Mutfak Dolap Kapıları Seçimi

Mutfaktaki en büyük görünür alanı kapladıkları için, mutfak dolabı kapılarını seçmek, mutfak tadilatı yaparken vermeniz gereken en büyük kararlardan biridir. Mutfak tasarımcınız size yardımcı olabilir, ancak sonunda seçim sizin. Bu ipuçları, mutfak kapılarının seçimini kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.ahşap mutfak dekorasyonu, akrilik beyaz gri mutfak dolapları modelleri, ankastre mutfak modelleri 2021, beyaz ankastre mutfak modelleri, beyaz mutfak dekorasyonu, köşe ankastre mutfak modelleri, lake mutfak modelleri, suntalam dolap m2 fiyatı, teras mutfak dolapları

Renk

Dolap kapaklarınız için doğru rengi seçmek çok önemlidir. Buna yaklaşmanın iki yolu var:

  1. Mevcut ev renk düzeninizi tamamlayan renkleri seçebilirsiniz.
  2. Seçtiğiniz dolap kapaklarını baskın renk haline getirebilir ve kapılarınızı tamamlaması için mutfağı yeniden boyayabilirsiniz.

Açık plan bir mutfağınız varsa, ilk seçeneği seçmek muhtemelen en iyi fikirdir. Bununla birlikte, tamamlayıcı renkleri seçmek, yaşam ve yemek alanlarınızda baskın olan rengin aynı renkleri veya hatta farklı tonlarını seçmek anlamına gelmez. İç tasarımdaki en son trendlerden biri olan renk bölgeleme, farklı alanları tanımlamak için farklı renklerin bilinçli olarak kullanılmasıdır. İşin püf noktası, bir mekandaki ambiyansla çatışmadan farklı bir ambiyans yaratmaktır. Mutfakta bunu, mutfak dolabı kapılarınızı oturma odası duvarlarınız yerine oturma odası mobilyalarınıza veya vurgulu renklere uygun bir renk haline getirerek başarabilirsiniz. Profesyonel sonuçlar için, bir renk danışmanının renk düzeninizi seçmenize yardımcı olmasına izin verin.

Bağımsız bir mutfakta renk, mekansal algıda önemli bir rol oynar. Küçük bir mutfağınız varsa, mutfağın daha büyük görünmesi için daha açık renkler seçin. Geniş bir mutfağınız varsa koyu renkler ona daha samimi bir his verecektir. Ayrıca ortam ışığını da göz önünde bulundurun. Odaya az miktarda doğal ışık girerse, daha açık renkler seçmek isteyebilirsiniz.

Malzemeler

Örneğin ahşap veya laminat kapı seçmeye karar vermeden önce mutfağınızın pratik yönlerini düşünün. Yoğun bir aile için mutfak mı tasarlıyorsunuz? Öyleyse, hangi malzemeyi seçerseniz seçin, parlak yüzeylerden kaçınmayı düşünmelisiniz. Takıldığında çarpıcı görünmesine rağmen, parlak yüzeylerdeki çizikler çarpıcı bir şekilde göze çarpar ve görünümlerini çabucak bozabilir. Neyse ki, bu, meşgul bir ailenin bir mutfağı aşağıdakilere tabi tutabileceği aşınmaya ve yıpranmaya da dayanacak kapılar seçmek için tarzınızdan ödün vermeniz gerektiği anlamına gelmez:

  • Keresteyi seçerseniz, düşük parlaklık veya yarı parlak yüzey isteyin.
  • Hafif çakıllı bir his veren yüzeye sahip standart melamin kapılar aileler için idealdir. Hem ucuzdurlar hem de çizikleri iyi gizlerler.
  • Tasarımcı plastik laminatlar, küçük çizikleri gizlemeye yardımcı olan ince desenlere ve tasarımlara sahiptir. Stili pratiklikle birleştirmek istiyorsanız bunlardan biri ideal olabilir.
  • Düz, kare kenarlı mutfak dolabı kapılarına yumuşak kenarları veya dekoratif yönlendirmeyi tercih ediyorsanız, vinil kaplı kapıları düşünün. Vinil kaplama, aralarından seçim yapmanız gereken artan renk, doku ve stil aralıkları sayesinde bir bütçe seçimi olmaktan tercih edilen seçeneğe dönüşmüştür.
  • Paslanmaz çelik hem şık hem de pratik bir seçimdir ancak pahalıdır. Peşinde olduğunuz paslanmaz görünüm ise, mevcut paslanmaz çelik görünümlü laminatlardan bazılarına bakın. Fırçalanmış paslanmaz çelik, muhtemelen bir aile mutfağı için en iyi seçimdir.

Çok parlak bir görünüm istiyorsanız ve altı yaşındaki bir çocuğun kapının önünde çatal sürüklemesi konusunda endişelenmenize gerek yoksa, o zaman poliüretan muhtemelen en iyi seçiminizdir. Daha pahalı, ancak bir profesyonel tarafından bitirildiğinde harika görünüyor.

Bu pratik noktaları göz önünde bulundurarak, HI Pages fotoğraf galerilerimizdeki mutfak tasarım fikirlerine bir göz atın. Daha da iyisi, yaklaşık 900 tasarım mutfaktan oluşan seçkimizdeki fotoğrafları kullanarak kendi ilham panonuzu bir araya getirin. Aralarından seçim yapabileceğiniz pek çok kişi ve alanı daraltacak ilham panonuzla, mükemmel mutfağınızın bir resmi ortaya çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.