Mutfak tezgah düzeni nasıl olmalı

Pratik modern mutfak tasarımındaki en son yenilikleri inceleyin. Mutfak mobilyalarında faydalı ipuçları ve fikirler. Trendleri, stilleri, fotoğrafları ve daha fazlasını görmenin yanı sıra sadelikle nasıl dekore edilir mutfak tezgah düzeni nasıl olmalı, mutfak tezgahı desenleri , tezgah modeli , renkli mutfak tezgahı , tezgah çeşitleri , mutfak mermer modelleri , mutfak mermeri modelleri , tezgah taşı modelleri , tezgah modelleri , bango mermer fiyatları , mutfak tezgah modeli,

Kullanışlı ve bütünleşik mobilyalarla modern mutfakların tasarımı

Yemek pişirirken bize eşlik eden hoş aksesuarlarla renk dokunuşu eklemek, doğru mobilyayı seçmek veya modern mutfakların tasarımında dağıtım yapmak, kendi ortamımızı yaratmanın ve evde ayrıcalıklı bir konuma sahip bir yerde iyi hissetmenin anahtarıdır. .

Piyasada bin mutfak mobilyası , çok sayıda stil ve modül, küçük ve büyük olanlar için dağıtımlar, son teknoloji, gri, siyah beyaz veya güçlü, entegre, ada şeklinde veya akıllı mutfaklar bulabiliriz. renkler, daha ucuz veya lüks … vb.

Ancak gerçek şu ki,  mutfak uzmanlarının belirttiği gibi mutfak dekorasyonu bu geçici trendlerden çok daha ileri gidiyor ; Faydalılık, esneklik, basitlik, pişirme ve temizleme kolaylığı, ekolojik duyarlılık veya pratiklik gibi kelimeler tercih edilmelidir.

Gastronomi zamanla sürer ve bu mekanı dekore etmenin ve şartlandırmanın bize zaman içinde uzun süreli çözümler sağlaması gerektiğini anlamalıyız.

İyi sonuçlar elde etmek için mutfağa dekorasyon ve mekan daha iyi yararlanarak, temel çalışma ihtiyacı, yeni yardım öncelikleri zaten yaptığımız benzer süslemek için önce başlıyor hakkında bir ipucu vermek için bu yapılacak ipuçları tadilat , banyo ve böylece mükemmel ortamın ne olacağına karar verebilmek için.mutfak tezgah düzeni nasıl olmalı, mutfak tezgahı desenleri , tezgah modeli , renkli mutfak tezgahı , tezgah çeşitleri , mutfak mermer modelleri , mutfak mermeri modelleri , tezgah taşı modelleri , tezgah modelleri , bango mermer fiyatları , mutfak tezgah modeli,

İster büyük ister küçük, ister düzensiz veya kare olsun, bir sıcaklık ve pratiklik atmosferini paylaşmalıdır. Öyleyse tasarıma gidelim… (Unutmayın, sonunda fikir edinmek için ilginç fotoğraflar ve resimler içeren portallar ekledik)

13 kullanışlı ve kapsamlı modern mutfak tasarım fikri

Mutfak nasıl dağıtılır

İdeal olarak, farkında olmadan bu kadar çok saat geçirebileceğimiz o köşede özel bir çekicilik elde etmek için geniş, aydınlık ve düzenli olmalıdır.

Hepimiz geniş bir alanın veya mükemmel bir şekilde tadını çıkaramayız. Öyleyse, daha iyi pişirmek için kullanışlılığını nasıl optimize edeceğimize bakalım. İşte, yılların pişirme deneyiminin Çalışma Üçgeni olarak belirlediği ve birçok profesyonelin mutfak tasarlarken uyguladığı şey geliyor . Mutfağın çalışma alanlarına göre tutarlı bir bölümüdür.

Üçgenin daha optimal bir şekilde çalışması için 3 kenarının toplamının yaklaşık 8 metreden, ayrıca hiçbirinin 1.20 metreden az (Çalışabilmek için), 2’den büyük olmaması gerekir. 70 metre uzaklıkta.

En geleneksel mutfak türlerinde, görsel olarak aşağıdaki planlar olacaktır – daha iyi yemek pişirirken ve daha iyi hareket ederken çalışma alanlarıyla ilgili şemalar (Noktalar, dağıtıma göre hareket ettiğimiz en yaygın yolları yansıtır):

Formlarla ilgili bu hareketler – evlerin alışılmış odaları en standart mutfak dağıtım türlerinde ortaya çıkar :

 • U şeklindeki mutfaklar
 • L şeklindeki mutfaklar
 • Çevrimiçi mutfaklar
 • Paralel hatlarda mutfaklar (Paralel cephe) 
 • Ada mutfakları

Bir plana ihtiyacımız olacağından işimizi kolaylaştırmak için (önlemler alınmalıdır) ve genel bir fikir sahibi olabilmek için, çalışmak için bir uygulama veya çevrimiçi bir araca gideceğiz.

