decoración de cocina y comedor

Mutfak ve yemek odası dekorasyon hatalarından kaçınılması

Mutfak ve yemek odası dekorasyonu en çok vakit geçirdiğimiz ortamlar olduğu için çok önemlidir.. Evimize yeni bir tarz katmayı düşünüyorsak, çok fazla tasarıma bakıyor olabiliriz. Ve bazen seçenekleri o kadar çok seviyoruz ki hepsini uygulamak istiyoruz.örnek mutfak modelleri , amerikan mutfak ev dekorasyonu , amerikan mutfak salon dekorasyonu , mutfakla oturma odası birleşik dekorasyon , cam balkon mutfak modelleri , country mutfak dekorasyonu , uzun mutfak dekorasyonu , küçük amerikan mutfak salon dekorasyonu , açık mutfak modelleri , balon kapak mutfak,

Bu yüzden bugün sizlere mutfağınızı ve yemek odanızı dekore ederken yapmamanız gereken hataları anlatmak istiyoruz. Görmezden gelmememiz gereken temel amaç, bunu başarmaktır. bu ortamlar pratik, işlevsel ve uyumludur. Bu şekilde orada olmayı ve hatta arkadaşlarla paylaşmayı seveceğiz.

Bunu başarmak için, aşağıda size söylediğimiz mobilyalara ve diğer sırlara düşünmeli ve boşluklar tahsis etmeliyiz.

mutfak ve yemek odası dekoru
örnek mutfak modelleri , amerikan mutfak ev dekorasyonu , amerikan mutfak salon dekorasyonu , mutfakla oturma odası birleşik dekorasyon , cam balkon mutfak modelleri , country mutfak dekorasyonu , uzun mutfak dekorasyonu , küçük amerikan mutfak salon dekorasyonu , açık mutfak modelleri , balon kapak mutfak,

Mutfak ve yemek odası dekorasyonunda kaçınılması gereken hatalar

Mutfakta çok büyük açık dolaplar kullanmak

Açık dolaplar çok güzel olsalar da çok temiz ve temizlik konusunda takıntılı olan kişiler için idealdir. İçine koyduğumuz tabaklar ve camlar ve süslemeler toza ve yağa çok maruz kalacağından.

Bu nedenle, her gün temizlik yapmaya istekli değilseniz, kapalı vitrinler. Kapılar camdan yapılmış olsa bile, kapıları temizlemek her zaman içerideki her şeyden daha kolay olacaktır.

Mekanı düşünmeden mobilya satın almak

Hiç başınıza bir mobilya parçası alıp mutfağa ya da yemek odasına sığmadığını gördünüz mü? İster inanın ister inanmayın, sandığınızdan daha sık görülür.

Bir dahaki sefere iki kez düşünün ve ivmenin sizi yenmesine izin vermeyin. Mobilyalar mutfağınızda veya yemek odanızda pratik veya işlevsel değilse, satın almanız tavsiye edilmez..

İdeal olan, sadece ihtiyacımız olan modeli satın almak, gitmesi gereken yerin ölçülerini almaktır. Bu şekilde mobilyaların aşırı büyük veya küçük olmasını engelleyeceğiz.

İletişim a iç mimar Özel bir ortam veya evin tamamı hakkında danışmanız gerekiyorsa.

Mutfakta birkaç elektrik prizi

Birkaç elektrikli alet kullandığımız sektör siz olduğunuz için mutfağa az sayıda elektrik prizi yerleştirmek çok ciddi bir hata. Bunları uzun mobilyaların altına yerleştirebilir veya bir bara birçok priz kurabiliriz..

Herhangi bir tehlikeyi önlemek için lavabonun veya suyla temas edebilecek herhangi bir alanın yakınına yerleştirmemeye dikkat edin.

mutfak ve yemek odası dekoru
örnek mutfak modelleri , amerikan mutfak ev dekorasyonu , amerikan mutfak salon dekorasyonu , mutfakla oturma odası birleşik dekorasyon , cam balkon mutfak modelleri , country mutfak dekorasyonu , uzun mutfak dekorasyonu , küçük amerikan mutfak salon dekorasyonu , açık mutfak modelleri , balon kapak mutfak,

Resimlerde kötü oran

Dekoratif bir hata olduğu için oranlara dikkat etmeliyiz küçük duvarlara çok büyük resimler yerleştirin veya çok büyük duvarlara küçük resimler yerleştirin. Resmin boyutu ve duvarda nasıl görüneceği hakkında doğru bir fikre sahip olmak için, kağıt bant kullanarak onun siluetini duvara çizebiliriz, bu fikir, birkaç tane yerleştirmek istersek nasıl görüneceğini görmek harika. resimler veya resimler.

