Lake dolap boyama

Lake dolap boyama da araçlar ve malzemeler

Çok az ev sahibi yeni mutfak dolabı teklifini geri çeviriyor . lake dolap boyama Ancak, dolap satın almanın yüksek maliyetini hesaba kattığınızda, mevcut dolaplarınızı yenilemek çekici görünmeye başlar. Buharlı boya mutfak dolapları, yenisinden daha düşük bir maliyetle onlara taze, lake mutfak dolabı boyama taze bir görünüm vermenin bir yoludur. Hepsinden iyisi, kabin üreticisi tarafından sağlanan birkaç renk seçeneğiyle sınırlı olmak yerine, artık tüm renk yelpazesi

lake dolap boyama , lake mutfak dolabı boyama , lake dolap boyası , lake mobilya boyama , lake mutfak dolabı boyama , beyaz lake boya , akrilik lake boya , lake masa boyama , mdf üzeri lake boya , lake mobilya boyanır mı,
 • HVLP (yüksek basınçlı, düşük basınçlı) boya püskürtücü
 • Kablosuz delici
 • Phillips başlı tornavida
 • Zip-Loc tipi çantalar
 • Ressamın kaseti
 • Plastik levha
 • Tuval
 • Sodyum Fosfat (TSP)
 • Macun ahşap
 • Black and Decker fare gibi rastgele bir yörünge zımparası
 • Kumaş
 • Baz boya – ceketinizin rengine uyması için beyaz veya renkli
 • Lateks emaye boya
 • hayran

Başlamadan önce

 • Pistole ve Boya Püskürtücü: Boya püskürtme kutularını alıp bir boya püskürtücü yerine kullanmak cazip geliyor. Bir boya püskürtücü satın almak zorunda kalmadan, dolaplarınıza genellikle 75 ila 100 renk aralığında bulunan modifiye alkid boyalar püskürtmeye başlayabilirsiniz. Ancak bu, bir veya iki dolap için uygun bir seçenektir çünkü sprey boyalardan biri, konserve boyadan çok daha yüksek bir maliyetle yalnızca 20 fit kare alanı kaplar.
  Bunun yerine, bütün bir mutfak dolabını boyamak için boya spreyleri satın almalı, kiralamalı veya ödünç almalısınız . İster en ucuz “kap” boya püskürtücüsünü (1,5 litre kapasiteli) veya doğrudan bir boya kutusundan akan daha pahalı türü kullanın, bir sprey kutusu kullanmaktan daha ucuz ve daha az israflı olacaktır.
 • Dolap Eşyalarını Çıkarma: Dolapın ne kadar çok bölümünü mutfaktan çıkarıp başka bir yere çekerseniz, sonuç o kadar iyi olacaktır. Mutfağa ne kadar uygun olursanız olun, sisi kontrol etmek zordur. Ek olarak, dikey olarak değil yatay olarak boyarsanız pürüzsüz, damlatmayan bir yüzey elde etmek daha kolaydır . En azından dolap kapaklarını çıkarmalısınız.
 • Hazırlanmanın Önemi : Kusursuz boyanmış bir kabinin anahtarı yüzey hazırlığıdır. Mutfak yüzeyleri, yağ ve diğer kalıntılardan yıllarca kötüye kullanıldığından, önemli bir temizliğe ihtiyaç duyarlar. Tank temizleme ve cilalamanın bu projenin büyük bir parçası olduğunu anlayın.
lake dolap boyama , lake mutfak dolabı boyama , lake dolap boyası , lake mobilya boyama , lake mutfak dolabı boyama , beyaz lake boya , akrilik lake boya , lake masa boyama , mdf üzeri lake boya , lake mobilya boyanır mı,

Alan araştırması

Tüm eşyaları dolaplardan çıkarın ve bunları arka yatak odası veya bodrum gibi ayrı bir temiz alana yerleştirin. Kontak kağıtlarını raflardan çıkarın.

