ideas iluminación

Led ışık dekorasyon fikirleri

Aydınlatma fikirleri keşfetmenize yardımcı olacak evinizi nasıl aydınlatırsınız. Kaybettiğiniz köşelerde çok daha keyifli ortamlar yaratmak için. Geceleri bir ışık yandığında her şey değişir, onu uygun yere yönlendirdiğinizi hayal edin.

İşte bazı püf noktaları elektrikçiler ve evinizin rahat görünmesini sağlamak için tasarımcılar.led ışık dekorasyon fikirleri , salon aydınlatma önerileri , yatak odası için avize önerileri , balkon aydınlatma fikirleri,

evini nasıl aydınlatırsın

Aydınlatma fikirleri

Alanları planlayın

Her şeyden önce, evimizi görselleştirmeli ve onu bölgelere ayırmalı ve gerektiği kadar alt bölümlere ayırmalıyız. Bunun nedeni ise her oda benzersiz olabilir ve dikkatlice analiz edilmelidir.

Bölmek için hangi faktörler dikkate alınmalıdır? Fonksiyon, bölünmenin ana faktörüdür. Aydınlatma fikirleri, aydınlatmanın o alanda oynayacağı role dayanmaktadır.

Örneğin, bir alan dinlenmek için tasarlanmışsa, eğlence yeri ile aynı şekilde aydınlatılmamalıdır. Bu nedenle her lamba için farklı anahtarlar planlanmalıdır. Daha sonra sadece bir bölge açılabilir ve diğeri karanlıkta bırakılabilir.

Gördüğünüz gibi, lambaların yerini, kullanılacak lamba türlerini, anahtar ve prizlerin dağıtımını planlamak çok önemlidir. Aksi takdirde ciddi bir hata yapabiliriz.

Sıcak veya soğuk ışıkları seçin

Her ortamda ne tür bir aydınlatmaya ihtiyacımız olduğunu bilmek çok önemlidir. Bu, aralarından doğru seçim yapmanın bir göstergesi olacaktır soğuk veya sıcak ışıklar. Çoğu zaman bir evde soğuk ışık kullanılmaması gerektiği söylenir ama mutfak, okuma yeri, ofis veya banyo gibi yerler olduğu için bu bir hatadır.

Ancak, odalardaki sıcak ışıklara müdahale etmemesi için iyi yönlendirilmelidirler. Sıcak ışık, daha sade veya sıcak bir his veren bir aydınlatma türüdür. ve yatak odası gibi yerlerde veya dinlenmek için herhangi bir alanda kullanabiliriz.

evini nasıl aydınlatırsın
led ışık dekorasyon fikirleri , salon aydınlatma önerileri , yatak odası için avize önerileri , balkon aydınlatma fikirleri,

LED ışıkları kullanın

Şu anda, daha ucuz ve daha erişilebilir ürünler bulabildiğimiz için ev aydınlatması yerleştirmenin maliyeti artık sorun olmaktan çıkıyor. Aralarında bulabiliriz Uzun süre daha fazla enerji tasarrufu sağlayan LED ışıklar, bütçeyi düşürmeye izin verir.

Bu tür ışıkların bakımı ve montajı da kolaylaşıyor. İlk başta ilk LED ışıklar sadece soğuk bulunabiliyordu, şimdi sıcak olanlar da dahil olmak üzere birçok türü var.

Işıkları kıs

Rahatlama ve huzuru amaçlayan yerlerde yaygın olarak kullanılan bir aydınlatma hilesi, dimmerler. Bu, o anda ihtiyacımız olan doğru miktara sahip olmamızı sağlar.

Enerji tasarrufunun yanı sıra kullandığımız lambanın kullanım ömrünü de uzatacağız.

Dolaylı dış mekan ışığından yararlanın

Bazen, özellikle iç mekanda bitkilerimiz varsa, doğrudan ışık kullanmak iyidir. Temel fikir, doğrudan bir doğal ışık girişi kullanmak ve onu doğrudan yapay ışıkla birleştirmektir. Bazen kullanarak dolaylı ışık ve kısıcılar ortamda iyi bir aydınlatma oluşturmak için zaten yeterlidirler.

