Küçük İşletme Sahipleri İçin Finans İpuçları

Küçük bir işletme yönetmek, her doların önemli olduğu anlamına gelir. Operasyonunuzun parayı ele alma biçimindeki en küçük tutarsızlıklar, işletmenizin bir bütün olarak başarısızlığına neden olabilir. İşinizin muhasebe konuları söz konusu olduğunda doğru anlamanız önemlidir.

Küçük işletmenizin mali durumunun üstesinden gelme konusunda kendinizden emin olmak için biraz daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, yardımcı bir şeye rastladınız demektir. İşte küçük işletme finansmanınızı daha iyi yönetmenize yardımcı olacak birkaç ipucu.

Profesyonel bir muhasebeci için her zaman faturayı ödeyin

Vergilerinizi yapma zamanı geldiğinde IRS ile sorun yaşamak istemezsiniz. İşletmeniz için ayrı bir vergi formu doldurmanız gerekecek ve ayrıntılar biraz karmaşıklaşabilir. Kaçırmayın işletmeniz için olası vergi kredisive yıldız bir muhasebeci için faturayı ödeyin.

Vergi yükümlülükleri ve yardımları her zaman değişir ve değişir ve tüm bunlara ayak uyduracak kişi olmak zorunda değilsiniz. Personel konusunda uzman bir muhasebeci ile stresten biraz kurtulun.

Her Şeyi Yasalara Göre Yapın

İşinizi yapılandırırken, tüm yasal temellerinizi kapsadığınızdan emin olmak akıllıca olacaktır. İşletmenizi, kişisel finansal durumunuzdan bağımsız bir varlık olarak kurun, böylece para sorunları zorlaşmaz.

İşletme kredinizi oluşturmak, kişisel kredi geçmişinizi oluşturmaktan ayrı bir girişim olmalıdır. Her ikisine de yatırım yapın ve işletmenize ihtiyaç duyulduğunda fon alma fırsatı verin.

Uygun Sigorta Poliçeleri İçin Ödeme Yapın

Sigorta, işinize kaos geldiğinde her şeyi kaybetmeyeceğiniz güvencesini verir. Ayrıca birkaç tane var yasal olarak taşımanız gereken politikalar bir işletme sahibi olarak.

İşçi tazminatına, genel sorumluluğa ve ticari arabaya ihtiyacınız var (işiniz çalışanların şirket araçlarını kullanmasını gerektiriyorsa).

Diğer sigorta seçeneklerini araştırmak için zaman harcayın ve operasyonunuzun uzun ömürlülüğünü korumak için akıllıca yatırımlar yapın.

Daima Önce Kendinizi Ödeyin

Önce kendinize ödeme yapın, böylece işiniz tarafından asla aşırı büyümüş hissetmek zorunda kalmazsınız.

Operasyonunuzda harcadığınız sıkı çalışma, hafta sonunda bir maaş çeki ile eve gelmenize değer, bu yüzden iş sahipliğine mütevazı yaklaşmayın.

Uzak Bir İşletme Çalıştırmayı Düşünün

Günümüz teknolojisi, işletme sahiplerine tamamen uzaktan bir işletme operasyonu yürütme yeteneği verir. Olmadan ofis genel giderleri, işinizin diğer alanlarına koyabileceğiniz çok daha fazla paranız olacak.

Ayrıca, uzaktaki uzmanları işe almak size daha geniş bir yetenek havuzundan seçim yapma şansı verir. Uzaktan çalışanlar, her yerden çalışabildikleri için işi çok daha az kaçırma eğilimindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.