Mutfağınızı Düzenlemek İçin İpuçları

Mutfağınız düzenli ve düzenli başlamış olabilir, ancak zamanla kileriniz aşırı doldu ve daha fazla mutfak malzemesi, alet ve diğer eşyaları biriktirdiniz. Bir gün mutfağınızın dışarıdan güzel göründüğünü ama içi karmakarışık olduğunu fark edersiniz. Mutfağınızı düzenleme zamanı.

Mutfağınızı Düzenlemek İçin 5 İpucu

Mutfağınızdaki tüm kapıları ve çekmeceleri açın ve içlerinde ne olduğunu görün. Sık kullandığınız eşyalarınıza daha kolay ulaşmak için bunları nasıl yeniden düzenleyebilirsiniz? Daha az sıklıkla kullandığınız ama kurtulmak istemediğiniz şeyler ne olacak?

Dağınıklığın çoğunun beş alanda olduğunu göreceksiniz:

  1. Köşe dolaplar
  2. Kileriniz
  3. Çekmeceler
  4. Zemin dolapları
  5. Tepegöz dolapları

Bu sorun alanlarının her biri için çözümler var.

Köşe dolapları rahatsız edici olabilir. Dolapların girintilerine ulaşmak o kadar zor olabiliyor ki, hiç kullanmayabilirsiniz veya yaparsanız dolapların arkasında bir şeyler kaybolup unutulmaya mahkumdur. Bir köşe dolabını düzene sokmanın ve tekrar kullanışlı hale getirmenin kolay ve ucuz bir yolu, tembel bir susan kurmaktır. Önce sabit rafı çıkarmanız gerekebilir, ancak bu bittiğinde, tembel susanı genel ev aletleriyle kurabilirsiniz.

alternatif

Kileriniz, eşyaların rafların arkasında kaybolma eğiliminde olduğu başka bir alandır. Bu öğelerin çoğu dayanıksız olduğundan, rafların arkasına gömülen ve unutulan öğeler için para israf edebilirsiniz. Kilerinizi temizlemenin ucuz bir yolu, kapılar için ucuz tel veya krom raf üniteleri satın almaktır. Bunlar baharatlar ve günlük eşyalar için mükemmel olabilir. Dar bir kileri temizlemenin daha da iyi bir yolu, bir mutfak dolabı üreticisinin raflarınızı değiştirmek için kiler çekmeceleri kurmasını sağlamaktır. Çekmeceler her şeyi kolayca ulaşabileceğiniz bir yere getirir ve az kullanılmış eşyaları göz seviyesinin üzerindeki raflarda saklayabilirsiniz.

alternatif

Çekmeceleriniz, dağınıklığı gidermek için en kolay ve en ucuz olabilir. Tek yapmanız gereken, her çekmece için uygun çekmece eklerini bulmaktır. Çatal bıçak ekleri, tüm çatal bıçak takımınızı ayrı alanlarda tutar veya daha fazla alan elde etmek için, çekmecede normalde kullanılmayan alanı kullanan ekstra bir kayma seviyesine sahip çatal bıçak takımı ekleri satın alabilirsiniz. Fikirler için Mutfak Çekmecesi Ekle fotoğraf sayfalarımızı ziyaret edin.

alternatif

Yer dolaplarınızı düzene sokmanın birkaç yolu vardır. Bir yol, dışarı kayan raflar kurmak için bir dolap üreticisi kiralamaktır. Başka bir yol, bir veya daha fazla dolabı tencere çekmeceleriyle değiştirmektir. Bunları özel olarak yaptırmanız gerekebilir, ancak iyi bir dolap üreticisi, mevcut kapılarınızı bile kesebilir ve bunları çekmece cepheleri olarak hizmet verecek şekilde değiştirebilir. Tencere çekmeceleri, istediğiniz saksıları bulmak için eğilme zahmetinden sizi kurtaracak ve dolabın arkasında hiçbir şey kaybolmayacaktır.

Üst dolaplarınızın alt rafı muhtemelen oldukça iyi organize edilmiş olacaktır, ancak göz seviyesinin üstündeki raflar yeterince kullanılmayacaktır çünkü rafların yalnızca önüne erişebilir veya orada ne olduğunu görebilirsiniz. Bir veya iki üst dolapları açık raf üniteleri veya cam kapılar ile değiştirmeyi düşünün. Bu şekilde, onları kapıların arkasında değerli alan israf etmek yerine sergilemek için kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, bir baş üstü dolabında saklanan öğeleri kolay görüntüleme ve erişime ulaştıracak akıllı bir aşağı açılır saklama birimine sahip olabilirsiniz.

alternatif

Tek seferde mutfağınızın dağınıklığını giderebilir veya her seferinde bir adım atabilirsiniz. En büyük sorunlu alanınızla başlayın ve zamanınız ve bütçeniz elverdikçe mutfakta ilerleyin. Siz farkına varmadan, mutfağınız çalışmak için bir rüya olacak ve neden bu kadar uzun süre karmaşaya katlandığınızı merak edeceksiniz.

aile ve arkadaşlarla bir ateş çukurunun etrafında oturmaktan daha rahatlatıcı bir şey değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.