Quantcast

Netflix’i 4 basit adımda iptal etme

ABD’deki en popüler premium video yayın hizmeti, 70 milyonun üzerinde ücretli abonesi olan Netflix’tir. Elbette, Disney Plus gibi yeni seçeneklerle, kendinizi giderek daha az kullanırken bulabilirsiniz. Netflix ayrıca bir zamanlar olduğundan çok daha pahalıdır. Gerçekten de, hizmet son zamanlarda üç akış planından ikisi için fiyatları artırdı.

Daha fazla oku: Netflix’teki yenilikler

Bir eşzamanlı akış ve video 480p çözünürlüğe ayarlanmış temel plan, ayda 8,99 ABD doları tutarındadır. İki eşzamanlı akış ve 1080p video çözünürlüğü ayarlarına sahip standart plan şimdi ayda 13,99 ABD dolarıdır. Eşzamanlı dört akış ve 4K çözünürlük desteği sunan premium planı alırsanız, fiyat aylık 17,99 ABD dolarıdır.

Netflix’in fiyatının çok fazla olduğuna karar verebilirsiniz. Yeterince kullanmadığınıza da karar verebilirsiniz. Durum buysa, Netflix’i akıllı telefonunuzdan veya PC’nizden bir web tarayıcısı aracılığıyla nasıl iptal edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Netflix nasıl iptal edilir

Netflix’i Android veya iOS akıllı telefon uygulamanızdan veya PC web tarayıcınızdan iptal ederseniz, prosedür neredeyse tamamen aynıdır.

  • Akıllı telefonunuzdaki Netflix uygulamasını açın, ekranın sağ alt tarafındaki “Daha Fazla” menüsüne dokunun. Bilgisayarınızın web tarayıcısında, imleci hesap profilinizin üzerine getirin.
  • Her iki durumda da, “Hesap” bölümüne dokunun veya tıklayın.
  • “Üyeliği İptal Et” adlı hafif gri bir kutu göreceğiniz bir web sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu kutuya dokunun veya tıklayın.
  • Fikrinizi değiştirmek veya belki daha ucuz bir Netflix planına geçmek için size son bir şans verilecek. Netflix’i terk etmeye devam etmek istiyorsanız, mavi “İptali Bitir” kutusuna tıklayın veya dokunun ve hesabınız iptal edilmelidir.

Netflix’i iptal ederseniz, fatura döneminiz sona erene kadar mevcut hesabınızda izlemeye devam edebileceğinizi unutmayın. Yakın gelecekte Netflix’e dönmeye karar verebilirsiniz. İptal ettikten sonraki 10 ay içinde geri dönerseniz, önceki hesabınızdan profillerinize, favorilerinize ve görüntüleme tercihlerinize yine de erişebilirsiniz.

Oku: İşte Netflix yayın planınızı nasıl değiştireceğiniz

Netflix bu şekilde iptal edilir. Gördüğünüz gibi, çok fazla çember içermeyen oldukça basit bir işlem.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.