratmak için açık raflara veya cam kapılara bile başvurabiliriz. Ancak dikkatli olun, orada saklanacak nesneler düzenli ve temiz olmalıdır. Aksi takdirde, bunalmış ve hoş olmayan bir görünüme sahip olacaktır.

Katlanır mobilya

Tasarımdaki gelişmeler sayesinde, bugün küçük bir mutfağı dekore etmek için birçok seçenek var. Bunlardan biri katlanır mobilyadır. Örneğin, bir katlanır ada masası çok pratik ve işlevseldir. Bir duvara yerleştirilir ve yalnızca kahvaltı için işgal etmemiz gerektiğinde veya yemek pişirirken aile veya arkadaşlarla özel bir anı paylaşmamız gerektiğinde açılır.

Düzen önemlidir

Her şeyin bir dolapta veya açık bir rafta yer alması çok önemlidir. Her şeyin bir yeri olmalı ve ona saygı duymalıyız. Çok sayıda dağınık nesneyi ortaya çıkarırsak, mutfak kirliymiş gibi görünecek. Bu nedenle küçük bir mutfakta düzen ve temizlik temel noktalardır.

Rustik küçük mutfak dekoru

Küçük rustik mutfaklar, sükuneti bolca yansıttıkları için rahat ve süper ev gibi bir stile sahiptir. Bu tarz mutfaklarda hakim olan malzeme ahşaptır, ancak taş veya seramik de nötr tonlarda kullanabiliriz.

Mutfağımız küçük olsa bile istediğimiz stili verebiliriz. Bunun için mobilyalara veya eşyaları saklamak için yararlı olan vazo veya sofra takımı gibi diğer dekoratif unsurlara başvurabiliriz. Böylece yerden tasarruf ediyor ve mutfağımıza rustik bir dokunuş katıyoruz.

Gördüğümüz gibi küçük mutfak dekorasyonundan bahsettiğimizde pek çok olasılık var. Farklı tarzlara başvurabilir ve yine de verimli alan kullanımı ve tamamen işlevsel bir ortam sağlayabiliriz.

Mobilyanın veya mutfak dekorasyonunun dağıtımından emin değilseniz, bir firmanın profesyonel görüşünü almanızı tavsiye ederiz. mimar.

Küçük mutfak dekoru
amerikan mutfak ev dekorasyonu , uzun mutfak dekorasyonu , euro dekor mutfak , yeni mutfak dekorasyonları , açık mutfak dekorasyon , modern mutfaklar ev dekorasyon , amerikan mutfak dekorasyon , beyaz mutfak dekorasyonu , en güzel mutfak dekorasyonları , modern mutfak dekorasyonu,

Küçük ve sade bir mutfağı az parayla nasıl dekore edebilirim?

Küçük mutfaktaki alandan yararlanmak için süper basit bir fikir, günlük ihtiyaç duyduğumuz her türlü eşyayı asmamızı sağlayan duvar askılarını kullanmaktır. Süslemek için azaltılmış bir bütçemiz olduğunda rafları veya dolapları değiştirmek için harika bir seçenektir.

Aranan şey işlevselliğe ulaşmaktır ve bunun için en iyi mutfak dağıtımına başvurmalıyız. Aşağıdaki yazıda size her şeyi anlatacağız küçük mutfak düzeni.

Çöp tenekesi nereye koyulur?

Küçük bir mutfağın dekorasyonundaki en çelişkili unsurlardan biri de çöp tenekesinin yeridir. Onu bir mobilya parçasının içine yerleştirirsek, önemli bir enfeksiyon kaynağı oluşturabiliriz, bu yüzden onu temiz tuttuğumuzdan emin olmalıyız.

Daha iyi bir seçenek, duvara çöp torbaları asmaktır. Bu şekilde onu sık sık kaldıracağımızdan emin olacağız. Ayrıca, boşlukları azaltmadan organik ve inorganik arasında ayrım yapmamızı sağlar.

Kristallerle oyun

Asetatlar, bir alanı görsel olarak genişletmeye yardımcı olur. Yani küçük mutfağımızı daha ferah göstermek istersek dolap kapılarında cam veya mutfakta bulunan herhangi bir mobilyayı kullanabiliriz.

