Müstakil ev dış cephe modelleri

Dış duvarlar için bir kaplama seçimi, çifte görev yaptığı için çok önemlidir. Bunlardan ilki, seçilen kaplama tipine göre modern ya da şık bir tarz verebildiği için evin cephesine estetik kazandırmaktır . İkincisi, çevrenin saldırıları ile temas halinde olacak duvarlara daha fazla koruma sağlamaktır .iki katlı ev dış cephe boya modelleri , tek katlı ev dış cephe modelleri , müstakil ev dış cephe boya modelleri , müstakil ev dış cephe örnekleri , iki katlı müstakil ev dış cephe boya örnekleri , müstakil ev dış cephe boya örnekleri,

Bu nedenle, dış duvar kaplamasının karşılaması gereken ilk koşul, hava değişikliklerine karşı dayanıklılıktır.

Dış cephe kaplaması kullanmanın modern fikirleri

Mutfaktan bir evin cephesine giden bir malzeme olan porselen karo

Seramik, mutfak, banyo ve yüzme havuzlarının duvarlarını kaplaması amaçlansa da, cephe giydirme için oldukça kullanışlıdır. Bu malzemenin en büyük avantajı çok fazla bakıma ihtiyaç duymaması ve kolay temizlenebilir olmasıdır . İyi durumda tutmak için sadece sabun ve suya ihtiyacınız olduğu için.

Aşınma ve yıpranmaya karşı yüksek dirence sahiptir, duvarları aşırı hava şartlarından korur ve iyi bir ısı ve ses yalıtımı görevi görür. Kullanım ömrü 50 yılı aşmaktadır.iki katlı ev dış cephe boya modelleri , tek katlı ev dış cephe modelleri , müstakil ev dış cephe boya modelleri , müstakil ev dış cephe örnekleri , iki katlı müstakil ev dış cephe boya örnekleri , müstakil ev dış cephe boya örnekleri,

Porselenin özellikleri seramiğinkinden farklıdır. Porselen daha su geçirmez ve darbelere karşı daha dayanıklı olduğu için. En iyi seçeneği seçmek için porselen ve seramik arasındaki daha fazla farkı öğrenin .

Stiller açısından, porselen karoların çok çeşitli renkleri, formatları ve dokuları, rustik, avangart veya minimalist bir stili çerçevelemeye izin verir. Montajı nispeten kolaydır, bu nedenle kurulum maliyeti diğer kaplamalardan daha ucuzdur.

Ürünün kalitesine ek olarak yapıştırıcıyı ve setlerini her iki yönde de yalıtımın tam olmasını sağlayacak şekilde düşünmelisiniz. İçeriden dışarıya ve dışarıdan içeriye. Bu gereksinimleri karşılamak için profesyonel bir karo döşeme makinesine güvenmelisiniz .

Modern tasarımlar ve stiller

Mimaride cepheler açısından da bir akım ya da moda var. Ancak iç mekanda boya değişimi gibi yıldan yıla dış cephede kaplama değişikliğinin mümkün olmadığı bilinmektedir.

Öyleyse, trend yerine uzun ömür hissi veren tasarıma öncelik vermekle ilgili. Bu anlamda geometrik şekiller bir çok avantaja sahiptir. Mimarlar, şehvetli geometrik ve heybetli formlara sahip kompozisyonlar yaratmaya çalışıyor.

Ayrıca dayanıklı, sağlam ve montajı kolay dış cephe kaplama malzemeleri seçilmiştir .

Dış duvarlar için kaplama seçimiyle sağlanan dokular

Modern bir cephe, kaplama olarak seçilen malzemenin sağladığı zıt dokular içerir. Bunu başarmak için aynı malzeme mat ve parlak gibi farklı yüzeyler ile kullanılabilir . İç tasarım olarak başlayan ve şimdi dışarıda kullanılan bir trend.

Taş ve tuğla, bir duvara doku eklemek için en popüler malzemelerdir. Aralarındaki en büyük fark maliyettir. Taş, bir mülkün değerini artıran yüksek bir malzeme, kurulum ve bakım maliyetine sahiptir.

Cephelerde büyük bir eğilim , bir evin cephesinin çevre ile uyumlu olmasını sağlamaktır . Dolayısıyla, enerji verimli olma fikrine yardımcı olacak malzemeler arıyorsunuz. Enerji tüketimini ve sera gazı emisyonlarını azaltmaya yardımcı oluyoruz.

Öte yandan, ahşap, tuğla veya taş gibi doğal bir yüzey içermeyi amaçlamaktadır . Ahşap en iyi seçenek olsa da, rahat görünümü nedeniyle fiyatı yardımcı olmuyor. Hava şartlarına karşı çok hassastır, bu nedenle onu iyi durumda tutmak için sürekli bakıma ihtiyaç duyar.

Şu anda modern bir estetik elde etmek için bir malzeme kombinasyonu kullanılmaktadır. Özellikle plastik, metal ve cam gibi malzemelerle . Bu malzemeler minimalist bir cepheye doku eklemek için kullanılır. Hava şartlarına dayanıklı dayanıklı malzemelerdir.iki katlı ev dış cephe boya modelleri , tek katlı ev dış cephe modelleri , müstakil ev dış cephe boya modelleri , müstakil ev dış cephe örnekleri , iki katlı müstakil ev dış cephe boya örnekleri , müstakil ev dış cephe boya örnekleri,

Müşterilerinizin tavsiye ettiği kaplama aplikatörlerinin referans fiyatları hakkında bilgi edinin .

Rustik bir unsur olarak kullanılan eski bir malzeme olan tuğla

Açıkta kalan tuğla asla modası geçmez, özellikle şimdi bir cepheye rustik bir görünüm kazandırmak için bir detay olarak kullanıldığında. En büyük avantajları arasında performansı, yangına dayanıklılığı, termal açıdan verimli, iklim değişikliklerine dayanıklı, az bakım gerektirmesi ve toksik olmamasıdır .

Bir başka avantaj olarak, bu malzeme sürdürülebilirdir, çünkü yeni tuğlalar oluşturmak için geri dönüştürülebilir, daha küçük formda yeniden kullanılabilir veya dolgu maddesi olarak kullanılmak üzere ezilebilir. Renk ve boyutların çeşitliliği, tasarımda ve diğer malzemelerle kombinasyonda esneklik sağlar.

Farklı duvar kaplaması türlerinin avantajlarına ve dezavantajlarına bakın .

Cephe aydınlatması

Dış cephelerde kaplama olarak seçilen malzemenin yanı sıra aydınlatmaya da dikkat edilmelidir. Bir malzemeyi vurgulamak istediğinizde çok verimli olan bir kaynak.

Doygunluğu önlemek için tüm cephede değil, sadece bazı bölümlerde parlak renkleri tercih etmeniz gerektiğinden renk seçimi de önemlidir . Bu, küçük evlerin cephelerinde veya küçük cephelerde kaçınmak için çok önemlidir.

Dış duvarlar için farklı kaplama malzemelerinin sağladığı doku ve renk kombinasyonu, iyi bir aydınlatma ile vurgulanabilir.

Dış cephe kaplamasının nasıl kullanılacağına dair bu fikirlerle, eviniz için ideal cepheyi oluşturmak için seçenekleri genişleteceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.