Ikea mutfakları veya Leroy Merlin gibi geniş yüzeylerin programları vardır, ancak bunları indirmeniz gerekir. Yani gelen BURAYA canımız bir online mutfak tasarımcısı malzeme ve 3D görünümler çok sayıda, çok kolay kullanımı, pratik.

Alan ve dağıtımla ilgili bazı yararlı ipuçları sunuyoruz:

 • Açık renklerde tek bir dolap serisi, uzun mutfaklarda çözümdür. “Genişletme” efekti elde edilir ve buna ek olarak, karşı duvara bir bar veya masa yerleştirmeyi seçebilirsiniz. Ayrıca, gittikçe daha fazla sayıda büyük tasarımcının kum tanelerini mutfak dünyasına kattığını söylemeliyiz. Tamamen şeffaf olan bu modüler mobilyalar harika bir tasarım örneğidir …
 • Bir ada mutfağı , alan çok genişse bir seçenektir, yiyecek hazırlamak veya kahvaltı alanı olarak kullanmak için ekstra bir yüzeydir; çekmeceler veya dolaplar ile istediğinizi saklamak için alan kazanacaksınız.
 • Kare bir şekil için en iyi dağılım “U” şeklidir. Pratik ve işlevsel olacak. İster büyük ister küçük bir alanda amaç bir tarafı tezgah ve bar alanı, diğer tarafı mutfak ve lavabo olarak kullanmak olacaktır.
 • “L” şeklinde dağıtma, azaltılmış önlemlerde başka bir seçenektir ve aşırı yüklenmeden daha fazla çalışma yüzeyi elde edilir. Serbest duvara yemek masası yerleştirilebilir.
 • Gömme sürgülü kapılar metre düşürmez ve duvarı bir mobilya parçası olarak kullanmanıza izin verir.

Ergonomik mutfaklar için önlemlerin aşağıdaki infografikte belirtilenler olabileceğini hatırlamak :

Ve mekanın kullanılabilirliğini iyileştirmek için boyutların daha derine inersek. Hem yüksek hem de düşük mobilya dağıtımında çok faydalı olabilecek aşağıdaki görsele sahibiz:

Yukarıdaki infografik, ergonomi ve en çok kullanılan ortak önlemleri yansıtır, ancak banyo tasarımında olduğu gibi, zorunlu oldukları anlamına gelmez, tavsiye niteliğindedirler.

Mutfak mobilyası 

Mutfak mobilyalarının kullanım açısından nasıl yerleştirileceğine dair bir dizi ipucu vereceğiz . Mutfağı minimalist tarzda görsel olarak havalandırmak birincil hedeftir:

 • Çıkarılabilir köşe modülleri; Ayrıca özel yapım mobilyalar ile herhangi bir yapısal elemandan (delikler, çıkıntılar …) yararlanarak ferahlık ve rahatlık hissi kazanabilirsiniz.
 • Çıkarılabilir raflara sahip bir sütun, her birinde sakladığımıza hızlı erişim sağlar.
 • Mutfağın köşesine yerleştirilen çıkarılabilir bir dolap, tüm derinlikten yararlanarak rahatlıkla kullanabiliyor.
 • Bulaşıkları ve süsleri koymak için büyük bir cam dolap, sürekli temizlemeye gerek kalmadan ortamı dekore etmek için ideal olacaktır.
 • Tezgah ve lavabonun üzerindeki bir “dolap”, elinizin altında daha fazla bardak ve bardağa izin verecektir.
 • Uzun çekmeceler, büyük aksesuarlar için alandan yararlanır.
 • Mutfak mobilyası boyamak ya da mükemmel sonuçlar ile Yüzeye bir vinil taklit üzerinde uygulamak için, parça değiştirmesini kolayca dönüştürülebilir. Bir örnek aşağıdaki resim olabilir:
 • Dolaplardaki beyaz renk iyi bir seçimdir, çok iyi birleşir ve ayrıca alanı genişletir. En güncel tasarımlar, hafif ve çağdaş bir estetik sağlayan, camlı camla birleştirilmiş çok geniş ahşap modüller önermektedir.
 • Çekmeceleri büyük plastik veya metal iç bölmelerle donatmak, eşyaları her zaman düzenli tutacaktır.
 • Geri dönüşüm ve temizleme modülleri, lavabonun yanında pratiktir.
 • Fırın, bulaşık makinesi veya mikrodalga yüksek bir modül üzerine yerleştirilirse, daha rahat erişim sağlanacaktır.

