monoambiente moderno

Modern ve işlevsel stüdyo daire Çözümü

Bazılarıyla tasarım profesyonellerinden fikirler modern bir stüdyoyu tamamen işlevsel hale getirebiliriz. Bir evin birkaç ortamı olduğunda, her birini rahat ve işlevsel olacak şekilde tasarlamak biraz karmaşıktır. Bir stüdyo daire tasarlamayı düşünmenin ne kadara mal olacağını hayal edin.sahibinden stüdyo daire , stüdyo 24 kiralık daire , stüdyo daire fiyatları , stüdyo ev , bahçelievler stüdyo daire

Onu işlevsel ve konforlu bir ev haline getirmek için ihtiyacımız olan tüm mobilyaları nereye koyacağız?

Kesinlikle mobilya seçiminde ve alan kullanım verimliliği sıcak ve çok pratik bir evin tadını çıkarmanın anahtarıdır. Modern stüdyomuzda vakit geçirmek bir zevktir.

Bunu başarmak için yapmalıyız bir dizi adımı planlayın ve izleyin bu şüphesiz izlemeye değer olacaktır. Aşağıda size anlatacağımız profesyonellerin tavsiyeleriyle aşılması mümkün olacak oldukça zor bir iş.

Danışmak iç mimar veya mimar modern stüdyonuzdaki alandan en iyi şekilde yararlanmak için.

Modern bir stüdyo dairede bölgeleri ayırma fikirleri

Sahip olduğumuz küçük alanın sorun olmamasına yardımcı olabilecek birkaç fikir var. Yaratıcılık iyi stil, rahatlık ve depolama alanı oluşturucu ile ilişkilendirilmeli ki sonuç sıcak bir yuva olsun.

Doğru aydınlatın

Görsel olarak aydınlatılan küçük yerler daha büyük görünür. Bunun için doğal aydınlatmadan daha iyisi yoktur. Bulutlu günlerde veya gece aynı uzay görünümünü korumak için yapay ışıkla birlikte sunulmalıdır.

En çok hangi tarzı seversek sevelim, onu korumalı doğal ışık girişi. Öyleyse, mahremiyet istiyorsak veya kalın ama nötr renkli kumaşlara başvurabiliriz. Koyu renkli kumaş seçimini tamamen ortadan kaldırmak.

Güneşten gelen ışık ışınlarını almak, çok az kişinin keyif alabileceği bir nimettir. Bu nedenle güçlü ancak soğuk tonlarda iyi bir yapay aydınlatma kullanılır.

Gücü, modern stüdyo dairenin doğru aydınlatılmasına imkan verecek, karanlık köşeler veya gölgeler bırakmadan.

Ancak bunu da abartamayız, bir stüdyo dairenin modern tasarımı için aklımızda tutmamız gereken bir faktör denge. Çünkü asılı lambalar koyarsak görsel olarak müdahale ederler.

Yaygın olarak kullanılan bir seçenek led şeritlerdir. Düzgün yerleştirilmişler, yer kaplamadan iyi aydınlatmaya izin vereceklerdir. Lambaları nereye yerleştireceğiniz veya ne tür bir aydınlatma kuracağınız konusunda sorularınız varsa, buradan güvenilir bir elektrikçiye danışabilirsiniz.sahibinden stüdyo daire , stüdyo 24 kiralık daire , stüdyo daire fiyatları , stüdyo ev , bahçelievler stüdyo daire

Boşlukları ayırın

Bir stüdyo dairede farklı ortamlara kişilik katmanın farklı yolları vardır.

modern stüdyo

Mobilya

Ortamları, özellikle yatağı, evin geri kalanından ayırmak önemlidir. Biraz mahremiyet sağlamak için perde kullanabiliriz. Ancak bunun yerine, katlanabilir ekranlar veya saklanacak mobilyalar gibi daha kullanışlı olan diğer nesnelerden yararlanabiliriz.

Bu tür bir nesne, stüdyo daireyi dekore etmemizi ve alanını daha iyi kullanmamızı sağlar. Boyut, istediğimizi karşılamaya yetecek kadar olmalı mahremiyet verin ve ışığın geçişine müdahale etmeyin. Bazılarının bir tarafında kapı, diğer tarafında raf var. Ortama sıcaklık katmak için ahşap olanları tercih edebilirsiniz.

