Nakliye Konteynırından Ev Oluşturma

Bugün arazi ve bina maliyetleriyle birlikte, birçok Avustralyalı inşa etmenin daha uygun fiyatlı yollarını arıyor. Hızla dikkat çeken bir çözüm, bir nakliye konteynerinden bir ev inşa etmektir. Bir nakliye konteyneri mi? Daha fazlasını öğrenene kadar yargılamayın.

alternatif
© Konteyner Evleri

Nakliye Konteyner Ev Tasarımları

Hepimiz bir nakliye konteynerinin neye benzediğini biliyoruz. Denizde uzun yolculuklar için mal depolamak harikadır, ama birinde yaşamak istemezsiniz, değil mi? İlk önce kimin bir nakliye konteynerini bir eve dönüştürmeye karar verdiğini kimse bilmiyor, ancak maliyeti muhtemelen nedenlerinden biriydi. Küçük bir nakliye konteyneri yaklaşık 6 metre uzunluğundadır ve 1.500 $ * kadar düşük bir maliyete sahip olabilir. 12 metre uzunluğundaki bir konteyner yaklaşık 2.500 $ ‘a mal olabilir *. Bu para için hava geçirmez bir konteyner alırsınız, ancak çok hoş görünmeyecek veya yaşamaya uygun olmayacaktır. Pencereler, kapılar, yalıtım ve döşeme ekleyin ve bir konutunuz olsun. Tabii ki, elektrik ve suya da ihtiyacınız var, ancak bunlara her ev için ihtiyacınız var.

Bir kap ihtiyaçlarınız için çok mu küçük? Bu bir sorun değil çünkü nakliye konteynırları istiflenmek üzere tasarlandı. Bu, istiflenmiş nakliye konteynerlerinin mimari şaheserler haline gelebileceği zamandır. Benzersiz, modern geometrik ev tasarımları oluşturmak için bir dizi konfigürasyonda düzenlenebilirler. Örneğin, alt katta gölgeli bir veranda istiyorsanız, üst kattaki kap veya kaplar alt kattaki kapların üzerine çıkabilir. Birbirine istiflenmiş kapların “kutulu” görünümünden kaçınmak için, bitişik kapları geri çekmeniz veya aralarında boşluk bırakmanız yeterlidir.

alternatif
© Konteyner Evleri

Nakliye Konteynırından Ev Yapmanın Maliyeti Ne Kadardır? *

Nakliye konteynerlerinden evler inşa etme fikri, birisi kullanılmış bir konteynerin geleneksel malzemeler kullanarak benzer büyüklükte bir yapı inşa etme maliyetinden daha düşük maliyetli olduğunu anladığında ortaya çıktı. Yaşanabilir hale getirmek için daha fazla para harcamanız gerekiyordu, ancak tüm maliyetler toplandığında, geleneksel bir evden daha ucuzdu.

Bir nakliye konteynerini bir eve dönüştürme konsepti yakalandığında, yenilikçi inşaatçılar, tek konteyner öğrenci odalarından büyükanne dairelerine ve tam boyutlu evlere kadar değişen boyutlarda nakliye konteyneri kiti evler sunmaya başladı.

Mimarlar da olasılıklar ilgisini çekmiştir ve hatta bazıları nakliye konteyneri evleri tasarlama konusunda uzmanlaşmıştır. Tasarım olanaklarının yanı sıra, mimar tarafından tasarlanmış bir nakliye konteyneri evi inşa etmek, geleneksel bir eve göre çok daha ucuzdur. Maliyetleri hesaplayan bazı mimarlara göre, herhangi bir alanda metrekare başına 700 $ ‘a kadar düşebilirken, Avustralya’nın bazı bölgelerinde geleneksel bir ev inşa etmek metrekare başına 3.000 $’ a kadar mal olabilir.

alternatif
© Konteyner Evleri

Bir nakliye konteynerinden bir ev inşa etme süreci, başka bir ev inşa etme sürecine benzer. Planlar hazırlanmalı (veya satın alınmalı) ve planlar konsey tarafından onaylanmalıdır. Bir mal sahibi olmayı seçebilir veya nakliye konteyneri evleri inşa etme konusunda tecrübeli bir inşaat müteahhidi tutabilirsiniz.

Bir nakliye konteyneri evinin daha düşük maliyetinin yanı sıra, geleneksel olarak inşa edilmiş bir eve göre çok daha hızlı inşa edilebilir ve işgal etmeye hazır olabilirler. Düşük maliyet, hızlı inşaat süresi ve stilin bir kombinasyonu, yenilmesi zor bir kombinasyondur. Avustralya’da ve son yıllarda denizaşırı ülkelerde onlara olan ilginin bu kadar dramatik bir şekilde artmasının bir nedeni muhtemelen budur. İnşaat yapmayı düşünüyorsanız, evinizi nakliye konteynerlerinden inşa etmeyi düşünün. Sadece aradığınız çözüm olabilir, ancak bilmiyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.