Mutfak dolapları, parçaları değiştirmekten, boyamaktan veya yüzeye taklit vinil uygulamaktan mükemmel sonuçlarla kolayca dönüştürülebilir. Önerilerin bir özeti olarak:

Mutfak boyası ve renkleri

Duvarın rengini değiştirmeye cesaret etmek, çok az parayla köklü bir değişiklik sağlayacaktır ( İyi numaralarla bir duvarın nasıl boyanacağına dair makaleyi hatırlıyoruz ). Mekanın ve mobilyaların niteliklerini vurgulayan bir ton ideal olacaktır.

Cep telefonları için bir uygulamayı ( BURADA – Itunes Apple) hatırlıyoruz, sadece bir odanın fotoğrafını çekiyorsunuz ve size kullandığı renkleri söylüyor. Mutfağın renklerini nasıl seçeceğinizi bilmek faydalıdır !

Mutfak oryantasyonu kutu yardımıyla bir renk ya da başka bir uygun olup olmadığını belirlemek. Kuzeye bakanlarda sıcak ve parlak renkler gerekirken, güneye bakanlarda beyaz veya yeşil gibi tonlar kullanılır.

Doğuya bakan olanlar griler, kremler ve pastel tonlar için en iyisidir. Batıya dönük olanlar soğuk renkler için mükemmeldir.

 • Pembe veya leylak rengi, beyaz lake mobilyalarla yumuşak bir kontrast oluşturarak birbiriyle iyi bir şekilde birleşebilen iki tondur.
 • Gri mutfaklar sağlayan bir renktir bir ferahlık ve parlaklık hissi.
 • Yemek alanı, duvara modern bir hava veren neşeli çizgili bir duvar kağıdıyla süslenerek farklılaştırılabilir.
 • Yeşil, kahverengi veya sarıya dayanan nötr tonların evrensel renkleri, her stille uyumludur. Kirli beyaz, temizlik ve netliği birleştirir.

Renk hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsak , mimaride renk üzerine kapsamlı bir rehber makalemiz var .

Ayrıntılar, tamamlayıcılar ve aksesuarlar

Tamamlayıcılar ve küçük aksesuarlar mutfağa son notu vererek çok kişisel bir atmosfer yaratacak:

 • Raflara veya masanın altına yerleştirilen farklı kombine renklerde mumlar sıcaklık verecektir.
 • İyi bir doğal veya yapay çiçek buketi ile süslenmiş bir vazo neşe verecektir. Tezgahın köşesi için ideal olacaktır. 
 • Küçük eğlence veya tasarım aksesuarları, genellikle bir buluşma noktası olan bir alana her zaman bir neşe veya ayrıcalık katar. Öyleyse not al!
 • Pencerenin yanında bitki olan bir saksı hayat ve renk verir.
 • Sandalyelerin üzerine kapak koymaya karar verirseniz, kumaş eşleşmek için perdelerle aynı renkte olabilir. ( Ev tekstili makalesine bakın ) 
 • Farklı renkteki parçaları karıştırarak daha fazla önem kazanıyorlar, ancak çok az oldukları gerekçesiyle gerekçelendiriliyor.

İdeal dağıtımı, özel mobilyaları, uygun boyayı ve detayları bir arada bulabilirseniz, mükemmel ortamı bulmayı başarmış olursunuz. Tasarımın minimum yatırımla değiştirilmesi mümkündür, sadece uygun bir dağıtım gerekli olacaktır.

Bazen basit ayrıntılarla veya önde gelen parçalarla yaratıcılığı açığa çıkarmak, bir mutfağı daha keyifli ve daha kolay çalışabilir hale getirebilir.

Sadece gastronomi, yemek pişirme veya yemek pişirmenin tadını çıkarabileceğiniz bir yer olmamalı , aynı zamanda toplantılar, paylaşımlar ve sohbet için bir alan sunabilir.