Mutfağın yanlış havalandırılması

Mutfakta iyi havalandırma olması çok önemlidir. Bunu başarmak için yapabiliriz dışarıya bakan aspiratörlere veya pencerelere başvurmak. Bu unsurlar çok önemlidir, aksi takdirde ev yiyecek ve yağ kokusuyla dolacaktır. Çitle çevrili pencerelerimiz yoksa duvara ızgaralar yerleştirebiliriz. Genellikle delikler iyi hava sirkülasyonu sağlayacak şekilde yapılır.

Buna ek olarak, mutfakta ve yemek odasında iyi bir havalandırma sağlarsak, yoğuşma ve nemi önleyebiliriz.

Birçok dekorasyon stilini kullanın

Evimizdeki her odayı, evdeki diğer ortamlarla birlikte düşünmeliyiz. Bu, hepsinin aynı olduğu anlamına gelmez, ancak tüm evin genel tarzını temsil eden bazı nesnelerle birbirleriyle ilişkilendirilmeleri gerekir.

Örneğin bir ahşap gibi her yerde benzer döşeme ve ardından mobilya, renk ve aksesuarlarla her ortama daha kişisel dokunuşlar katın. Böylelikle tüm evin bir tarzı sürdürmesini sağlayabiliriz, ancak her oda kendi kimliğini koruyacaktır.

Görünürde çöp tenekesi

Mutfağı tasarlarken çöp kutusunu görünürde bırakmamak önemlidir. Onu bulabileceğimiz bir yer bulmalıyız. Bu mümkün değilse, geri dönüştürülebilir çöp kutusu sergilenebilir. Küp, mutfağın genel tasarımına uygun bir tasarımı koruduğu sürece.

Öte yandan, organik atık sepeti görünmemelidir çünkü mutfağa hoş olmayan bir koku yayabilir.

Bilin referans fiyatlar insan gücü.

Düşük ışıklı ortamlarda soğuk renkler kullanın

Ortam az doğal veya yapay ışık içeriyorsa ve küçükse beyaz, bej, pembe, kuma benzer renkler gibi sıcak ve açık tonları kullanmalıyız. Kaçınmamız gereken tonlar, yeşil ve mavi gibi soğuk renklerdir. Bu gölgeler çok fazla ışığı emdiğinden ve yalnızca pencereli ve iyi aydınlatmalı geniş alanlarda tavsiye edildiğinden.

mutfak ve yemek odası dekoru
örnek mutfak modelleri , amerikan mutfak ev dekorasyonu , amerikan mutfak salon dekorasyonu , mutfakla oturma odası birleşik dekorasyon , cam balkon mutfak modelleri , country mutfak dekorasyonu , uzun mutfak dekorasyonu , küçük amerikan mutfak salon dekorasyonu , açık mutfak modelleri , balon kapak mutfak,

Mutfakta çok fazla paslanmaz çelik kullanmak

Paslanmaz çelik, harika göründüğü ve temizlenmesi kolay olduğu için mutfağa yerleştirmek için idealdir. Ancak bu malzemenin kötüye kullanılması çevrenin çok soğumasına neden olabilir. Mutfak ve yemek odası evin en rahat olması gerektiğinde.

Bu yüzden her zaman diğer malzemelerle doğru şekilde birleştirmeye çalışın.örnek mutfak modelleri , amerikan mutfak ev dekorasyonu , amerikan mutfak salon dekorasyonu , mutfakla oturma odası birleşik dekorasyon , cam balkon mutfak modelleri , country mutfak dekorasyonu , uzun mutfak dekorasyonu , küçük amerikan mutfak salon dekorasyonu , açık mutfak modelleri , balon kapak mutfak,

Işığın girişlerini örtün

Sahip olduğumuz tüm doğal ışık girdilerine saygı duymak önemlidir. Bu, daha iyi hava sirkülasyonu ve çevrenin doğal temizliğini sağlayacaktır. Bunun için pencereyi kapatmayan mobilyalara sahip olmak önemlidir.

Pencereden daha küçük ve açık renklerde mobilyalar almaya çalışın.

Dekorasyona dikkat etmemek

Muhtemelen yapabileceğimiz en kötü hatalardan biri dekorasyona yeterince önem vermemek. Sıcak, misafirperver bir tarz yaratmak gerekiyor, çünkü en çok vakit geçirdiğimiz yer burası, bu yüzden bizi çok rahat hissettirmesi gerekiyor.

Gibi bazı nesneler ahşap tabureler, herhangi bir mutfak ve yemek odası dekoruna çok fazla stil katar. Ayrıca aile veya arkadaşlarla yemek pişirirken veya yemek yerken bizi çok rahat hissettirirler.

Daha fazla ipucu görün mutfaktaki alandan nasıl yararlanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.