Söküm dolapları

Dolap kapaklarını ve çekmeceleri dolaplardan çıkararak başlayın. Kapı ve çekmecelerdeki dolap bağlantılarını (topuzlar, topuzlar vb.) Ve menteşeleri çıkarın ve plastik poşetlere koyun. Her çantayı bir Sharpie ile siteye koyun. Soyunma kutularını çıkarabiliyorsanız, şimdi yapın. Silinen öğeleri temiz, kuru bir garaj, büyük atölye veya kapalı bir avlu gibi püskürtme alanına yerleştirin.

maske

Mutfakta plastik ve boya kağıdı ile boyanmasını istemediğiniz tüm alanları (duvarlar, masa tablaları, zeminler, aletler vb.) Gizleyin. Bez bez , kaygan olmadığı için plastik kaplamaya göre zeminlerde daha iyi çalışır.

Zımparalama, temizleme ve hata ayıklama

 • Rasgele yörünge zımparası üzerinde ince zımpara kağıdı ile tüm yüzeyleri hafifçe zımparalayın . Amaç, tüm boya ve vernik katmanlarını çıkarmak değil, parlamayı bırakmaktır. Zımparalamak çok zorsa bu ince tabaka dağılacağından, özellikle ısıyla kaplanmış tanklarda dikkatli olun.
 • Boyamak istediğiniz tüm yüzeyleri ılık su ve TSP ile temizleyin. Soba ve fırının yakınındaki alanlar özellikle yağlı olacak ve daha fazla bakıma ihtiyaç duyacaktır. Tüm çamaşırların tamamen kurumasına izin verin.
 • Çatlakları ve küçük delikleri ahşap macunla düzeltin . Kuruduktan sonra tahta macunu zımparalayın.
 • Kalan tozu temizlemek için son kez bir bezle temizleyin.
lake dolap boyama , lake mutfak dolabı boyama , lake dolap boyası , lake mobilya boyama , lake mutfak dolabı boyama , beyaz lake boya , akrilik lake boya , lake masa boyama , mdf üzeri lake boya , lake mobilya boyanır mı,

ilk

Boyanın soyulma riski nedeniyle tanklar için ayarlama gereklidir. Astarlama ile ilgili harika bir ipucu, boya mağazasından boya astarından (genellikle beyaz veya temel renkte gelir) boya renginize uymasını istemektir. Bu, boyanıza daha zengin, daha gerçek bir renk puanı verir.

çizmek

 1. Püskürtme alanınıza gidin. Püskürtme alanından havayı çıkarmak için bir fan açın.
 2. Baz kat iyice kuruduktan sonra, ilk rengi spreyle boyayın. Sabırlı olun ve hafifçe gidin: Sızan sprey boya damlamaya ve lekelere neden olur. Orta büyüklükte bir mutfak için dolap kapaklarını ve çekmece cephelerini püskürtmek için yaklaşık 60 dakikalık bir tahmin. Katlar arasında en az 4 saat bırakarak en az tekrarlayın.
 3. Dolap kutuları ayrı bir konudur. Püskürtücüyü mutfağa aktarın ve kutulara ve boyalara önce hafif bir kaplama yapın. Damlama eğilimi olan dikey yüzeylerle çalışırken çok dikkatli olun. En az 4 saat sonra ikinci bir kat ekleyin.

Değiştir

 • Her şeyin kurumasına izin verin. Kuru görünen ancak gerçekten kuru olmayan boyanın üzerine parmak izi basma olasılığı olduğundan, kapı kutularını, kapıları ve çekmeceleri değiştirmeden önce tam bir gün bırakın.
 • Bu öğeleri iade ettikten sonra kapı kollarını, kulpları ve kolları değiştirin. lake dolap boyama , lake mutfak dolabı boyama , lake dolap boyası , lake mobilya boyama , lake mutfak dolabı boyama , beyaz lake boya , akrilik lake boya , lake masa boyama , mdf üzeri lake boya , lake mobilya boyanır mı,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.