Ölçüm ekle

Son yıllarda mutfak, tasarımda bir fikir kaynağı olmuş, bugün zemin kazanmış, rahat ve yönetilebilir hale gelmiştir. Yemek yapmayı kolaylaştırmak ve her durumda en iyi ev sahibi olmak için pratik aksesuarlar ve mobilyalar arıyorlar:

 • Daha fazla alan havalandırmak için, içleri iyi donatılmışsa birden fazla işlevi olan ve akımını seçerken giderek daha fazla ön plana çıkan dışarıya çekilebilir modüller, teşhir dolapları ve rafları seçerek uzun dolaplardan vazgeçmek gerekecektir. pratik tasarım.
 • Oturma kapasitesi, yer açmaya alternatif olacak bir bankla doldurulabilir; dışkı alanları çıkarmamak için idealdir.
 • Diğer yandan sandalyeleri tercih ederseniz, kolay yıkanabilen ve geçiş alanını kolaylaştıran tasarımlara sahip malzemeler tercih edebilirsiniz.
 • Dikkate alınması gereken bir ayrıntı, masa ile en yakın mobilya parçası arasındaki mesafedir; Tasarımları nedeniyle metre, yuvarlak veya katlanır masa eklemek için köşelerden yararlanın.
 • Oda izin veriyorsa, bir çalışma alanı sunmanın yanı sıra mutfak için lavabolu veya lavabosuz bir ada ünitesi birkaç işlev sunabilir: depolama alanı ve ofis alanı; yanlarda büyük çekmeceler veya raflar yerleştirmek ideal olacaktır.
 • Çok sayıda tepsiye sahip çekmeceler, ihtiyaca göre uyarlanarak kapasitelerini katlamaktadır; iyi bir çözüm, çekmeceleri entegre ederek temel alanı karlı hale getirmektir.
 • Köşelerin yanına yerleştirilen sökülebilir açılma sistemine sahip kolonlar, uzun şişe ve kapların saklanmasına olanak sağlar.
 • Tekerlekli modüller, herhangi bir mobilyaya entegre edildikleri ve kullanımı kolay oldukları için değer kazanmıştır.
 • Akıllıca bir çözüm, arka duvara, ferahlık hissi veren bir ayna görevi görebilen paslanmaz çelik plakalar koymak olacaktır.

Mutfak ve tarzdaki trendler

Anahtarlar, en güncel tasarımlar. Mobilyaların tarzı veya dağıtımı, daha önce de bahsettiğimiz gibi, mutfak tasarımında bazı önemli hususlardır. En modern ve güncel mutfak tasarımları profesyonel gitmek zorunda kalmadan bize süslemek için bazı ipuçları ve öneriler verebilir.

Mağaza vitrinlerinde ve dekorasyon dergilerinde, evin geri kalanıyla fiziksel sınırlar olmaksızın birleşen, yemek odası, oturma odası ve dış mekana büyük bir akışkanlıkla açık süreklilik hareketleri ile net trendlerle pekişen çağdaş mutfak tarzını gözlemliyoruz.

Moda trendleri, dağıtıma saygı duyarak ve mevcut havaları koruyarak kişisel kullanımlara uyarlanır.

1.- Mutfak malzemelerinde esneklik

Tasarımı, iyi aydınlatma ve dayanıklı ve dayanıklı malzemelerin karışımları ile ergonomiye katılarak, tüm malzemelerinde işlevsellik ve şaşırtıcı bir estetik tat vermelidir.

Taş, corian, zodiaq, masif ahşap veya lamicolor tezgahlara eklenen sırayı korumak için paslanmaz çelik çalışma tezgahları, atölye modülleri ve kavisli çizgi kaplamalarından oluşan kombinasyonlar. Cam, alüminyum ve çelik, aseptik ve çağdaş bir karaktere sahip bir mutfak için doğru tekliflerdir.

2.- Mutfak mobilyalarında hafiflik

Haftalık veya aylık satın alımlar için dahili aydınlatmalı çıkarılabilir sütunlara sahip ve ayrıca tabak veya cam eşya depolamak için tasarlanmış depolama çözümleri bulun.

Düz kenarlı sürme sistemli ve eloksallı alüminyum, iki yükseklikte soft kapanma sistemine sahip çekmeceler , yemek odaları dekorasyonunda uzun süredir uygulanan pratik ve basit seçeneklerdir . Tüm bunlar bize düzen ve yaşam kalitesi için mükemmel bir ortam sağlayacaktır. Ünlü “Az daha çoktur” ifadesini hatırlayın.