Yer lambaları

Tavan lambalarının kullanılması önemlidir, ancak bazen masa veya zemin lambaları kullanmak mümkün veya daha iyi değildir. Örneğin, bir okuma köşesi oluşturmak istediğinizde, bir koltuğun üzerine bir lamba ekleyebilirsiniz.

Önemli olan, herhangi bir odaya kendi tarzınızı yaratmak için bu lambaların konumundan yararlanmaktır.

Profesyonel bir görünüm elde etmek için bir elektrikçi.

Evimin önünü nasıl aydınlatırım

Evin önü ilk görüntüyü veren ve evimize giren herkesi ağırlayan alandır.

Geceleri bize güvenlik sağladığı için evimin önünü nasıl aydınlatacağımızı bilmek çok önemli. Ancak cepheye tamamen farklı bir görünüm de verebilir.

Bu nedenle, bunları hesaba katmanız ve evinizin önünde kullanmanız için size bazı teknikler anlatıyoruz.

Ayrıntıları vurgula

Birçok evin cephesinde, gece düştüğünde fark edilmeyen önemli ayrıntılar vardır. Onları ön plana çıkarabilir ve bu şekilde evimizin önünü aydınlatıldığında daha da güzelleştirebiliriz. Örneğin girişte bir merdiven veya birkaç basamak varsa ona aydınlatma ekleyebiliriz ve böylelikle gece ilk kez giren ve bulunduğu yere alışkın olmayan kişiler için daha güzel ve daha güvenli bir girişimiz olur. her bir adım.

evini nasıl aydınlatırsın
led ışık dekorasyon fikirleri , salon aydınlatma önerileri , yatak odası için avize önerileri , balkon aydınlatma fikirleri,

Cephenin farklı alanlarına aydınlatma ekleyin

Gün içinde cepheleri bölgelere ayrılmış veya çok çarpıcı detaylara sahip birçok ev var. İyi bir aydınlatma eklersek, evimizin tarzının gece de kalmasını sağlayabiliriz, alana bağlı olarak yoğun veya yumuşak ışıklar ekleyebiliriz. Bu tür aydınlatmaları yaparken dikkatli olmalıyız ki iç mahremiyet tehlikede olmasın.

Kontrol edin referans fiyatlar emek saat başına.

Bahçeden yararlanın

Evin girişinde bir bahçemiz varsa geceleri ona daha fazla hayat verme imkanımız var. Bir seçenek, yolları, çalıları, ağaçları, çeşmeleri ve hatta heykelleri aydınlatmaktır. Aşırıya kaçmadığımız sürece hayal gücünüzün çalışmasına izin verin ve tüm bahçeyi anlamsız ışıklarla doldurun.

Çoğu zaman, belirli yerlerde bazı yumuşak LED ışıklarla fazlasıyla yeterli olurlar.led ışık dekorasyon fikirleri , salon aydınlatma önerileri , yatak odası için avize önerileri , balkon aydınlatma fikirleri,

Gömme ışıkları duvara yapıştırın

Aydınlatma fikirleri arasında duvara gömülü ışıklar var. En modern evlerde bu tür aydınlatma, bir evin cephesine hayat vermede çok etkili olduğu için çok kullanılmaktadır. Ön plana çıkarmak istediğimiz doku ve detayların olduğu bir duvar ve zemine sahipsek, gömme ışıkları zemin seviyesinin yakınına yerleştirebiliriz ve çok çarpıcı bir etki elde ederiz.

Aynı zamanda çok yönlüdürler çünkü farklı şekillerde, boyutlarda ve ışık türlerinde gelirler. Evdeki bitkileri veya her türlü dekorasyonu vurgulamak için gömme ışıklar idealdir.

Evimizi aydınlatmanın ve inanılmaz etkiler yaratmanın sonsuz yolu var. Bu yüzden dikkatli olmalı ve evin genel tarzıyla ilgili olanları seçmeliyiz.

Yüksek teknolojili ve yüksek fiyatlı ürünler kullanmak her zaman gerekli değildir. Aydınlatma fikirleri ile her şeyi zevkinize ve bütçenize göre uyarlamak daha kolay olacaktır. Evinizi nasıl aydınlatacağınızın anahtarı yoğunluk ve yöndedir.

Aşağıdaki yazıda size anlatacağız elektrik kesilirse ne yapmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.