banyo veya mutfakta laminat parke döşeyin

Laminat parkeyi banyoya veya mutfağa koyabilir misiniz?

Bu, birçok müşterinin evleri için laminat parke satın alırken veya alacakları zaman bize sorduğu tipik sorudur. Giderek daha fazla talep var laminat parke, evin bu hassas alanlarında bulunan neme dayanabilir.

Bu nedenle bugün neme dayanıklı laminat zeminlere (HDF levhalar) odaklanacağız.

Üreticilerin, her zaman% 100 doğru olmasa bile, ürünlerinin özelliklerini tanımlamak için su geçirmez veya “Suya Dayanıklı” gibi terimler kullanması çok yaygındır. Halen bu bölümü düzenleyen bir Avrupa yönetmeliği üzerinde çalışmalar yapılmaktadır, çünkü bugün bu konuda yasal bir boşluk var.

Mutfak ve banyolar için vinil döşeme. Ne kadar sürer?

Laminat bir zeminin bize zaman içinde garanti vermesi için, nemli alanlara yerleştirildiğinde teknik sayfasına bakmamız gerekir. Bu garantinin kapsadığı süreyi ve hükümlerini gösterecektir. Bu bize bu modeli seçerek elde edebileceğimiz sonuç hakkında bir ipucu verecektir.

Mevcut piyasada, bu tür garantiler için sunulan maksimum miktar nemli alanlarda döşenen zeminler, 10 yaşında. Bu politikaya bir örnek, ürünlerini bu koşullar altında satan Belçikalı üretici Quick Step’tir.

10 yıllık garanti, bu süre zarfında zemini bize sorun çıkarmadan suya batırabileceğimiz anlamına gelmez. Önemli bir hasar görmeden en az 10 yıl nemli bir ortamda olabileceği anlamına gelir.

Banyo veya mutfaklara döşenecek laminat zeminlerin özellikleri

Hızlı adımLaminat parke pazarında bir mihenk taşı, bize bu yıllardaki huzuru yaşatmak için özel bir üretim sistemi kullanıyor. Su itici bir vernik, tüm derzleri ve zemini oluşturan levhalar arasındaki temas noktalarının emprenye edilmesinden oluşur.

Bu uygulama fabrikada yapılmaktadır, bu nedenle kullanıcılar su sızıntılarını önlemek için söz konusu bağlantı noktalarında herhangi bir şey yapmak zorunda kalmayacağız. Bu işlem sayesinde banyo ve mutfaklarda laminat parke sorunsuz ve tüm garantileri ile döşenmesi mümkündür. Ek olarak, kaliteli laminat parkeDış, su geçirmez bir filmle işlenirler, bu da suyun görünen yüzünüzden geçmesini imkansız hale getirir. Bu işlem ile neme karşı direnç önemli ölçüde artar.

İyi bir laminat parke döşemesinde anahtar nokta

banyo veya mutfakta laminat parke döşeyin

Kurulum doğru yapılırsa, zemininizin yüzeyi bir kez monte edildikten sonra tamamen sızdırmaz hale gelecektir. Bu, ne bakteri, kir ne de nemin ona erişemeyeceği anlamına gelir.

Her zaman tavsiye ettiğimiz gibi, su yalıtım işleminin etkili olması, garanti şartlarına uygun olması ve böylece ürünün maksimum kullanım ömrüne ulaşması için üreticinin koşullarını okumak çok önemlidir.

İlgili bir husus, nasıl yapılacağının söyleneceği kurulum talimatlarıdır. claminat parke döşemeks ve kullanılacak malzemeler. Quick Step durumunda, zeminin dış çevresine küçük bir köpük rulo yerleştirmemiz ve ardından su geçirmez silikon ile kapatmamız tavsiye edilir. Bu, duvarlardan yukarıdan aşağıya damlayan buharın bu bağlantıdan zemine nüfuz etmesini önler.

Mutfak ve banyolar için laminat zeminlerde kalite önemlidir

Dikkatli olmalısın. Pek çok üretici “düşük maliyetli”, su geçirmezlik işareti koymakla sınırlıdır, ancak bu ifade tamamen doğru değildir. Veri sayfasının küçük baskısına dikkat edersek, piyasadaki çoğu katın taşıdığı koruyucu film nedeniyle dış katmanının dayanıklı olduğunu okuyacağız. Ancak bu, yan bağlantılardan veya çıtalar arasındaki bağlantılardan içeri girebilecek neme karşı direneceklerini garanti etmez.

Bu tür bir “aldatmaca” nedeniyle, büyük imalatçılar savaşmaya karar verdiler, böylece bir zeminin suya dayanıklı olarak sınıflandırılmasına izin veren bir Avrupa yönetmeliği, ancak bu özelliği tüm kenarlarında ve ek yerlerinde sağladığında.

Mutfak ve banyolar için laminat parke satın almayı düşünüyorsanız, görebileceğiniz, adım atabileceğiniz ve en iyi hissedebileceğiniz Endülüs Resim merkezlerimizden herhangi birini ziyaret etmenizi öneririz. toprak modellerive tabii ki meslektaşlarımızla herhangi bir soruyu netleştirin. Biz sizi bekleyeceğiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.