OnePlus, Snapdragon 888 amiral gemisinin 2021’in ilk yarısında geleceğini doğruladı

OnePlus 8T arka kahraman çekimi

OnePlus 8T

Kredi: Ryan-Thomas Shaw / Android Kurumu

  • OnePlus, H1 2021’de Snapdragon 888 amiral gemisi başlatacağını doğruladı.
  • Bu, marka için yıllarca süren sürüm geleneğinin devamına işaret ediyor.
  • Xiaomi, Oppo ve Realme ayrıca Snapdragon 888 amiral gemisi detaylarını da ortaya çıkardı.

Qualcomm, yeni Snapdragon 888 amiral gemisi işlemcisiyle ilgili birkaç ayrıntı açıkladı ve 2021’de bir dizi üst düzey akıllı telefona güç vermesini bekliyoruz.

Şimdi, Snapdragon Tech Summit web sitesinde yayınlanan resmi bir OnePlus videosu, OnePlus’ın 2021’in ilk yarısında Snapdragon 888-toting amiral gemisi başlatacağını ortaya koydu.

Bir yönetici, “Bu amiral gemisi platformunun 5G, oyunlar, kamera ve diğer yönlerdeki teknolojik yeniliğinin, OnePlus tarafından önümüzdeki yılın ilk yarısında piyasaya sürülecek üst düzey amiral gemisine katkıda bulunacağına inanıyoruz” dedi video.

Yıllardır bir gelenek olduğu için, OnePlus’ın bu sürüm penceresi için planlanan bir Snapdragon 888 amiral gemisi üzerinde çalıştığını duymak şaşırtıcı değil. Ancak yine de bu onayı markanın kendisinden almak dikkat çekicidir. Firmanın OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro’yu piyasaya sürmesini bekliyoruz.

Snapdragon 888 amiral gemilerinde başka kim çalışıyor?

OnePlus, önümüzdeki yıl için Snapdragon 888 telefonla ilgili ayrıntıları onaylayan tek marka değil. Realme, Race akıllı telefonunun ayrıntılarını ve resimlerini yayınladı. Xiaomi ayrıca Snapdragon 888-toting Mi 11’in “çok yakında” piyasaya sürüleceğini ve Redmi GM Lu Weibing’in Redmi alt markasının da sunacağını sözlerine ekledi.

Oppo ayrıca resmi bir videoda, yaklaşan Find X amiral gemisinin SoC tarafından destekleneceğini ve 2021’in ilk çeyreğinde piyasaya çıkacağını söyledi. Marka daha önce Find X3’ün 10 bit renkler için kapsamlı destek sunacağını doğruladı.

Snapdragon 888 ortakları

Aksi takdirde, Qualcomm dün sahnede bir grafik sergiledi (yukarıda görülüyor) ve daha fazla cihaz ortağı adlandırdı. Listelenen öne çıkan isimler arasında Asus, Black Shark, Nubia, LG ve Vivo bulunur.

Google, Samsung ve Sony gibi isimlerin eksik olduğunu belirtmekte fayda var, ancak bu konuda çok fazla şey okumazdık. Örneğin, bu grafiğin 2019 sürümü Google, Realme veya Sony’yi listelemedi, ancak yalnızca Google 2020’de Snapdragon 865 serisi bir telefon teslim edemedi.

Sonraki: Snapdragon 875 Lite neden mantıklı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.