Hatta ışığın onlara yansıması ve daha fazla alan yaratması için bardak, tabak veya cam süslemeler bile kullanabiliriz.

aydınlatma

Mutfakta ferahlık hissi yaratmakla ilgileniyoruz ve bunun için aydınlatmaya çok dikkat etmeliyiz. Harika bir doğal ışık girişine sahip olmaktan daha iyi bir şey yoktur. İyi bir manzaraya ek olarak, mutfağın duvarlarını aydınlatacaklar. Bu arada, mümkün olduğunca net olmalı.

Küçük mutfağımı hangi renge boyayacağım?

Bir mekana ferahlık kazandırmak için kuşkusuz açık renkler seçilmiştir. Ancak bunun için sıkıcı olmak zorunda değil. Şimdi tam olarak hangi rengi yapabileceğimizi göreceğiz yerden ödün vermeden özel bir görünüm için küçük bir mutfak boyayın.

Mutfak, evimizde en çok zaman geçirdiğimiz yerlerden biridir. Böylece sıkıcı bir alan haline gelmesin, resme başvurabiliriz.

Beyaz

Bu renk temeldir ve bir ortama ferahlık, temizlik ve tazelik hissi vermek için kullanılır. Özellikle doğal ışığımız iyi değilse.

Küçük mutfak dekoru
amerikan mutfak ev dekorasyonu , uzun mutfak dekorasyonu , euro dekor mutfak , yeni mutfak dekorasyonları , açık mutfak dekorasyon , modern mutfaklar ev dekorasyon , amerikan mutfak dekorasyon , beyaz mutfak dekorasyonu , en güzel mutfak dekorasyonları , modern mutfak dekorasyonu,

Gri ve kırmızı

Bu renk kombinasyonu, tek renkli duvarlardaki can sıkıntısını gidermek ve gri tonlardan iyi bir aydınlatma sağlamak için mükemmeldir. Yoğun bir dokunuş vermek için kırmızıyı kullanabilirsiniz.

Kırmızı tutkuyu yansıtır ve bu rengi pişirmeyi seven bizler için bu tutkuya odaklanabilir.Hatta biz bir şeyler hazırlarken biraz yaratıcılık da ekleyebilirsiniz. Kırmızı ve gri, mobilya ve aletleri uygun şekilde yerleştirdiğimiz sürece küçük mutfaklar için mükemmel bir kombinasyondur.

Gri ve turuncu

Gri ile çok iyi birleşen bir başka renk turuncudur, bu renk çok fazla dikkat çeker, bu nedenle bazı detayları ve başka hiçbir şeyi boyamak uygun değildir. Sadece birkaç portakal dokunuşu ile mutfağa neşe ve bolca kişilik katabileceksiniz.

Sarı

Biraz tartışmalı bir renk olmasına rağmen ferahlık hissi vermek istendiğinde çok fazla parlaklık kattığı için küçük mutfaklar için mükemmeldir. Çok çarpıcı olduğu için mobilyalarda veya duvarlarda bu rengin sadece birkaç noktasına ihtiyaç duyulacaktır.

Beyaz ve mavi

Daha önce de bahsettiğimiz gibi beyaz, mutfakta size o ferahlık hissi verirken, mavi huzur ve rahatlama aktaracak. İdeal kombinasyon, duvarları beyaza boyamak ve mavi mobilyalar yerleştirmektir. Bu sayede ortama tazelik ve huzur hissi verebileceğiz.

Mükemmel bir sonuç elde etmek için profesyonel bir ressam kullanmanızı öneririz. Burada bir listesini bulacaksınız referans fiyatlar profesyonel ressamların emeği.amerikan mutfak ev dekorasyonu , uzun mutfak dekorasyonu , euro dekor mutfak , yeni mutfak dekorasyonları , açık mutfak dekorasyon , modern mutfaklar ev dekorasyon , amerikan mutfak dekorasyon , beyaz mutfak dekorasyonu , en güzel mutfak dekorasyonları , modern mutfak dekorasyonu,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.