Yerleştirdiğimiz her bir mobilya parçasının pratik ve işlevsel olması çok önemlidir, bu nedenle bölücü bir mobilya bize alanları bölme ve eşyalarımızı yerleştirmek için bize bir alan verme avantajı sağlar.

Düz

Bir ortama kişilik kazandırmak için zeminleri, kaplamaları ve halıları kullanabiliriz. Örneğin mutfak alanı için farklı, yatak odası için farklı bir zemin yerleştirmek farklı atmosferler yaratır.

Yatak alanı için bir platform bile yapabilirsiniz. Diğer ortamlardan yükseltmek. Ancak apartman katını değiştirmek için bütçe yeterli değilse panik yapmayın, çok daha ucuz alternatifler var.sahibinden stüdyo daire , stüdyo 24 kiralık daire , stüdyo daire fiyatları , stüdyo ev , bahçelievler stüdyo daire

Bunlardan biri Vinil zemin. Montajı çok kolaydır ve taban zemini iyi bir şekilde düzleştirilmişse mükemmeldir.

Kilim

Vinil zemin sizi ikna etmiyorsa, halıları tercih edebilirsiniz. Farklı şekil ve tarzlarda olabilen tek kural, net olmaları, böylece ortamın sıcaklığını kaybetmemeleri ve aydınlatmayı azaltmamalarıdır.

Perdeler

Oda bölücü olarak depolama alanı olan bir mobilya parçasını yerleştirmekten daha iyi bir seçenek olmasa da perdelere başvurabiliriz. Ayrımın çok ince olması gerektiğinde ideal çözüm haline gelir.

Perdeleri kullanmak bize ihtiyacımız olan mahremiyet, daha ucuzlar ve kapladıkları alan küçük. Ayrıca piyasada, klasikten en modernine, dikey ve yatay Amerikan panjurlar gibi farklı stiller bulacaksınız.

Bilin referans fiyatlar evinizin tadını sonuna kadar çıkarmak için ihtiyacınız olan tüm değişiklikleri yapmak.

modern stüdyo

Modern bir stüdyoyu boyamak için renkler

İyi bir ferahlık hissi elde etmek için, modern stüdyo dairemizi boyamak için kullanacağımız renkleri dikkatlice seçmeliyiz. Harika bir fikir, temel renk olarak beyazı kullanmak ve tüm duvarları boyamaktır. Sıkıcı ve çok yaygın olabilen bir renk olmasına rağmen size daha fazla kişilik kazandırabileceğimiz baz tonlardan biridir.

Seçerek kişiliğin dokunuşlarını ekleyebilirsiniz. ahşap rengi mobilya. Bu seçenek ortama stil ve sıcaklık verir. Ayrıca bazı resimler, aletler veya bazı süslemeler de ekleyebilirsiniz. En önemli şey aşırı renk kullanımına dikkat etmektir çünkü daha fazla alan elde etmek için yaptığımız tüm çalışmaları mahvedebiliriz.

Bu ipuçlarının ve yaratıcılığımızın yardımıyla mekanın daha ferah ve pratik görünmesini sağlayacağız. Elbette rahatlığı ihmal etmeden ne zaman hissetmek çok önemli bir faktör. evimiz olarak departman. Mobilya ve fonksiyonel objelerle azaltılmış alandan doğru bir şekilde faydalanırsak, hemen hemen her türlü aktiviteyi gerçekleştirebilecek bir yer elde edebiliriz. Kendi çalışma ofisimizi bile dahil edebiliriz.

Detaylar evimize hayat verecek şeyler olacaktır. Bu yüzden onlara güvenmek zorundayız aynı anda daha fazla görsel genişlik ve konfor.

Örneğin çok iyi doğal aydınlatmaya sahip olmadığımızda, mekana daha ferah bir his vermek için pencereden giren ışığı doğru yansıtan bir ayna yerleştirebiliriz.

Bu basit tasarım ipuçlarını takip ederek, modern, küçük boyutlu bir stüdyonun tamamen işlevsel ve konforlu olmasını sağlayabiliriz.

Hakkında bazı ipuçları öğrenin küçük mutfaklarda alan nasıl maksimize edilir.sahibinden stüdyo daire , stüdyo 24 kiralık daire , stüdyo daire fiyatları , stüdyo ev , bahçelievler stüdyo daire

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.