Mutfak renk paletleri

Mutfak tasarımcınıza “Mutfağımda cesur bir ifade vermek istiyorum” diyorsunuz. Yanıt olarak, size portföylerinden örnekler gösterecekler ve size bir renk çemberi gösterip hangi renkleri tercih ettiğinizi sorabilecekler. Bir birincil renk seçebilir ve ikincil ve vurgulu renkler için önerilerde bulunabilirler. Veya başka şekillerde cesur bir mutfak ifadesi yapabilirsiniz. İşte Mutfak Tasarım Fikirleri sayfalarımızdan bazı örnekler.

Kırmızı koyu bir renktir, ancak ruj kırmızısı mutfağınız için fazla kalın olabilir. Daha az dramatik bir kırmızı seçin ve onu beyaz ve soluk mavi ile karşılaştırın ve daha sonra pişman olabileceğiniz ezici bir açıklama yapmadan cesur bir ifade verebilirsiniz.

alternatif

Turuncu başka bir cesur renktir. Görünüşünü çok yumuşatın, gri ile birleştirin. Turuncu ve gri mükemmel bir kombinasyon oluşturur. Cesur ama sofistike, birlikte seveceğiniz bir mutfak yaratabilirler.

alternatif

Cesur renkleri bir araya getirerek daha renkli bir mutfak yaratmanızı hiçbir şey engelleyemez. Mutfak tasarımcıları, aynı zamanda uyumlu olan cesur bir ifade vermek için genellikle benzer renkler (renk çarkında birbirine yakın renkler) seçmeyi önerir. Beyaz bir arka plana karşı kırmızı ve turuncu mükemmel bir kombinasyon oluşturur. Görünümü ahşap veya ahşap görünümlü bir zeminle yumuşatın ve mutfağınız parlasın.

alternatif

Siyah beyaz olarak da cesur bir ifade verebilirsiniz. Siyah beyaz kareli zemin, siyah aletler ve beyaz tezgahlar ve fayanslar cesur bir ifade verir. Siyah ve beyazın eşit ölçülerini karıştırabilir veya birini birincil renk, diğerini ikincil renk olarak seçebilirsiniz.

alternatif

Daha yumuşak renklerle cesur bir ifade mi yapmak istiyorsunuz? Bunu yapmanın bir yolu, yumuşak renkli, ancak parlak bir sıçrama seçmek ve bunu ahşapla birleştirmektir. Cesaret, yeniyle eskinin birleşiminden gelir. Ayrıntıları da ihmal etmeyin. Aydınlatma armatürleri, mutfak armatürleri ve aksesuarları seçiminiz, incelikli cesur mutfağınızı daha da çarpıcı hale getirecektir.

alternatif

Tek renkli görünümü seviyorsunuz, ancak aynı zamanda cesur bir ifade mi vermek istiyorsunuz? Tek renkli gri mutfağa heyecan katmak için ikincil ve vurgu rengi olarak sarıyı kullanın. Aydınlatmanızı da unutmayın. Teşhir dolaplarınızın iç kısımlarını yumuşak bir sarıya boyayın ve iç LED aydınlatma ile vurgulayın.

alternatif

Gördüğünüz gibi mutfağınızda cesur bir ifade vermek için rengi kullanmanın birçok yolu vardır. İşin püf noktası, karışımı doğru yapmak ve doğru tonları seçmektir. Yardıma ihtiyacınız varsa, bir renk danışmanı kiralayın. Birlikte mutfağınız için mükemmel cesur renk paletini seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.