Meşgul İşletme Sahipleri İçerik Oluşturmaya Nasıl Zaman Kazandırır?

Hata yapmayın: Markanız için tutarlı bir şekilde kaliteli içerik üretmek çok zaman ve yaratıcı enerji gerektirir. Meşgul girişimciler ve şirket sahipleri için, kronik bir zaman sıkıntısı nedeniyle bunu yapmak neredeyse imkansızdır.

Bununla birlikte, bu tür kısıtlamalara rağmen içerik stratejinizi ileriye taşımak için bazı adımlar atabilmelisiniz.

Zamanı Sıkı Girişimciler İçin Beş İçerik İpucu

Kitlenizde yankı uyandıran ve markanızla görünürlük ve etkileşim sağlayan taze, kaliteli içerik yazmak kuşkusuz zaman alıcıdır. Muhtemelen gününüze saat ekleyemezsiniz, ancak zamanınızı nasıl kullandığınız ve tamamladığınız konusunda daha stratejik olabilirsiniz.

İşte beş önemli öneri.

1. Bir Plan Oluşturun

Çok fazla zaman tüketen asıl yazı olmak zorunda değil. Daha sık olarak, fikir üretme, taslak oluşturma, kaynakları bulma, düzenleme, gözden geçirme, yayınlama ve paylaşma süreci programınızı tüketen şeydir.

Ne mutlu ki, bu adımların çoğu stratejik planlama yoluyla basitleştirilebilir. Örneğin içerik düşüncesini ele alalım.

Oturup fikirlerle beyin fırtınası yapmak için çok fazla zaman harcamak yerine, konu fikirlerini size geldiklerinde hızlı bir şekilde toplamanıza izin verecek sistemleri devreye sokabilirsiniz. (Gibi bir araç Evernote birden çok cihazda ani, parlak fikirleri organize etmeyi kolaylaştırır.)

Özetleme açısından, bilgileri hızlı bir şekilde eklemenizi sağlayacak bir formül tasarlayın, böylece uygun zaman geldiğinde yazmaya zaten hazır olursunuz. Söylendiği gibi, plan yapmamak, başarısız olmak için bir plandır. Bu bir klişe, ancak içerik yazımı açısından doğru olduğunu göreceksiniz.

2. Dış Kaynak

Tüm içeriğinizi şirket içinde geliştirmek için hangi yolları kullanmalısınız? İlk olarak, bu çok fazla zaman alıyor. İkincisi, bu sizin temel becerileriniz olmayabilir.

Tüm içeriğinizi kişisel olarak oluşturma alışkanlığına düştüğünüzde, markanıza bir kötülük yapıyor olabilirsiniz. Neyse ki, içeriği dış kaynak olarak kullanabilir ve yine de adınız altında yayınlayabilirsiniz.

Beğenilen içerik pazarlama ajansları AudienceBloom markanız için içerik üretir, düzenler ve yayınlar, böylece değerli zamanınızı ve enerjinizi diğer önemli iş görevlerine odaklayabilirsiniz.

3. Konuk Blog Yazma İlişkileri Oluşturun

Güçlü konuk bloglama kaynağından yararlanmaya başlamadıysanız, erişiminizi uygun maliyetli bir şekilde artırma fırsatını kaçırıyorsunuz demektir.

Konuk bloglama iki yönlü bir yoldur. İçerik yazıp başka sitelerde yayınlamanın yanı sıra, kendi sitenizde konuk blog gönderilerini de kabul edebilirsiniz.

Bunu yaparsanız, ücretsiz içeriğe erişim elde edersiniz. Hangi içeriğin yayınlanacağına dair ayırt etme pratiği yaptığınız sürece, bu yaklaşım minimum ekstra zaman ve kaynak yatırımı ile oldukça verimli olabilir.

4. Zamanı Tasarlayın (ve En Üst Düzeye Çıkarın)

Ertesi gün veya hafta içinde bir blog yazısı yazacağınızdan veya bir içerik parçası oluşturacağınızdan kaç kez kendinize güvence verdiniz? Hepimiz her zaman yapıyoruz, değil mi?

Ne yazık ki, programa eklenmedikçe, nadiren olur. İçerik yazmak için vaktinizin olmamasının nedeni, Yapmak içerik yazma zamanı.

Yazınızı yazmak için belirli ve sınırlı bir zaman dilimi belirleyin. Çok büyük bir zaman bloğu olmak zorunda değil. Aslında ne kadar kısa olursa o kadar iyidir.

Parkinson olarakHukuk devletleri, “Çalışma, tamamlanması için mevcut olan zamanı dolduracak şekilde genişler.” İşi yapmak için izole ve sınırlı bir süre ayırırsanız, üretken olma olasılığınız daha yüksektir.

5. Ekibinizi Güçlendirin

Çalışanlardan, yüklenicilerden veya kurucu ortaklardan oluşan bir ekibiniz varsa, onlardan yararlanmalısınız. Kabul edilirse, herkesin farklı yazma becerileri ve yetenekleri vardır, ancak içerik yazma faaliyetlerinize mümkün olduğunca çok insanı dahil ederseniz, bu yararlı ve daha etkilidir.

Yeni bakış açıları, taze dil ve ek zaman kazanacaksınız. Her ekip üyesinden ayda en az bir parça içerik üretmesini zorunlu kılmayı deneyin. Nispeten küçük bir beş kişilik ekibiniz olsa bile, bu yılda 60 parçaya kadar benzersiz içerik oluşturabilir.

İçeriği Gözden Geçirmeyin

Gelecekte ne yaparsan yap, içeriği görmezden gelme. Çevrimiçi ortamda oldukça görünür ve başarılı bir marka oluşturmak için içeriğe ihtiyacınız var: iyi malzeme ve bol miktarda.

İçerik, pazarlama motoru için yakıttır ve kaçınılmamalı veya geciktirilmemelidir. Zamanınızı en üst düzeye çıkarmanın ve planlama sınırlamalarınızı aşmanın yollarını keşfedin. Kaliteli içerik asla kolay değildir, ancak her zaman üretkendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.