3.- Mutfak montajı ile genel ekolojik duyarlılık

Mobilya üreticileri, ürünlerini minimum hammadde ve enerji tüketimi, uzun ömür, geri dönüşüm ve kaplama seçiminde bize tam özgürlüğü garanti eden toksik olmayan yüzeyler ile sunar. Enerji tüketim tablosuna bakarsak:

Mutfakta ev aletlerinin önemini hızlı bir şekilde anlayacağız; Fırın, bulaşık makinesi veya satın aldığımız farklı tipteki buzdolapları gerçekten tükettikleri şeylerdir. Parayı nereye harcadığımıza dikkat edin!

Serbest duran sütunların veya dolapların yardımıyla bir buzdolabını, fırını veya mikrodalgayı gizlememize izin verecektir. Küçük format için panjur muhafazaları ve böylece sürekli bir yüzey görünümü elde edilir.

Ayrıca tüm elektrikli aletlerin görünmemesi, bunların gizlenmesi, gündüz alanında neden olabilecekleri gürültüden izole etmemize olanak sağlayacaktır.

4.- Mutfak ekipmanında modülerlik ve işlevsellik

Mutfağınızın tarzını seçerken cihazlarda en son teknolojik trendleri seçmek önemlidir. En son mutfak teknolojisine bir örnek :

Alüminyum ve cam malzemelerden yapılmış eliptik geometrili aspiratör davlumbazları; yiyeceklerinizin daha iyi korunması için içeriye bölünmüş iklim bölgelerine sahip buzdolapları; kızartma ve graten için buharda pişirilmiş fırınlar, yiyecekleri sıcak tutar ve hassas pişirme elde edin.

5.- Çevrede doğallık ve güzellik

Mutfak ortamı herkesin içeride yerini bulduğu bir aile buluşma noktası olmalıdır. Bireysel ve bağımsız bir üslupla, sahibine mükemmel bir şekilde uyması, hayatını ona yansıtması gerekir.

Yemek pişirmek, yemek yemek ve sosyalleşmek için bir alan, büyük maliyetler ve ulaşılamaz imzalar olmadan hayatımıza mutluluk getirmek için mükemmel bir oda.

Sadece dekorasyon zevkini yansıtmakla kalmayacağız, ihtiyaçlarımız ve o yerde yaşayanlar büyüdükçe içeride de büyüyeceğiz. Yemek pişirmek için bir yer ama aynı zamanda yaşamak ve evinizin tadını çıkarmak için bir motivasyon daha istiyorsunuz.

6.- Yeni mutfağın nihai sonucundaki refah ve tutarlılık

Üst raftaki o cama veya dolabın altındaki o tencereye ulaşmak bizim için giderek zorlaşıyor. Evin bu kısmındayken dünyanın tüm sakinliği ile istediği müddetçe kahvaltı ve yemek sonrası keyfi her zaman mümkün olmuyor.

Biraz daha ışığın ona hayat vereceğini düşünürsek, daha iyi bir organizasyon daha rahat ve temizlemesi daha kolay olur, yenilemek bizim doğru çözüm olur … Neden tadını sonuna kadar çıkarmak için geliştirmeyelim?

Tasarım ve yaşam tarzı arasında bir denge bulmanız gerekiyor. Uygun renkler aranacak ( Bu makaledeki renklerin anlamlarına bakınız ), gerekli aydınlatmanın bütünleştirilmesi ve odaya en uygun aksesuarların (raflar, lavabo, aletler vb.) Bulunması, iyi bir koordinasyonun olması önemlidir. öğeler kolayca birleştirilebilir:

Mutfaklar için trendler hakkında pratik ipuçları

 • Aydınlatma, çalışma alanını ofis alanından yerelleştirilmiş bir şekilde farklılaştırarak, nesneleri veya mobilyaları zenginleştirerek merkezi bir sahne alabilir. Sarkıt lambalar bir ortam ışığı kaynağıdır ve yerleştirildikleri yeri vurgular, gömme spot ışıkları vurgulamak istediğiniz noktalardaki doğrudan ışığı artırır. ( Mevcut ve LED aydınlatma ile ilgili makaleden daha fazlasını öğrenebiliriz )
 • Görüntünün değiştirilmesine yardımcı olan perdelerin güncellenmesi basit bir değişiklik olacaktır; Roma tonları dekoratif zenginlikleri için idealdir, pencerelerin ölçülerine uyum sağlar ve aydınlatmanın kontrol edilmesini sağlar; seçilen kumaşların dayanıklı ve yıkanmasının kolay olması önemli olacaktır.
 • Ofis alanının pencerenin yanına, doğal ışığın girmeye davet edilmesi ve böylelikle eşsiz bir ortam hissini pekiştirmesi sağlanmalı ve tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.